Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plamienia w ciąży po badaniu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Plamienia w ciąży po badaniu

    Witam, mam takie pytanie , może któraś z Was też ma takie doświadczenie, otóż jestem w 16 tygodniu ciąży, wczoraj na wizycie miałam pobierany wymaz na cytologie, nie wspomne już o tym jak to było bolesne badanie, ale przejdę do rzeczy: Po tym badaniu mam delikatne brązowe plamienie, nie wiem czy się tym martwić, wszędzie mówią, że to normalne, ale ja jestem przewrażliwiona, tym bardziej, że jestem na lekach podtrzymujących ciąże bo na początku miałam też takie plamienia. Czy któraś z Was po takim badaniu miała plamienia?
    Z góry dziekuję Wam za odpowiedź





    Victoria ur. 18.05.2011 2700g 51cm Nasze Szczęście

  •    
       

    #2
    Odp: Plamienia w ciąży po badaniu

    odsyłam Cię do istniejącego wątku nt. plamień w ciąży: http://forum.babyonline.pl/forum/showthread.php?t=1353 - może znajdziesz w nim co Cię zainteresuje w tym temacie, z swojego doświadczenia ja miałam takie brązowe plamienia wprawdzie nie po badaniu, ale miałam - dla swojego spokoju byłam na wizycie u swojej lekarki, okazało się to niczym złym, ale wolała lekarka mnie zobaczyć i zbadać, może spróbuj się skontaktować chociażby na początku z swoim lekarzem i niech on zdecyduje czy powinnaś się zjawić u niego

    Skomentuj


      #3
      Odp: Plamienia w ciąży po badaniu

      aniolc3ek, ja też tak miałam. Prawie po każdym badaniu miałam plamienie, które zwykle zaczynało się po badaniu wieczorem i trwało następnego dnia. Od razu zapytałam lekarza czy to normalne i powiedział, że jeśli to nie jest intensywne plamienie, nic nie boli i nie trwa dłużej niż te dwa dni, a następuje po badaniu to nie ma się czym martwić, bo to normalne. To kwestia bardzo mocnego ukrwienia.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Plamienia w ciąży po badaniu

        Ja miałam plamienie po badaniu pod koniec ciąży, ale pani doktor powiedziała że tak może być i że jeśli będzie to delikatne plamienie to nie mam się martwić, ajeśli mocne niepokojące to mam przyjechać do szpitala żeby skontrolować czy nic złego się nie dzieje.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Plamienia w ciąży po badaniu

          Ja miałam lekkie plamienie po cytologii. Akurat tak trafiło, że badanie to wypadało na czas ciąży. Staram się wykonywać je raz w roku


          Skomentuj


            #6
            Odp: Plamienia w ciąży po badaniu

            Mi lekarz cytologie w ciazy odpuścił. Powiedział, że zrobimy po porodzie. Właśnie w tym albo przyszłym miesiącu mam się zgłosić, bo tak od razu po porodzie też nie robią cytologii tylko dopiero po pierwszej miesiączce lub po kilku miesiącach. Mi kazał się zgłosić po ośmiu.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Plamienia w ciąży po badaniu

              Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
              Mi lekarz cytologie w ciazy odpuścił. Powiedział, że zrobimy po porodzie. Właśnie w tym albo przyszłym miesiącu mam się zgłosić, bo tak od razu po porodzie też nie robią cytologii tylko dopiero po pierwszej miesiączce lub po kilku miesiącach. Mi kazał się zgłosić po ośmiu.
              Niektórzy lekarze uważają, że przed cytologią nie powinno się myć miejsc intymnych bo wynik badania jest niemiarodajny. Ja bym jednak tak nie mogła.


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Plamienia w ciąży po badaniu

                Ja na początku ciąży podobnie jak ty miałam krwawienia dość obfite i lekarz przepisał mi tabletki. Potem po zwykły badaniu też lekko krwawiłam, ale lekarze mówili, żeby się tym nie martwić. I urodziłam zdrowe dziecko w terminie. Także chyba nie ma co się martwić.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Plamienia w ciąży po badaniu

                  Ja też miałam plamienie w 6 tygodniu po cytologii jestem teraz w 13 tyg.
                  Niestety dopiero później dowiedziałam się od koleżanki że nie powinno się robić cytologii we wczesniej ciąży bo grozi to nawie poronieniem, ale nikt mnie przed badaniem nie informował o tym tym, a niestety poszłam do pierwszego lepszego gina i tak to się skończyło. Ale jest ok, tylko to nie fair ze nie zostałam poinformowana o zagrożeniu tym bardziej że miałam robioną cytologię niecały rok wcześniej.
                  Nie martw się, ale z plamieniem zawsze trzeba udać się do lekarza, ale na szczescie chyba w wielu przypadkach kończy się tylko na strachu

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Plamienia w ciąży po badaniu

                    Napisane przez mama_dzidzi Pokaż wiadomość
                    Ja też miałam plamienie w 6 tygodniu po cytologii jestem teraz w 13 tyg.
                    Niestety dopiero później dowiedziałam się od koleżanki że nie powinno się robić cytologii we wczesniej ciąży bo grozi to nawie poronieniem, ale nikt mnie przed badaniem nie informował o tym tym, a niestety poszłam do pierwszego lepszego gina i tak to się skończyło. Ale jest ok, tylko to nie fair ze nie zostałam poinformowana o zagrożeniu tym bardziej że miałam robioną cytologię niecały rok wcześniej.
                    Nie martw się, ale z plamieniem zawsze trzeba udać się do lekarza, ale na szczescie chyba w wielu przypadkach kończy się tylko na strachu
                    Ja miałam wykonywaną cytologię w III trymestrze Ja też słyszałam, że nie powinno się jej wykonywać we wczesnej ciąży.


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Plamienia w ciąży po badaniu

                      u mnie krwawień nie było podczas ciąż. Jedyny przypadek to ten kiedy poroniłam a ciąża była mało wykrywalna. Tak poza tym nie miałam krwawień.

                      Skomentuj


                        #12
                        Dziewczyny czy miała któraś z was cytologia prawidłową ale stan zapalny? Boję się że to może jakoś zagrozić ciąży. Wizytę mam dopiero 30 a ginekolog o wyniku cytologii poinformował mnie SMS.

                        Skomentuj


                          #13
                          Ja na samym początku też miałam nieprawidłową cytologię dostałam tabletki dopochwowe i wszystko jest dobrze z dzidziusiem.

                          Nie Ty jedna złapałaś stan zapalny. WIele kobiet łapie takie stany w ciązy i jest to niestety częste.
                          https://instytut-urody.katowice.pl/c...ne-dla-kobiet/

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X