Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

echo serca płodu - kto miał?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    echo serca płodu - kto miał?

    Na usg lekarz zauważył nieprawidłowości w przegrodzie międzyprzedsionkowej serduszka płodu kazał zrobić echo serca dla pewności. strasznie się denerwuję Prosze o odpowiedzi kobietki które miały robione takie badanie i co jeśli wykryją wadę?


  •    
       

    #2
    ja miałam echo serca płodu w 33 tc, w ICZMP w Łodzi ale okazało sie ze wszystko ok

    Skomentuj


      #3
      Ja też miałam robione echo serca w 22 tygodniu. Wszystko wyszło dobrze. Trzymaj się.

      Skomentuj


        #4
        my też mieliśmy robione echo serca płodu ok 28 tygodnia ciąży, ponieważ (na USG 3D lekarz stwierdził zmianę polegającą na niedomykalności zastawki trójdzielnej) - na badaniu echa serca wszystko wyszło dobrze, zmiana ta okazała się zmianą czynnościową, normalną u płodu, w życiu pozapołodowym serduszko pracuje inaczej, wszystko się normuje i przystosowuje do życia pozapłodowego.
        Stres mieliśmy ogrooooomnyyy, bo to naturalne, że jeśli chodzi o dzidziusia to się martwimy.

        Trzymam kciuki, wszystko będzie dobrze
        Julek 15.o2.2oo7r



        Skomentuj


          #5
          No ja jadę teraz we wtorek do Łodzi strasznie się denerwuję Trzymajcie kciuki błagam!!!
          Jutro mam 35 tc troche późno na takie badanie ale szybciej nic niepokojącego nie wychodziło na usg


          Skomentuj


            #6
            Napisane przez mamakacpra Pokaż wiadomość
            No ja jadę teraz we wtorek do Łodzi strasznie się denerwuję Trzymajcie kciuki błagam!!!
            Jutro mam 35 tc troche późno na takie badanie ale szybciej nic niepokojącego nie wychodziło na usg
            Mama Kacpra nie martw się, wszystko będzie dobrze.Ja już mam rocznego Synka, jak byłam w 30tc to lekarz wykrył na usg wadę nerek,dostałam skierowanie do Łodzi a tam okazało się że wszystko jest ok. Jade teraz w środę na badania kontrolne i mam nadzieje że żadnych zmian nie będzie. Nie martw sie bedzie dobrze, trzymam kciuki
            Wojtuś 28.11.2007

            Skomentuj


              #7
              Jak dlugo trzeba czekac za wynikiem, od razu jest czy trzeba po kilku dniach np zadzwonic? Wogole na czym polega to badanie niech ktos opisze.
              Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                u nas wyglądało to jak normalne usg, z tą różnicą, że przeprowadzała je Pani kardiolog i pewnie ,miała dokładniejszy sprzęt - ale ogólnie mówiąc to zwykłe USG - wynik jest od razu
                Julek 15.o2.2oo7r



                Skomentuj


                  #9
                  to jest zwukłe USG. U mnie lekarz przeprowadzał badanie ponad 30 min. i tylko chwile czekałam na wynik.

                  Skomentuj


                    #10
                    Po badaniu!

                    Jestem już po badaniu! Trwało ok 40min koszt 200 + płytka z
                    nagraniem i zdjęcia maleństwa i serduszka. Doktor
                    stwierdziła "nietypową niedomykalność zastawki trójdzielnej i
                    obszerny otwór owalny" pozatym wszystko inne w porządku. Narazie nie
                    mam się co martwić bo to wszystko ma szanse się jeszcze domknąć
                    musze kontrolować to u swojego lekarza, rodzić mogę w normalnym
                    szpitalu tylko po porodzie musze zgłosić się z noworodkiem jak
                    będzie miał miesiąc na kontrolne badanie echa serca noworodka.
                    Dzięki za wsparcie dziewczyny! Mam nadzieję że wszystko się "podomyka" a w najgorszym przypadku to pewnie czeka nas operacja ale to juz jak dzidzia będzie z nami. POZDRAWIAM!


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: echo serca płodu - kto miał?

                      czy badanie jest refundowane?

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: echo serca płodu - kto miał?

                        Tak badanie jest refundowane ale pod dwoma względami:

                        1. Jeśli chodzisz do lekarza na fundusz z ciążą.

                        2. Jesli są odpowiednie wskazania do badania ( z tego jednak co wiem to lekarze bardzo niechętnie wypisują skierowania i często bagatelizują objawy)

                        Prywatnie również mozna wykonać badanie:
                        http://badanieprenatalne.com/czym-je...o-serca-plodu/

                        Na stronie jest opisane czym jest badanie oraz jakie są zalecenia.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: echo serca płodu - kto miał?

                          Ja miałam wykonywane ale na sobie w https://kardiolog-warszawa.waw.pl

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X