Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

centyle- długość dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    centyle- długość dziecka

    witajcie,

    Jestem w 13 tc- bylam dzisiaj na usg. Wyniki mojej fasolki: długosc CRL: 50 mm
    Niestety z tego co czytam zarodek jest mniejszy niż powinien być, na ten tydzień ciąży. Lekarz nic mi na badaniu nie powiedzial, w ogole byl jakis malomowny, zdawkowo odpowiadał na moje pytania ;/ a o wynikach kompletnie nic nie powiedzial. Oczywiscie zdaje sobie sprawę, że te pomiary nie są jakoś mega dokładne, ale lekarz powinien chyba i tak cokolwiek powiedziec?? Wrocilam do domu i wrzuciłam sobie wyniki do wykresu na Belly i wyświetliło mi się poniżej normy. nie wiem co mam o tym myslec? czy któraś z was tak miała? Na wizytę prywatną do lekarza mogę najwcześniej będę mogła iść w przyszłym tygodniu...
  •    
       

    #2
    Odp: centyle- długość dziecka

    ja mogę tylko powiedzieć na swoim przykładzie - u mnie wszystkie wartości oraz waga dziecka była zawsze nizsza o jakies dwa tygodnie niż wiek ciąży tak mowila mi moja ginekolog - ale mowila aby sie tym nie martwic, mysle ze jesli by cos twjego lekarza zaniepokoil to napewno by Cie poinformowal o tym fakcie

    Skomentuj


      #3
      Odp: centyle- długość dziecka

      Nie przejmuj się tm zbytnio. Mi w ciąży z Zuzią cały czas powtarzali że jest za duża na swój tydzień ciąży a później urodziła się z wagą 3010 i 56 cm
      Z Fabiankiem natomiast zawsze wartości były niższe niż powinny i dopiero pod koniec ciąży się wyrównały

      Skomentuj


        #4
        Odp: centyle- długość dziecka

        dokładnie, nie ma się co przejmować na mój synek też miał tylko 56 cm a mówiono mi że długi będzie. spokojnie

        Skomentuj


          #5
          Odp: centyle- długość dziecka

          Ty mówisz o siatkach centylowych płodu? A gdzie znajde to w necie?

          Skomentuj


            #6
            Odp: centyle- długość dziecka

            Nie przejmuj się! Moja córcia też była zawsze mniejsza niż na to wskazywał wiek płodu. A urodziła się z normalną wagą urodzeniową!

            Skomentuj


              #7
              Odp: centyle- długość dziecka

              Też uważam jak dziewczyny że nie ma co się martwić na zapas bo wystarczy gorszy sprzęt albo że lekarzowi drgnie ręka a już wychodzi coś innego bardziej bym się zastanowiła czy chcę chodzić do lekarza który nie odpowiada na moje pytania w zadowalającym stopniu...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: centyle- długość dziecka

                lekarze mają takie standardy gdzie są widełki ile np długości powinno mieć dziecko w danym tyg itp

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: centyle- długość dziecka

                  Ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że badanie jest wrażliwe na ludzki błąd . Ale mógł cokolwiek powiedzieć, przecież skoro ma te "widełki" to widział, że jest poza normą.
                  pradip właśnie masz rację muszę zastanowic się nad zmianą lekarza, bo to w głowie się nie mieści, żebym ja musiala o wszystko wypytywac, a i tak nie otrzymuję odpowiedzi..

                  luizanka tak piszę o siatkach centylowych płodu- można śledzic rozwój maluszka. Na Belly są super ja właśnie tam zobaczyłam, że mój maluszek jest troszkę za mały na ten tydzień ciąży, bo tak jak pisałam od lekarza żadnego info. :/ w przyszłym tygodniu idę prywatnie do innego lekarza i zobaczymy co powie. Uspokoiłyście mnie trochę, ale to nie zmienia faktu, że to lekarz powinien mnie uspokoic.

                  luizanka wykres CRL mojej fasolki wygląda jak na razie tak

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: centyle- długość dziecka

                    o kurcze, wygląda nieźle- to znaczy wykres- nie to, że u Ciebie jest poza normą... Mówiłaś, że w przyszłym tygodniu idziesz prywatnie? Ciekawe co inny lekarz Ci powie. Mam nadzieję, że bedzie wszystko ok.

                    A wrcajac do wykresu, gdzue Ty to znalazłas?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: centyle- długość dziecka

                      Warto udać się też do innego lekarza aby porównać co powie. W gabinetach są też różne sprzęty i wiem, że na usg czasem są rozbieżności.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: centyle- długość dziecka

                        Nie przejmuj się tym. Wszystko dojdzie do normy.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: centyle- długość dziecka

                          Nie należy się sugerowac tym co jest w necie..a jak masz wątpliwości to najlepiej porozmawiać z lekarzem :-) jak nie z tym to z innym..
                          Moja kruszynka tez na początku była malutka a potem tak nadgoniła, że urodziła się z wagą 3980..

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: centyle- długość dziecka

                            Myslę że gdyby się coś działo niepokojącego to lekarz by poinformował lub zlecił dodatkowe badania, u nas np. w 13 tyg. wykrył że mała ma troszkę za krótką kość udową, ale powiedział że to nie oznacza niczego złego i faktycznie w następnym badaniu było już ok, lae co się nastresowąłam to nie zapomne.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: centyle- długość dziecka

                              dzieki dziewczyny za wsparcie- w piątek mam wizytę u innego lekarza. Zobaczymy co powie. Do tego pierwszego już nie pójdę.
                              luizanka wykresy są z belly. Wyczytalam też tam, że dzieci rozwijaja się skokowo: "Zdarza się, że niektóre parametry nie przyrastają równomiernie, a ich tempo wzrostu waha się z tygodnia na tydzień. Zazwyczaj liczy się trend, a nie pojedynczy pomiar. " to też mnie uspokoiło..

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X