Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy można zaplanować bliźniaki?

Collapse
Zamknięty wątek
X
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• perpetua88
    replied
    Odp: Czy można zaplanować bliźniaki?

Witam. Podobny temat na forum został już poruszony. Dlatego ten zamykam, by nie dublować wątków. Jednocześnie zapraszam do dalszej dyskusji tutaj: http://forum.babyonline.pl/forum/showthread.php?t=3456. Pozdrawiam

Leave a comment:

•    

• anusia_100
    replied

to kwestia szczęścia, więc najlepiej trzeba się modlić, może to coś da

Leave a comment:

• agibee
    replied

Raczej nie to jest albo uwarunkowane genetycznie albo przypadek.

Leave a comment:

• agniecha1793
    replied

duzo pracy, staran i trosk x2

Leave a comment:

• bagnes
    replied

już to kiedyś pisałam ale się powtórzę bo mity krążą nieustannie jak widzę.Genetycznie uwarunkowana jest skłonność do nadprodukcji komórek jajowych i jest to dziedziczone przez kobiety, ale nie ma żadnego co drugie czy trzecie pokolenie! Tak naprawdę każda kobieta może mieć bliźniaki, nie da się tego zaplanować ale żadna z nas nie może być pewna że ich mieć nie będzie. A jednojajowe są bardzo częste tylko że większość takich ciąż kończy się szybką śmiercią jednego z dzieci(w pierwszych tygodniach ciąży), kiedyś kobiety nawety nie wiedziały o tym bo nie było usg. Naukowcy szacuja że co 8 ciąża do niedawna była bliźniacza, ale niewiele z nich kończyło sie porodem dwóch dzieci. A teraz sytuacja się zmienia, podobno z powodu obniżenia jakości męskiego nasienia, dlatego natura się zabezpiecza i ciąż bliźniaczych jest coraz więcej. A że są wcześniej wykrywane i traktowane od razu jako ciąża wysokiego ryzyka to rodzi się coraz więcej bliźniaków.
    Więc każda z Was może zostać szczęśliwą mamą podwójnego szczęścia czego wam życzę bo wiem co to znaczy, jak cudowne i niesamowie to jest pomimo wielu trudności.

Leave a comment:

• madela
    replied

Moja Znajoma miała bliźniaki niby, lekarze wyjasniaji ze jesli stosunek byl prawie jeden za drugi moze sie tak stac ze dwójka na raz

Leave a comment:

• agniecha1793
    replied

moze i mi sie poszczesci w przyszlosci

Leave a comment:

•    

• anusia_100
    replied

nie da się zaplanować, to jest tylko i wyłącznie przypadek

Leave a comment:

• agniecha1793
    replied

Jesli bylaby taka sprawdzona metoda naturalna to od razu bym ja wyprobowala bo marza mi sie blizniaki

Leave a comment:

• GEMELLI_3
    replied

hmm u nas (u mnie i męża) rodzinie nie było bliźniaków - nam sie trafiło - przypadki się zdarzają

Leave a comment:

•    

• AnnaM599
    replied

Co do blizniaków to napewno jest to uwarunkowane genetycznie. Nie da sie tego zaplanowaćMój tata ma brata blizniaka,wiec z tego co wiem co 2 pokolenia mogą sie pojawić wiec bardzo możliwe że moje dzieciaczki będą miec kiedyś blizniaki.

Leave a comment:

• kasiagie88
    replied

Ja teoretycznie powinnam mieć bliźniaki genetycznie, bo u mnie co drugie pokolenie miało albo bliźniaki albo dwojaki. Jakoś nie wyszło może są przeznaczone mojej siostrze

Leave a comment:

• marzena3
    replied

moje blizniaczki sa jednojajowe i juz 4 miesiace prawie na swiecie... długie oczekiwanie na dzidziusia Pan Bog nam wynagrodził i mamy dwa Aniołki

Leave a comment:

• kasiakozmin
    replied

Jeżeli chodzi o troski, to są one na pewno inne niż u mam, które mają 1 dziecko. Odsyłam do wątków mam-bliźniaków.

Z kupnem wózka ni miałam problemu. Jest mniej do wyboru, aniżeli pojedynczych, ale mój służył 2 lata, więc ok.

Z karmieniem różnie. U mnie tylko 1 synek był karmiony piersią, drugi umiał pić tylko z butelki (długa historia). Tak więc karmiłam 1 synka iersią, następnie ściagałam mleko dla drugiego synka, karmiłam drugiego, pół godz przerwy i znowy to samo- tak 7-8 razy na dobę przez pierwsze 5 mies. Było co robić

Leave a comment:

• taka_samotna
    replied

a napisz proszę jakie problemy i troski mają rodzice bliźniaków?
    czy naprawdę jest ciężko z karmieniem czy kupnem wózka?

Leave a comment:

Working...
X