Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

biocenoza pochwy

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  biocenoza pochwy

  Może mi któraś z Was pomoże...
  Jak czytać wynik biocenozy pochwy czyli tzw. "czystości pochwy"???
  Odebrałam dzisiaj wynik i tam nie ma podanych żadnych norm, więc nie wiem, jak mam ten wynik interpretować
  Za tydzień mam wizytę u mojej ginekolog, na poprzedniej wizycie powiedziała, że jeśli biocenoza źle wyjdzie to mam od razu zrobić posiew.
  Tymczasem nie umiem sobie poradzić z odczytaniem wyniku. Może jakiś namiar na stronę z normami w przypadku tego typu badania...cokolwiek...pomóżcie...  #2
  Znalazlam tylko tyle:

  Tzw. czystość pochwy

  W pochwie w prawidłowych warunkach występują bakterie - pałeczki kwasotwórcze wytwarzające środowisko kwaśne, które stanowi ochronę przed zakażeniami drobnoustrojami patologicznymi. Prawidłowa biocenoza pochwy może ulec zachwianiu np. podczas stosowania antybiotyków, w przypadku zmian hormonalnych (starość, połóg). Nawet zbyt intensywna higiena niszczy pożyteczne bakterie. Skutkiem mogą być zapalenia i inne powikłania. Badanie biocenozy pochwy pomaga rozpoznać te stany. Celem badania jest wykrycie lub nie drobnoustrojów chorobotwórczych i komórek odczynu zapalnego w wydzielinie z pochwy.


  Wyróżnia się cztery stopnie tzw. czystości pochwy

  Stopień I - w rozmazie stwierdza się liczne pałeczki kwasotwórcze. Jest to obraz prawidłowy.

  Stopień II - oprócz licznych pałeczek kwasotwórczych znajdują się pojedyncze inne bakterie i krwinki białe.

  Stopień III - pożyteczne bakterie są pojedyncze lub ich nie znajdujemy, występują liczne inne bakterie i dużo krwinek białych.

  Stopień IV - nie ma pałeczek kwasotwórczych, a oprócz licznych bakterii i krwinek białych wykrywamy grzyby (np. drożdżaki) lub rzęsistek pochwowy.

  Skomentuj


   #3
   właśnie...też tylko to znalazłam, a na moim wyniku nie ma określonego żadnego stopnia...jest tylko wykazane ile leukocytów, nabłonków, flora bakteryjna, pałeczki kwasu mlekowego itd...-oznaczone jakimiś plusikami i rzęsistek, grzyby oznaczone minusami, więc domyślam się, że tego paskudztwa nie mam....


   Skomentuj

          
   Working...
   X