Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szkoły rodzenia

Collapse
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• olakot
    replied
    Odp: Szkoły rodzenia

Chodzę do szkoły rodzenia, czasem chodzi ze mną mój partner, uważam, że nie jest to czas zmarnowany! Nauczyłam sie wiele rzeczy, zawsze mogę posłuchać porad innych kobiet, połoznych. Poznałam dużo świetnych przyszłych mam. Fajna sprawa, jak tylko ktoś sensowny prowadzi to jest super !

Leave a comment:

•    

• mania111
    replied

Na pewno każda pomoc jest przydatna.
    Szkoła rodzenia przygotowuje do porodu i pierwszych kilka dni po porodzie - łącznie z opieką nad maluszkiem.

Na pewno warto korzystać z darmowych szkół rodzenia, gdzie oprócz przygotowania do porodu można wymianiać się doświadczeniami. Można "oswoić" się z tematem.

Leave a comment:

• tinnka77
    replied

Nie byłam nigdy na takich normalnych zajęciach, bo mieszkam pod Poznaniem i do miasta trochę daleko, ale kuzynka poleciła mi szkołe internetową https://szkolarodzeniaprenalen.pl/
    Ćwiczenia z oddychania, porady, jak trzymać dzieciątko i na co uważać, śmiało można zadawać pytania i znajdzie się coś dla partnerów - mój się na przykład przekonał, żeby być ze mną przy porodzie Przy drugim dziecku na pewno zajrzę ponownie.

Leave a comment:

• famii
    replied

Kasia i co jak ta szkoła? Zapisałaś się? Daj znać bo sama jestem ciekawa. A wiesz może czy jak korzystasz z ich zajęć to możesz jeszcze korzystać z takiej przy szpitalu? Bo chciałabym jeszcze iść do stacjonarnej bo widziałam, ze jest spotkanie w szpitalu i można poznać położne które tam pracują.

Leave a comment:

• kasia860318
    replied

U mnie w szpitalu szkoła rodzenia jest płatna i to aż 600 złotych Z jednej strony bardzo chcę iść, ale z drugiej na maluszka i tak jest tyle wydatków, że chyba finansowo nie dam rady... To moje pierwsze dziecko i jakaś wiedza by się przydała... Ostatnio czytałam o internetowej szkole rodzenia Prenalen. Podobno to całkowicie darmowe i odbywa się w formie e-learningu. Chyba się zapiszę i zobaczę jak to się sprawdzi, zawsze 600 zł w kieszeni

Leave a comment:

• ata-waw_001
    replied

Mnie bardzo duza dała szkoła rodzenia. Przede wszystkim spokojniej podchodziłam do samego porodu. Jestem z tych osób, co to muszą wiedzieć wszystko, zeby potem sie okazalo, ze wszystko jest w porzadku i nie takie straszne. Moj mąż za to strasznie sie nudzil na tych zajeciach.

Leave a comment:

• balowapani
    replied

Wiele jest teraz szkół rodzenia, a co jedna to ma ciekawsze zajęcia. Pewnie każda z nas gdyby mogła to chodziła by na takie zajęcia. Nie mając takiej możliwości, warto skorzystać z darmowej szkoły rodzenia https://szkolarodzeniaprenalen.pl/. Na pewno porady i ćwiczenia jakie się tam znajdzie bardzo pomagają

Leave a comment:

•    

• kyasarin
    replied

Mój mąż chodził na szkołę rodzenia z chyba większym zainteresowaniem niż ja. Wydaje mi się, że dopiero tam dowiedział się, co tak na prawdę działo się wtedy z moim organizmem i wtedy też podjął decyzję o towarzyszeniu mi podczas porodu - ostatecznie nie musiał, bo skończyło się cc

Niemniej szkołę rodzenia wspominamy bardzo dobrze

Leave a comment:

• wyakin
    replied

Ja to na początku miałam problem, żeby męża zaciągnąć do szkoły rodzenia, ale w końcu poszedł i jak zobaczył, że każda pani jest z partnerem to zmienił zdanie na ten temat, wydawało mu się to chyba niemęskie.

Leave a comment:

• agrafka13
    replied

Wielu przyszłych tatusiów po kilku zajęciach w szkole rodzenia przekonuje sie do tego, aby być z żoną/partnerką podczas porodu. Już kilka takich przypadków wśród znajomych miałam.

Leave a comment:

•    

• mikaa997
    replied

U nas położna chcwaliłą też że ja wspólnie z mężem dobrze współpracowaliśmy bo on też bardzo mi pomógłm naszkole rodzenia właśnie dużo uczą też mężczyzn

Leave a comment:

• agrafka13
    replied

Ja do szkoły rodzenia nie chodziałm, ale podczas porodu bardzo dobrze współpracowałam z położną, aż sie sama sobie dziwiłam.

Leave a comment:

• mikaa997
    replied

My chodziliśmy do szkoły rodzenia i pamiętam że po porodzie położna pytaą czy chodziliśmy na jakieś zajęcia bo bardzo dobrze współpracowaliśmy

Leave a comment:

• agrafka13
    replied

A ja do szkoły rodzenia nie chodziłam. Do najbliższego miasteczka mam ponad 30 km a tam tylko jedna szkoła rodzenia. Dałam radę i nie żałowałam, że nie uczęszczałam na te zajęcia. Ale wiem, ze takie zajecia dużo dają i cieżarna czuje się bezpieczniej, a przynajmniej wie co robić jak pojawi się ciemieniucha.

Leave a comment:

• adele85
    replied

hej,

Ja mieszkam w Lublinie i chodziłam do Twojej położnej, to bezpłatna szkoła rodzenia na kiepury. Mnie o niej powiedziała koleżanka. Grupy są nieduże, prowadzące miłe, zajęcia są formą warsztatów. Ogólnie szkoła rodzenia jest fajną sprawą, możesz spotkać innych rodziców i wymienić się doświadczeniami.

Leave a comment:

Working...
X