Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Depresja w ciąży

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  Depresja w ciąży

  Znalazłam artykuł na stronach szkoły rodzenia prenalen odnośnie depresji. "Depresja to schorzenie może pojawić się na każdym etapie naszego życia. Objawia się nie tylko smutkiem i przygnębieniem, ale także problemami z koncentracją, niską samooceną, kłopotami ze snem czy nawet myślami samobójczymi. W ciąży depresja dotyka około 10% przyszłych mam i czasem warto sprawdzić czy zmiany nastrojów, płaczliwość, brak chęci do życia to tylko wpływ hormonów".
 •    
     

  #2
  Odp: Depresja w ciąży

  Moja siostra miała depresję po porodową. Była zawsze energiczną i wesołą osobą, aż tu ciach. Nic nie potrafiła zrobić wokół siebie i dziecka, ciągle by spała. Była obojętna na prośby i groźby. Na niczym jej nie zależało. Dopiero gdy włączyła farmakologię, otworzyła oczy. To był najdłuższy i najbardziej znienawidzony miesiąc w moim i chyba siostry życiu.

  Skomentuj


   #3
   Odp: Depresja w ciąży

   Tak, teraz już się o tym mówi, ale kiedyś depresja poporodowa była tematem tabu, ba, stwierdzano, że to niemożliwe, by młoda mama miała depresję! Na szczęście obecnie podejście jest już inne.

   Skomentuj


    #4
    Odp: Depresja w ciąży

    Depresja w ciąży jest bardzo częstym zjawiskiem w dzisiejszych czasach, a jeszcze popularniejsza jest depresja już po urodzeniu. Mało się o tym mówi...

    Skomentuj


     #5
     Też początkowo obawiałam się, że zaczynam wpadać w depresję... ale dzięki wsparciu przyjaciółek i mojego doskonałego ginekologa, jakoś sobie poradziłam. Przede wszystkim znalazłam dla siebie zajęcie, które dało mi parę groszy i pozwoliło mile spędzić czas. Ponadto zawsze mogłam liczyć na swojego ginekologa, jeśli któraś z was jeszcze nie ma lekarza prowadzącego to polecam umówić się do Przychodni xxx w Warszawie. Przyjmują tam świetni specjaliści, pomocni, dyskretni i potrafią zmotywować. Dodatkowo przychodnia jest nowa, mają innowacyjne wyposażenie, dzięki któremu badania dają przejrzyste wyniki. Pielęgniarki miłe i pomoce
     Last edited by gagatka; 26-10-2020, 13:15. Powód: reklama

     Skomentuj

            
     Working...
     X