Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Usuwanie kamienia z zębów

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Usuwanie kamienia z zębów

    Systematycznie szczotkuj zęby to zmianę zauważysz, ale wiadomo przecież, że nie nastąpi ona od razu - wszystko będzie przychodziło stopniowo. U mnie dobra pielęgnacja oczywiście dała efekty - dbajcie o te podstawy to podobnie będzie i u was.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Usuwanie kamienia z zębów

      Witam, ja ten zabieg zawsze wykonuje podczas kontroli moich zębów, ewentualnie po ich leczeniu, raz na rok, czasem dwa.
      Pozdrawiam

      Skomentuj


        #48
        Odp: Usuwanie kamienia z zębów

        No właśnie - przy dobrym szczotkowaniu raczej nie ma się problemu kamienia nazębnego. Problem mają tylko ci, którzy nie potrafią o te zęby odpowiednio zadbać.

        Skomentuj


          #49
          Odp: Usuwanie kamienia z zębów

          Też mi się tak wydaje. Ja akurat nigdy problemów z kamieniem nie miałam

          Skomentuj


            #50
            Odp: Usuwanie kamienia z zębów

            Wszystko zależy od Twojej płytki nazębnej i jak bardzo jest wrażliwa. Jak dbasz o zęby problemu z tym nie powinnaś mieć, ale samo szczotkowanie nie zawsze w 100% usunie kamień nazębny. Warto też reguralnie konsultować się ze stomatologiem, który sprawdzi wszystko i powie Ci co i jak. Ja najczęściej korzystam z usług Odentu z Warszawy odent.pl i zawsze podczas przeglądu zębów (raz na pół roku) wiem wszystko jak sytuacja moich zębów wygląda
            Last edited by disne; 18-06-2020, 12:29. Powód: link

            Skomentuj


              #51
              Odp: Usuwanie kamienia z zębów

              Ja też musze isc do dentysty.. ale boje sie, ze bede miala pełno dziur, bo dawno już nie byłam
              Niby zęby mam ładne i nie bolą.. ale nigdy nie wiadomo

              Skomentuj


                #52
                Odp: Usuwanie kamienia z zębów

                Raz na pół roku to dla mnie norma. Z tym, że raz w roku robię usuwanie kamienia w ramach NFZ (raz na rok, przysługuje), a raz robię w gabinecie prywatnym.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Usuwanie kamienia z zębów

                  Ja często czyszczę kamień, nie mam większych problemów z zębami dlatego co roku wybieram się do dentysty na taki zabieg, dzięki czemu moje zęby wyglądają świetnie. Oprócz tego stosuję się do wskazówek znalezionych w artykule na jak-prawidlowo-zadbac-o-zdrowy-usmiech kedu.pl jak zadbać o zdrowy uśmiech które pozwalają mi cieszyć się pięknymi zębami na długo.
                  Last edited by disne; 18-06-2020, 12:17. Powód: link

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Usuwanie kamienia z zębów

                    Usuwając kamień u dentysty mamy pewność, ze pomoze nam to na trochę dłużej niż robiąc to w jakiś domowy sposób. Zazwyczaj każdy estetyka.opole dentysta Opole ma w swojej ofercie właśnie coś takiego. Wiec kogo się wybierze ostatecznie to już tylko indywidualna kwestia.
                    Last edited by disne; 18-06-2020, 12:17. Powód: link

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Usuwanie kamienia z zębów

                      Ja od jakiegoś czasu chodzę sumiennie co pół roku, jednak wcześniej nie było u mnie takiej mobilizacji, bo zawsze trafiałam na beznadziejnych dentystów i powiem szczerze, że robiłam wszystko, aby tylko nie musieć tam iść, nawet, jeżeli minął już rok czy nawet więcej od ostatniej wizyty. Jeśli ktoś tutaj jest może z Lublina , to bardzo polecam ten gabinet dentamed.lublin , niesamowity profesjonalizm, usługi na wysokim poziomie i wykorzystanie najnowszych sprzętów, czyli wszystko, czego ja oczekuję od dobrego stomatologa.
                      Last edited by disne; 18-06-2020, 12:26. Powód: link

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Usuwanie kamienia z zębów

                        Skaling to zabieg polegający na usuwaniu kamienia nazębnego, który osadza się głównie w okolicach szyjek zębowych. Kamień nazębny powstaje pod i nad dziąsłami i stanowi środowisko dla rozwijających się bakterii. Skutkiem gromadzenia się tego twardego osadu mogą być choroby dziąseł, np. paradontoza czy próchnica.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Usuwanie kamienia z zębów

                          Dbajcie o systematyczność i zdrowe szczotkowanie, a zmiana będzie. Ajona bez fluoru, do tego dobra dieta i powiedzmy, że w kilka tygodni zmiany powinny nadejść. Zabiegi to bzdura - bez zmiany stylu życia i tak nie przyniosą one zmian.

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Usuwanie kamienia z zębów

                            Ja też własnie wybieram się w przyszłym miesiącau na usuwanie kamienia, Dentystka powiedziała mi że powinno się to robić mniej więcej raz na pół roku.

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Usuwanie kamienia z zębów

                              Raz do roku można usunąć kamień na NFZ

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Usuwanie kamienia z zębów

                                Jeśli chodzi o kamień to różnie, jak się już zacznie to potem trzeba to robić systematycznie. Ja generalnie chodzę w miarę potrzeby, gdy czuję, że już potrzeba.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X