Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EkoMamy tu mamy :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    EkoMamy tu mamy :)

    Drogie mamy!

    Czy myślałyście o wychowywaniu dzieci przez chemicznych świństw jakie funduje nam dzisiejszy świat?

    Ja zaczęłam myśleć o ciąży powoli,ale chce być pewna, że moje dziecko jeszcze przed narodzinami przygotuję na zdrowie..zaczynam pić kozie mleko, jeść ekologiczne produkty. Ale nie takie z drogich sklepów, tylko od przykładowej pani Krystyny, która ma gospodarstwo i sama produkuje wszystko. Kupiłam za 2 zl ponad pół litra koziego mleka i pysssszzzny nie przesłodzony naturalny dzem z wiśni, który zjadłam w 2 dni. Wydałam na niego 5zł. czy nie warto?

    Co myślicie?
    Probowałyście żyć eko?
  •    
       

    #2
    Odp: EkoMamy tu mamy

    Żyję eko już od dobrych paru lat. Można powiedzieć, że zostałam do tego zmuszona, bo obie córki mają alergię, starsza dodatkowo astmę. Dla nich przeprowadziliśmy się z mężem z dala od miejskiego hałasu. Olkę wysypywało dosłownie po wszystkim co przetworzone i chemiczne. I tak zaczęliśmy kupowac mleko, jajka, sery od zaprzyjaźnionej sąsiadki. Część warzyw sadzę sama, część dostaję od sprawdzonego gospodarza. Od kilku lat piorę w orzechach piorących albo korzeniu mydlnicy lekarskiej, bo po proszku na skórze szczególnie u młodszej córeczki pojawiają się czerwone plamki. W pewnym sensie zostałam zmuszona, żeby żyć eko, ale nie żałuję, bo na pewno całej naszej rodzinie wyszło to tylko na dobre
    Moja prawie dorosła córka


    Moja wyrośnięta kruszynka

    Skomentuj


      #3
      Odp: EkoMamy tu mamy

      Daleko mi do eco-mamy ,ale też daleko mi do matki ,która zaniedbuje dietę dziecka.

      Skomentuj


        #4
        Odp: EkoMamy tu mamy

        Napisane przez Kira13x Pokaż wiadomość
        Żyję eko już od dobrych paru lat. Można powiedzieć, że zostałam do tego zmuszona, bo obie córki mają alergię, starsza dodatkowo astmę. Dla nich przeprowadziliśmy się z mężem z dala od miejskiego hałasu. Olkę wysypywało dosłownie po wszystkim co przetworzone i chemiczne. I tak zaczęliśmy kupowac mleko, jajka, sery od zaprzyjaźnionej sąsiadki. Część warzyw sadzę sama, część dostaję od sprawdzonego gospodarza. Od kilku lat piorę w orzechach piorących albo korzeniu mydlnicy lekarskiej, bo po proszku na skórze szczególnie u młodszej córeczki pojawiają się czerwone plamki. W pewnym sensie zostałam zmuszona, żeby żyć eko, ale nie żałuję, bo na pewno całej naszej rodzinie wyszło to tylko na dobre
        Znam z doświadczenia, że alergie dzieci są okropną rzeczą. Mój bratanek również jest alergikiem. Wczoraj coś pyliło i od razu cały w plamach.

        A jest uczulony na proszek też? Słyszałyście o orzeszkach piorących? nie ma tam zadnej chemii, pochodzą z Himalajów i pranie jest czyste i bez chemii.

        Ja się przymierzam żeby w końcu zamówić i wyprać coś w ten spo

        Skomentuj


          #5
          Odp: EkoMamy tu mamy

          Obie dziewczyny mają uczulenie na proszek i mydło a konkretnie na te chemiczne świństwa, które są w nich zawarte. Już od kilku lat piorę właśnie w orzechach i sprawdzają się naprawdę świetnie. Ręce myjemy w wywarze z korzenia mydlnicy lekarskiej (można zerwać na łące albo kupić w aptece, 2-3 zł za 50g).
          Moja prawie dorosła córka


          Moja wyrośnięta kruszynka

          Skomentuj


            #6
            Odp: EkoMamy tu mamy

            Ja próbowałam orzechów i nie do końca jestem przekonana. Ale miałam tylko niewielką próbkę. Szukam sklepu, w którym będę mogła je w miarę tanio kupić. Do prania dodałam też trochę sody jak zalecano i jak mam być szczera do tej pory nigdy nie miałam tak miękkiego prania.
            Przebieg ciąży
            Kalendarz ciąży

            Skomentuj


              #7
              Odp: EkoMamy tu mamy

              oo czyli pozytywnie oceniasz Kira? ja właśnie zamówiłam sobie. tu są 2 sklepy internetowe, które sprzedają orzeszki piorące.

              ja póki co wziełam to opakowanie 250 gram za 18 zł.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: EkoMamy tu mamy

                Tanio można kupić orzechy na stronie internetowej MyEcoLife. Bodajże o ile dobrze pamiętam koszt wynosi 12 zł - ale nie pamiętam ile tam tego jest.
                Bardzo dobry jest stamtąd też ekologiczny makaron i oliwa z oliwek.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: EkoMamy tu mamy

                  Napisane przez ekomamka Pokaż wiadomość
                  oo czyli pozytywnie oceniasz Kira? ja właśnie zamówiłam sobie. tu są 2 sklepy internetowe, które sprzedają orzeszki piorące.

                  ja póki co wziełam to opakowanie 250 gram za 18 zł.
                  Owszem, jak dla mnie są super, już jestem rozeznana, więc wiem jak prać, żeby ubranka były świeże i miękkie. Póki co zaopatrzam się w zaprzyjaźnionym ekosklepie, dosłownie tuż koło mojego domu.
                  Moja prawie dorosła córka


                  Moja wyrośnięta kruszynka

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: EkoMamy tu mamy

                    a czym czyścisz dom? używasz orzeszków też? tu jest w ogóle artykul, ze nie tylko do prania się je uzywa heh http://ekotarg.pl/artykul/indyjskie_...a_pranie,12,37

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: EkoMamy tu mamy

                      Raczej nie wykonalne w moim przypadku. Próbowałam, ale nie wyszło. Staram się kupować naturalne kosmetyki, ale całej chemii nie wyeliminuję.

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X