Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kiedy można zacząć ćwiczyć po cesarce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    kiedy można zacząć ćwiczyć po cesarce?

    witam wszystkich!
    jestem aktualnie po drugim porodzie. Niestety w obu przypadkach musiało być cesarskie cięcie. Proszę o rady kiedy można zacząć ćwiczyć po porodzie niefizjologicznym tak, by nie wyrządzić sobie szkód i powikłań pooperacyjnych. Jeśli miałyście pozytywne efekty proszę napiszcie jakie konkretnie ćwiczenia Wam pomogły i jak długo wracałyście do formy.
    Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi! MINIMA2009

    #2
    Odp: kiedy można zacząć ćwiczyć po cesarce?

    u mnie mija już 1,5 roku i formy brak. Ćwiczenia, dieta, dietetyk... Metabolizm oszalał, organizm zmęczony, brak snu, dziecko, praca, praca, dziecko... Pogodziłam się ze stanem obecnym i nie walczę ze sobą. Jestem tak wykończona że sportu w gazecie nie rozumiem i zasypiam na kiblu - nikt mnie nie zmusi do jogingu czy godzin na siłowni. Trudno. Może za jakiś czas. Trzymam kciuki za Ciebie.

    Skomentuj


      #3
      Odp: kiedy można zacząć ćwiczyć po cesarce?

      Bezpośrednio po cesarskim cięciu, przez okres pierwszych kilku miesięcy, nie zaleca się wykonywania intensywnych ćwiczeń ani podnoszenia ciężarów. W momencie, gdy rana, jaką pozostawiło po sobie cesarskie cięcie, zabliźni się – możesz rozpocząć wykonywanie ćwiczeń wzmacniających mięśnie dna miednicy.

      Skomentuj


        #4
        Odp: kiedy można zacząć ćwiczyć po cesarce?

        Wszystko zależy od tego jak wyglądała Twoja aktywność w czasie ciąży i przed nią. Ja zanim zaszłam w ciążę intensywnie ćwiczyłam przez 5 lat. Miałam CC, byłam na wizycie kontrolnej po CC 6 tygodni po i pytałam lekarza kiedy mogę wrócić do ćwiczeń. Pozwolił mi od razu wrócić na aerobik i jazdy na rowerze. W 7 tygodniu po CC robiłam na rowerze po 20-30 km i chodziłam 3 x w tygodniu na aerobik. Lekarz powiedział, że mogę robić wszystko - ćwiczyć z obciążeniem 1 kg, skakać, biegać itp. Miałam tylko uważać przy mieśniach brzucha ale mówił, że mogę małe serie delikatnie zacząć robić ale przestać jak tylko poczuję ból. Jestem pół roku po porodzie i aktualnie robie 2 serie po 500 brzuszków codziennie.

        Skomentuj

               
        Working...
        X