Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ulubione książki mam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ulubione książki mam

    Kobietki!Jeśli kochacie książki to piszcie jakie was zachwyciły.Jakie polecacie,chętnie skorzystam z rad.I sama też się podzielę moim doświadczeniem w tej materii.BUZIAKI!
  •    
       

    #2
    Odp: Ulubione książki mam

    ja uwielbiam czytac, i czytam przerozne gatunki.

    klasyka :
    Czas życia i czas smierci - E.M. Remarque'a nawet sie wlasnie dowiedzialam ze film nakrecono.
    Mała apokalipsa - Konwickiego
    Ojciec Goriot -Honore de Balzak
    Mistrz i Małgorzata- Bułhakowa
    Zbrodnia i Kara - Dostojewskiego,
    czy Kazimierz Moczarski - "Rozmowy z katem " jak nie czytaliscie w szkole moze warto powrócić do niektórych książek,

    Cień Wiatru - Carlos Ruiz Zafón
    "my dzieci z dworca ZOO" - w sumie książka - reportaż
    o podobnej tematyce "Ćpun" melvin burgess
    "prochy Angeli"(wydane też pod tytulem "popiół i żar") Frank McCourt


    fantastyka :
    moja przygoda z tym gatunkiem zaczeła sie od "wywiadu z wampirem" Anny Rice - jako studium czlowieczenstwa, potem powalila mnie z nóg juz bardziej wyimaginowana "Królowa potępionych" obie ksiazki czytalam przed obejrzeniem filmow (i filmy sie nie umywaja ani ciut choc WzW jeszcze sobie jakotako radzi)
    polecam dla lubiacych ten gatunek trylogie Sabriel, Lirael, Abhorsen Gartha NIXa ,
    pozatym naszej rodzimej Kossakowskiej seria "obroncy królestwa"(opowiadania jako wstep do powiesci) i jak dla mnie majstersztyk powieść "Siewca Wiatru", teraz wyszly też dwa tomy "Zbieracz Burz" (nawet udana kontynuacja ),i jej pióra zakon kranca świata - widac w jej książkach pewne jej upodobania co do mężczyzn
    Andzrzej pilipiuk i jego trylogia Dziedziczki, księżniczka, kuzynki, ale zeby to czytac trzeba zapoznac sie z inna jego twórczością by poznac bohaterów bo sie przewijaja, zwlaszcza Jakub Wędrowycz, polecam jeszcze "operacja dzien wskrzeszenia" i "2586 kroków"

    oj i jeszcze bym mogła wymieniać..
    Last edited by pieczulka; 28-02-2011, 22:41.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ulubione książki mam

      Ja polecam ksiązki: Sandry Brown - ''W objęciach chłodu'',
      ''Prawo do szczęścia'',
      ''Huragan miłości'',
      ''Fascynacja'',
      Lubię jej ksiązki,naprawdę są wciagające, mimo że mają dużo stronnic szybko się czyta i z ciekawością.
      Fajna były również ksiązka autorstwa: Schmitt Eric-Emmanuel- ''Trucicielka''
      Mead Richelle-''Akademia wampirów.Przysięga krwi''
      Child Lee-''Jutro możesz zniknąc''
      Obirek Stanisław- '' Umysł wyzwolony''
      Persson Leif GW-'' Między tęskotą lata achłodem zimy''
      Czytam książki o róznej tematyce i z tąd tak zróżnicowane tematy. Mogę polecic wiele innych ale to zalezy jaka tematyka by Ciebie najbardziej zaciekawiła.
      Doriaś ur.17.03.2008




      Tristaś ur. 11.03.2010

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ulubione książki mam

        Ja też sporo czytam. Czasem coś cięższego, czasem lżejszego. Moja ulubiona to "Księga Diny".Poza tym saga "Millenium", fajnie czytało się wszystkie części "Domu nad rozlewiskiem". Czytam Irvinga, Grocholę. Czytałam też "Jedz, módl się, kochaj", ale średnio mi się podobało. Zdecydowanie lepsze jest "I że cię nie opuszczę". Oczywiście czytałam też wszystkie książki Zafona. Lubię Janusza Leona Wiśniewskiego, czytałam chyba wszystko. W kolejce leży kilka kryminałów skandynawskich oraz "Mistrz i Małgorzata".

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ulubione książki mam

          jestem w trakcie "jedz, módl się i kochaj" nawet fajne babskie opowiadanie- bałam się że przereklamowane prze ten film, ale jednak książkę warto przeczytać- polecam

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ulubione książki mam

            Super ,dziewczyny!
            Napewno będę sukcesywnie wypożyczać i czytać.
            Ja co jakiś czas zmieniam tematykę książek.Czytałam już chyba wszystkie pozycje oparte na faktach autentycznych o kobietach w kulturze wschodu i nie tylko.Książki,które musicie przeczytac to:
            -Waris Dirie"Kwiat pustyni","Córka Nomadów","Przełamać tabu"
            -Souad"Spalona Żywcem"-SUPER!
            - Corinne Hofmann"Biała Masajka" i pozostałe 2 części
            -Zana Muhsen"Sprzedane"
            -Muchtar Mai"W imię honoru"
            -Mahmoody Betty"Tylko razem z córką"
            -Donna Topen"Oddaj mi dzieci"
            -Khady"Okaleczona"
            Poleciłabym taż ksiązkę o kobiecie chorej na raka:Tamara Zwierzyńska -Matzke"Czasami wołam w niebo".
            Fantastyczna ksiązka to też Wiktoria Zender"strefa światła" (2 części)
            -Rodzina Theodore: "Opowieść o odwadze, przetrwaniu i nadziei "(Theodore Wayne)POLECAM BARDZO!
            CZytałam jeszcze mnóstwo świetnych książek o podobnej tematyce niestety nie mogę sobie przypomnieć tytułów.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ulubione książki mam

              Witam ponownie!
              Ostatnio czytam dużo pozycji kryminalnych,bardzo wciągających.
              Swietna,strasznie trzymająca w napięciu do ostatnich stron jest książka Petry Hammesfahr "Grzesznica" i kolejna jej ksiązka"Grabarz lalek"
              Dziewczyny naprawdę polecam,musicie to przeczytać!Mam nadzieję,że nie pożałujecie,chociaż każdy ma inne poglądy na takie tematy.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ulubione książki mam

                ja uwielbaim ksiazki Danielle stell i mam cała kolekcje.Najpikniejsza z nich to Podarunek i Światło Moich Oczu, a takze Lindsey Johanna Porwana Narzeczona
                <a<a

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ulubione książki mam

                  Dostałąm ostatnio książkę Izy Kuny "Klara" i przyczttałam ją w dwa dni - jest fajna, p[odoba mi się w niej to, że rodzicały są 3-4 kartki - nie trzeba się skupić i (przy dziecku) zawsze można się oderwać

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ulubione książki mam

                    Też polecam sagę "Millenium", poza tym bardzo lubię Chmielewską i Jodi Picoult, własnie konczyłam "Byczki w pomidorach" i nie jestem zawiedziona, polecam też "Dusze na skalpelu" Nepomuckiej, szybko sie czyta i jest nawet śmieszna.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ulubione książki mam

                      Faktycznie Danielle Steel "Swiatło moich oczu" czytałam.Śliczna książka o młodym,zdolnym chłopaku z zaburzeniami depresyjno-maniakalnymi.A tą drugą z chęcią przeczytam.Fajnie mieć recenzje książek z pierwszej ręki.Dziękuję wszystkim Forumowiczkom!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ulubione książki mam

                        Oto moje numery jeden z ostatnich tygodni:

                        Carlos Ruiz Zafón - cien aniola
                        - marina
                        Ken Follett - Upadek gigantów

                        Polecam
                        Femme Cosmetics - Polskie kosmetyki i leki w UK
                        Polskie kosmetyki




                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ulubione książki mam

                          czytalysie najnowsza ksiazke grocholi i jej corki jestem ciekawa waszych opini bo chcialabym ja kupic

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ulubione książki mam

                            Moja ulubiona ksiazka jest Pamietnik! Jest rowniez filmowa wersja

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X