Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

mleko - pić czy nie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    mleko - pić czy nie?

    Dziewczyny czytałam, że mleko szkodzi osobom dorosłym bo go nie trawimy.
    Ja lubię pić kawę z duża ilością mleka (w kubku 3/4 mleka 1.5 lun 3.2% reszta kawa) i tak 2 razy dziennie. Czy pijąc taką "kawkę" mogę przyczynić się do rozrostu mojej oponki?
  •    
       

    #2
    Odp: mleko - pić czy nie?

    Tak zupełnie na zdrową logikę i bez popierania się książkami i cytatami: mleko krowie jest dla krów/cieląt, ludzkie dla ludzi. kozie dla kóz itd. Kradniemy zwierzętom ich mleko po prostu, bo mamy taką władzę. Dobrze, że nam matkom nikt tego mleka nie kradnie... Poza tym w świecie zwierząt tylko niemowlęta piją mleko, a potem przechodzą na pokarm stały. Tylko istoty ludzkie piją mleko do grobowej deski, w dodatku mleko skradzione...

    Skomentuj


      #3
      Odp: mleko - pić czy nie?

      Nie chcę się wdawać w dyskusje filozoficzne, ale to co napisałam jest po prostu logiczne. Mleko krowy jest przeznaczone dla jej dziecka. Taka jest prawda. A to, jak urządziliśmy nasz świat to inna sprawa. Jest wiele absurdów, które powielamy i bez których nie umiemy żyć. Mogę przy okazji polecić książkę "Wieczna Treblinka" napisana przez filozofa, świetna, dająca do myślenia, a przede wszystkim traktująca o rzeczach, o których większość z nas nigdy nie pomyślała.

      Skomentuj


        #4
        Odp: mleko - pić czy nie?

        O matylldo!! Nie zaglądam do takich książek! A kawy bez tony spienionego mleka sobie nie wyobrażam, a na śniadanie często jadam np zwykłe otręby, albo ostatnio te truskawkowe kupca - z mlekiem i czuję się zdrowo wręcz jest mi z tym dobrze!!! lubię także kaszkę mannę z jagodami - też na mleku !- to mój ulubiony letni deser!! Myślę że mleko jest zdrowe i w moim domu co tydzień kupujemy go kilka litrów!!! No może przy tym skondensowanym trzeba trochę uważać na te "oponki" .

        Skomentuj


          #5
          Odp: mleko - pić czy nie?

          Maniana alez ja sie z Toba zgadzam,
          przykro mi Ania ale Twoich wywodow nawet nie skonczylam czytac.... Nie czuje sie zlodziejem mleka w zaden sposob wien na pewno nie spozywasz tez zadnych jogurtow, ciast, nalesnikow....itd itp.... Znam tez taka mode ze ludzie jedza tylko to co im spadnie z drzewa ale coz to tez jest pewnego rodzaju okradanie sciulki z cennego nawozu
          Ja tam mleczko pijam codziennie MNIAM, a trawienie po produktach mlecznych mi sie poprawia

          Skomentuj


            #6
            Odp: mleko - pić czy nie?

            Ja również nie wyobrażam sobie diety bez mleka! Uwielbiam je i pije prawie codziennie. Przynajmniej jako dodatek do kawy, ale tez z płatkami, albo samo na kolację.
            I tez pomyslałam o naleśnikach i innych potrawach z mlekiem, tak a'propos tego skradzionego mleka.
            No a żółty ser jest absolutnie niezbędny w mojej lodówce Może tam nie być wędliny, ale nabiał koniecznie.
            Co do trawinie mleka, ostatnio wyczytałam na czym to polega. Otóż do trawienia mleka potrzebne sa odpowiednie enzymy, które organizm przestaje produkować, jesli człowiek przestaje pić mleko. A czesto tak się dzieje, jak nastolatek uznaje, że wiecej mleka nie chce. Kiedy później, po kilku latach chce wrócic do niego, to ma problemy z żołądkiem, bo brak mu tych niezbędnych enzymów. Natomiast osoby, które regularnie (niekoniecznie codziennie) piją mleko przez całe zycie, nie mają tego problemu.
            Podobno jednka nawet po wielu latach mozna wrócić do mleka, ale czasem trzeba to robic stopniowo, zaczynajac nawet od ilosci jednej łyżeczki, aby sprowokowac ponowne wytwarzanie enzymów.

            A co do oponki, to nie dam sobie wmówić, że urosła mi ona od szklanki, czy nawet dwóch szkalenk nawet najtłustszego mleka dziennie. Tylko od nadmiaru słodyczy itp. i z braku ruchu.
            Łukasz 11.10.2007

            Skomentuj


              #7
              Odp: mleko - pić czy nie?

              ja też czytałam jakieś badania że nadmiar mleka wypłukuje wapń z naszego organizmu i wcale nie zabezpiecza przed osteoporozą czy próchnicą; no ale czy pijemy mleko tylko po to chyba raczej dla jego smaku itd.
              u nas mleko idzie kartonami; córki jedzą płatki a mąż najbardziej lubi prosto z kartonu z lodówki

              ja natomiast kiedyś nienawidziłąm mleka kojarzyło mi się z kożuchem
              w ciąży mleko było dla mnie podstawowym posiłkiem
              niestety od miesiąca jestem na diecie bezmlecznej (mała ma skazę) i zcierpię bardzo; śni mi sięnawet że piję mleko

              no nic jakoś to przeboleję jeszcze pare miechów
              a potem wypiję chyba ze 3 litry na raz


              JULA

              MAJA

              OLGA

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: mleko - pić czy nie?

                Ja również bardzo lubie mleko,kawę również z nim pije bądz ze smietanka i nie widze nic w tym złego.Nie wyobrażam sobie ze w mojej diecie mogłoby zabraknąć mleka,nawet jakbym go miała zle trawić to itak od czasu do czasu bede go piła




                Skomentuj


                  #9
                  Odp: mleko - pić czy nie?

                  W takich ilościach to normalne, jak byś piła litrami to tak a nie troszkę na dzień.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: mleko - pić czy nie?

                    ja nienawidze mleka i go w ogole nie pije

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: mleko - pić czy nie?

                      ja wole kakao niz samo mleko

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: mleko - pić czy nie?

                        kakao wypije raz na rok po kuligu i tyle

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: mleko - pić czy nie?

                          Oj różne rzeczy już czytałam o tym mleku, że osoby z jakąś grupą krwi (nie pamiętam z jaką) go nie trawią, ale ile w tym prawdy. Ja piję dziennie pół kubka mleka do kawy i raczej z niego nie zrezygnuje.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: mleko - pić czy nie?

                            Też słyszałamo tym. Oczywiście teoria ta ma swoich zwolenników i przeciwników. Ja natomiast wiem jedno - nie picie mleka nie szkodzi Ja nie piję mleka - od dziecka go nie lubiłam. Później okazało się, że mój organizm tak na nie reaguje bo jestem uczulona. Tak więc nie piję od dziecka mleka. Dopiero na studiach zaczęłam jeść jogurty naturalne, serki homogenizowane naturalne lub waniliowe i twarogi. Żyję, jestem zdrowa, byłam wciąży bez komplikacji, urodziłam w terminie zdrową córkę. Tyle w temacie na dowód tego, że mleko nikomu do szczęścia, zdrowia ani rozwoju potrzebne nie jest

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X