Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Powrót do seksu po porodzie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Powrót do seksu po porodzie

    Jak było u was z powrotem do seksu? Jestem 2 miesiące po porodzie naturalnym i jest beznadziejnie! Pierwsze dziecko urodziłam przez CC więc nie mam porównania. Miałam szyte krocze i byłam już na wizycie kontrolnej po 6 tyg. u ginekologa. Niby wszystko ok, ale mnie boli, czuję dyskomfort. Cierpliwie to znosze bo mam nadzieje że potrzeba czasu...Mój mąż także stara się być cierpliwy i delikatny ale mnie to okropnie przygnebia. Inne moje znajome mówiły ze nie miały z powrotem do seksu problemów! Ja jednak mam...
  •    
       

    #2
    Odp: Powrót do seksu po porodzie

    Ja mialam cesarke,ale zrobili mi ją po 13 godzinach meczarni! Bardzo sie ciesze ze wlasnie CC bo po 2 tygodniach juz wspolzylismy z mezem i bylo super.
    planujemy drugie dziecko tyle ze tym razem juz zaplanuje swoj porod,zdecydowalismy ze rowniez cesarskie ciecie (na zyczenie)bo za pierwszym razem wrocilam bardzo szybko do formy i co najwazniejsze przeciez...do udanego seksu.
    Rzeczywiscie bylam w tej komfortowe sytucaji ze wszystko bardzo szybko nawet blizna po cesarce(teraz prawie niewidoczna) sie bardzo szybko zagoila.Niestety wlasnie slyszalam ze wiele kobiet ma problem.Moja kuzynka rodzila troche przede mna ,naturalnie i po 3 miesiacach od porodu jeszcze nie wspolzyla ze swoim partnerem,bo miala m.in hemoroidy ktore zostaly jej od wysilku z porodu i tez odczuwala dyskomfort....

    Skomentuj


      #3
      Odp: Powrót do seksu po porodzie

      Napisane przez eewka3 Pokaż wiadomość
      Jak było u was z powrotem do seksu? Jestem 2 miesiące po porodzie naturalnym i jest beznadziejnie! Pierwsze dziecko urodziłam przez CC więc nie mam porównania. Miałam szyte krocze i byłam już na wizycie kontrolnej po 6 tyg. u ginekologa. Niby wszystko ok, ale mnie boli, czuję dyskomfort. Cierpliwie to znosze bo mam nadzieje że potrzeba czasu...Mój mąż także stara się być cierpliwy i delikatny ale mnie to okropnie przygnebia. Inne moje znajome mówiły ze nie miały z powrotem do seksu problemów! Ja jednak mam...
      no to u mnie jest podobnie, jestem 3 m-ce po porodzie SN i jest masakra :-( na wizycie kontrolnej u gina niby wszystko ok, ładnie wygojone, ale samo badanie było dość bolesne, co mi się wcześniej nie zdarzało!!
      No i seks masakra, żaden żel nawilżający nie pomaga. Mój mąż na szczęście też bardzo cierpliwy i wyrozumiały... śmieje się tylko że po porodzie zrobili ze mnie dziewicę ;-)

      Skomentuj


        #4
        Odp: Powrót do seksu po porodzie

        Napisane przez madzinek23 Pokaż wiadomość
        Ja mialam cesarke,ale zrobili mi ją po 13 godzinach meczarni! Bardzo sie ciesze ze wlasnie CC bo po 2 tygodniach juz wspolzylismy z mezem i bylo super.
        planujemy drugie dziecko tyle ze tym razem juz zaplanuje swoj porod,zdecydowalismy ze rowniez cesarskie ciecie (na zyczenie)bo za pierwszym razem wrocilam bardzo szybko do formy i co najwazniejsze przeciez...do udanego seksu.
        Rzeczywiscie bylam w tej komfortowe sytucaji ze wszystko bardzo szybko nawet blizna po cesarce(teraz prawie niewidoczna) sie bardzo szybko zagoila.Niestety wlasnie slyszalam ze wiele kobiet ma problem.Moja kuzynka rodzila troche przede mna ,naturalnie i po 3 miesiacach od porodu jeszcze nie wspolzyla ze swoim partnerem,bo miala m.in hemoroidy ktore zostaly jej od wysilku z porodu i tez odczuwala dyskomfort....
        ależ parcie dziewczyno miałaś....a co z połogiem??
        FROCH

        Skomentuj


          #5
          Odp: Powrót do seksu po porodzie

          Pierwsze dziecko przez CC i żadnych problemów z współżyciem ale drugi poród naturalny i podobne problemy jak u was na razie jestem 4 tygodnie po porodzie ale czytając wasze wypowiedzi trochę mnie

          Skomentuj


            #6
            Odp: Powrót do seksu po porodzie

            Napisane przez eewka3 Pokaż wiadomość
            Jak było u was z powrotem do seksu? Jestem 2 miesiące po porodzie naturalnym i jest beznadziejnie! Pierwsze dziecko urodziłam przez CC więc nie mam porównania. Miałam szyte krocze i byłam już na wizycie kontrolnej po 6 tyg. u ginekologa. Niby wszystko ok, ale mnie boli, czuję dyskomfort. Cierpliwie to znosze bo mam nadzieje że potrzeba czasu...Mój mąż także stara się być cierpliwy i delikatny ale mnie to okropnie przygnebia. Inne moje znajome mówiły ze nie miały z powrotem do seksu problemów! Ja jednak mam...
            ja już jestem prawie rok po urodzeniu SN, ale pierwsze współżycie było po ok. 6 tyg., miałam też wizytę u gin i niby wszystko ok. Ale ten "pierwszy raz" po porodzie ... masakra ... musiałam przerwać bo strasznie piekło i źle się czułam, miałam wrażenie że znów mam wszystko pęknięte (nie zdążyli mnie naciąć samo pękło, a potem szwów im zabrakło). Mąż był wyrozumiały ale wiedziałam, że to nie to, ile można czekać. Ja już obracałam to w żart że mnie źle zszyli i temu jakoś nam nie wychodzi.
            Chyba dopiero po kolejnych 2-3 m-cach to jakoś to szło

            Skomentuj


              #7
              Odp: Powrót do seksu po porodzie

              U mnie na początku po porodzie też było ciężko, miałam poród naturalny z nacinaniem i jeszcze pękłam w poprzek od miejsca nacinanego w bok. Miałam dwa miejsca szyte i było nie przyjemnie, długo się goiło, szwy miałam rozpuszczalne, ale dopiero po 2 mc wszystkie zeszły. Karmiłam piersia i nie miałam swojej naturalnej mokrości, a żele nawilżające przy seksie to lipa, próbowałam z róznych firm i każde były takie same beznadziejne. Pierwsze współżycie było po 2 mc po porodzie i było beznadziejnie, jakbym przeżywała swój pierwszy raz. Każdy następny seks był taki sam, po za tym mnie szczypało , haratało, ciągło w miejscach gdzie byłam nacinana.Po 7 mc od porodu dostałam okres i zrobiła mi się w koncu moja naturalna mokrość, w tedy przy seksie było lepiej. Teraz jest 11 mc od porodu, przestałam karmić piersią. bo nie chciał już, a mi całkowicie wróciła moja naturalność seksualna. Dodam, że teraz w tych miejscach dalej mnie rwie przy seksie, chociaż jest lepiej,niektóre pozycje nie wchodzą w grę, może kiedyś minie
              Czy istnieje perkusja w pudełku ? Jasne że tak . Zapraszam Cię na jedyne Polskie, największe forum o cajonach https://www.facebook.com/groups/polishcajon/

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Powrót do seksu po porodzie

                jestem po CC i po 6tyg.zaczelam wspolzycie.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Powrót do seksu po porodzie

                  Ojej, ja siodmy tydzien po porodzie, tak mi sie na poczatku chcialo seksu, ale chce mi sie coraz mniej, boje sie bolu. Jak przeczytalam wasze doswiadczenia, to juz calkiem mi sie odechcialo. Karmie piersia, strasznie mnie porozrywalo przy porodzie,mialam kupe szwow wewnatrz.Jak sie zalatwiam to mnie boli, co dopiero mowic o seksie. Do gina ide dopiero 17, czyli w 8 tygodniu po.
                  Boze, a tak bylo milo sie kochac.
                  Madry Polak po szkodzie....
                  Poszlo sie.....
                  Jestem zrozpaczona

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Powrót do seksu po porodzie

                    W moim przypadku nie było tak żle,dwa razy rodziłam naturalnie,też się bałam,ale po7-8 tygodniach ,kiedy lekarz wyraził pozwolenie zaczęliśmy bardzo powoli,delikatnie próbować ,dalekie to jest od szalonych wcześniejszych nocy,ale po takim okresie też jest doceniane.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Powrót do seksu po porodzie

                      Zaraz będzie sześć miesięcy od porodu(naturalnego)a ja unikam seksu jak ognia!!!I wcale nie jest mi do śmiechu bo też mam suchotyi jak przyjdzie co do czego to boli.Myślę że mamy jakąś psychiczną blokadę(bo boli)i jedynie czas nas może wyleczyć.Pozdrawiam cieplutko.Dobrze że mężowie są wyrozumiali...Trzymam kciuki!!!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Powrót do seksu po porodzie

                        My z mężem rozpoczęliśmy współżycie po 6 tygodniu po porodzie.Czułam dyskomfort,ale to było silniejsze ode mnieNie było tak źle,nie unikałam seksu-wręcz przeciwnie. Najgorsze jest to ,że mijają prawie dwa lata od urodzenia maleństwa i ja nadal czuje dyskomfort.Ginekolog twierdzi,że wszystko jest ok,ale ja wciąż czuje jakieś "ciągnięcia".Juz nie mówiąc o tym ,że najnormalniej w świecie czuję się "rozklapciana"...i z tym jest najgorzej...

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Powrót do seksu po porodzie

                          Ostatnio czytałam fajny artykuł na ten temat:
                          http://www.doz.pl/czytelnia/a1385-Seks_po_porodzie
                          przystępnie napisany i dużo informacji, nie wiedziałam, ze trzeba na początku unikac seksu oralnego (partner) itp

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Powrót do seksu po porodzie

                            Nie ma jednego dobrego czasu na powrót do seksu po porodzie. Każda kobieta jest w innej formie psychicznej i fizycznej. Warto zastanowić się, czy przyczyna niechęci leży w czynnikach fizjologicznych (jeśli tak konieczne jest pogadanie z ginem, powienien pomóc) czy psychicznych (obawa o atrakcyjność itp.). Może warto pomówić z partnerem o swoich obawach, często zdarza sie że nam się coś wydaje (np. że jesteśmy grube) a partner wcale tak nie myśli, jeśli go zapytać.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Powrót do seksu po porodzie

                              Dla dobra wszystkich trzeba zacząć jak najwcześniej, pamiętajcie że Wasz mężczyzna czeka na ten moment z utęsknieniem...

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X