Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

nadżerka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    nadżerka

    hej, mam prośbe, mama nadżerkę czy ktoś wie co to dokładnie jest i czy jest to grozne? a może któraś z was też ma?
  •    
       

    #2
    Odp: nadżerka

    Mojej córci się to zdarza na języczku. Najlepszy jest aftin. Na gazik nalej sobie i ścieraj te nadżerkę nim. Lepiej to dusić w zarodku, bo jak sie przeniesie na całą jamę ustną to strasznie boli, i może się skończyć szpitalem.



    Skomentuj


      #3
      Odp: nadżerka

      Mi przy porodzie rozerwało szyjkę i bardzo brzydko się goiła aż mój ginekolog zalecił cytologię i wyszło że mam nadżerkę szyjki. Jeśli o taką Ci chodzi to poczytaj tutaj

      http://www.zdrowieintymne.pl/z,2,8,0...Fc0SzAod0jPVzw


      Skomentuj


        #4
        Odp: nadżerka

        Hej!
        Jeśli chodzi Ci o tą kobiecą przypadłość, to ja miałam nadżerkę. Lekarz zauważył podczas rutynowego badania. Na następnej wizycie usunął mi ją, wcale nie bolało. Wynik cytologii był dobry, więc nie miałam powodu do niepokoju. Jedno jest pewne. Nie możesz tego tak zostawić, bo nieleczona nadżerka może przekształcić się w nowotwór. Jednak niczego się nie obawiaj, to nie stanie się od razu. Idź do lekarza.
        Pozdrawiam!



        Skomentuj


          #5
          Odp: nadżerka

          Mialam nadżerkę na drogach rodnych.Potrzebny jest zabieg wypalania albo wymrażania.Jak jest stan zapalny to trzeba go wyleczyć najpierw.Jest to ubytek w scianie błony śluzowej, nie leczona może byc groźna.Ja nie miałam okresu, jak miałam to paskudztwo.nie ma na co czekać.Zabieg jest albo płatny albo na kasę chorych

          Skomentuj


            #6
            Odp: nadżerka

            Witam,
            miałam nadżerkę kilka ładnych lat temu. Jeśli masz "niewielką" nadżerkę to leczy się ją farmakologicznie, a w innych przypadkach lekarz robi wypalankę. To zabieg wykonywany w gabinecie ginekologicznym. Trwa około 15 min. Nie bolało mnie nic, miałam jedynie skurcze macicy jak podczas okresu. Nadżerkę trzeba koniecznie wyleczyć bo zaniedbana może spowodować raka , ale to już ostateczność

            Skomentuj


              #7
              Odp: nadżerka

              Czy to się objawia jakimś bólem?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: nadżerka

                Napisane przez eewka3 Pokaż wiadomość
                Czy to się objawia jakimś bólem?
                Nadżerka nie boli,może jedynie lekko krwawic podczas stosunku jeśli jest duża bo dochodzi wtedy do obtarcia naskórka.Ja miałam bardzo dużą i trzeba było ją wypalic,zabieg dośc nieprzyjemny.Po zabiegu przez 2-3 tygodnie trzeba nosic podpaskę bo są krwawienia,nie wolno sie kąpac w basenie a przez 6 tygodni nie wolno współżyc.



                Dawniej Marti

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: nadżerka

                  Ja mam i lekarz powiedział ze nie trzeba jej leczyć a inny po zwykłym obejrzeniu stwierdził że to pewnie rak

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: nadżerka

                    Hej,ja jestem prawie rok po drugim porodzie i w lutym dowiedziałam się że mam OGROMNĄ nadżerkę którą usuną mi operacyjnie,jest zbyt duża na wypalanie.Właśnie czekam na wyniki badań no i idę do szpitala.Ciągle myślę o tej operacji,boje się jej.Żeby to była tylko nadżerka a nie coś najgorszego...oczywiście śni mi się to najgorsze...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: nadżerka

                      W poniedziałek idę do szpitala na wycięcie narżerki,jak wrócę to napisze jak było...

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: nadżerka

                        Sorki,zapomniałam napisać.Otóż w poniedziałek wieczorem dali mi tabletkę nasenną,we wtorek rano uspokajającą,po godzinie od jej zażycia przyjechało łóżeczko po mnie,byłam taka zakręcona że śmiać mi się chciało,położyli mnie i powieźli na blok operacyjny.Dostałam narkoze ogólną więc nic nie pamietam,jedyne co pamietam to jak wkuwali mi welfron,układali nogi do zabiegu a potem to tylko jak przyłożyli mi maskę do twarzy ze znieczuleniem.Obudziłam się już na swojej sali około 16tej(a ten zabieg miałam o 7:30 rano więc sobie troszkę pospałam),dół brzucha bardzo mnie bolał,miałam podłączoną kroplówkę i ciśnieniomierz.Dali mi zastrzyk w pupę bo strasznie bolała mnie brzuch.Po dobie od zabiegu wypisali mnie do domku A w domku przez 3 dni leżałam w łóżku bo jak tylko wstawałam to mdlałam...Przez 3 tygodnie miałam upławy dosć obfite,podobne do tych poporodowych.Nie bylo aż tak źle

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: nadżerka

                          O rany Chuda ale mialas przezycie, nieciekawie najważniejsze, że sie wszystko dobrze skonczylo

                          Ja mialam jedna nadzerke zaraz po ciazy usunelam ja kriogenicznie i teraz wiem ze mam znowu, bo mnie strasznie boli i mam problem, bo mam wkladke antykoncepcyjna i nie wiem jak bedzie teraz wygladalo leczenie czy bede ja musiala wczesniej usunac? Czy mozna sie leczyc z wkladka, szczerze powiedziawszy sie nie orientuje Moze ktoras z Was dziewczyny miala podobny przypadek?
                          Last edited by KingaKrawczyk; 20-01-2012, 17:51. Powód: dopisac to i owo
                          Zuzia




                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: nadżerka

                            ja po porodzie tez mialam nadzerke. Stierdzil to lekarz ginekolog na badaniu poporodowym. Pozniej kazal przysjc na kontrole i wtedy zadecydowal ze ja zamrozimy. Przyszlam po raz 3 wtedy wykonal ten zabieg. Nie jest bolesny jest poprostu neiprzyjemny.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: nadżerka

                              Nadżerka to uszkodzenia nabłonka płaskiego. Na pewno musisz iść do ginekologa, który wszystko Ci wytłumaczy. Większe nadżerki kwalifikują się do usunięcia- metody są różne.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X