Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

depresja / nerwowe lek po porodzie !!

Collapse
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

Odp: Depresja poporodowa?

haha weszłam na dzisiejsze postu i sądząc po dacie zaszalałam ))

Skomentuj

•    

Zaczynam się zastanawiać jak zmienić właśnie sytuację "dresowania w domu" i ciągłego zmęczenia. Ostatnio odkryłam co mnie w tym najbardziej denerwuje, ze nie akceptuję siebie w takim wydaniu a ciągle w tym tkwię. Więc sytuacja się zapętla. Oczywiście chodzi o brak progresu w tym domowym temacie. Problem z organizacją dnia, problem z czasem dla siebie ...

Skomentuj

po pierwsze nie być tak wymagającym wobec siebie, pierwsze pół roku życia jednym mija spokojnie inni maja kolki, ciagle cycowanie czy alergie ,
        nowa sytuacja jest glownie obciazajaca i zmieniajaca zycie mamie.
        ja sie przyznam ze nie chodzilam w domu w dresie, na poczatku byly jeszcze cuchy ciazowe, a potem juz ( niestety) wiekszy rozmiar, do wagi sprzed ciazy zostalo mi teraz 15kg po gabrysiu 20 bylo, wiec i tak czuje sie troche lepiej, ale zaczelam chudnąć dopiero jak przestałam karmić. mimo ze nie lubie swojej figury , twarz mi sie mocno zmienila, to jak sie zalozy poprostu dobre ciuszki to czlowiekowi odrazu lepiej - a to przeciez tyle samo czasu co zalozyc dres.

pozatym jak dzidzka chwile pomarudzi, pokrzyczy czy poplacze nawet to krzywda sie jej nie stanie, a nawet sama zobaczysz ze z czasem to dziecko sie przyzwyczai do tego ze musi pobyc chwile samo a ty w tym czasie zrobisz oko

a w domu nie zawsze musi byc wszystko na tip top, ja jak dzieciaki zasnął robie pozadek w pol godziny, co prawda w katach brud, ale to w sobote z mezem sie posprzata, a czasem i w dzien z maluchami, one tez lubia odkurzanie i scieranie moze byc smiechu ze hoho - potworna gryzaca szmata do podlogi ktora goni malca

Skomentuj

Odp: depresja / nerwowe lek po porodzie !!

Ja bym nie czekała na rozszerzenie się objawów, tylko od razu udała się do specjalisty. Do psychologa lub psychiatry, to na prawdę nie wstyd poprosić o pomoc. Tym bardziej że obca osoba może spojrzeć na wszystko świeżym okiem.

Skomentuj

Mój sposób: Fajna energetyczna muzyka, dobra książka i wieczór tylko dla siebie, może długa ciepła kąpiel. Energi dodaje tez wysiłek fizyczny, może wybrać się na siłownię albo aereobik, albo poprzytulać się z drugą połówką.

Skomentuj

Working...
            X