Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zaparcia po ciąży - jak je pokonać?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    zaparcia po ciąży - jak je pokonać?

    drogie mamy, jestem już ponad pół roku po ciąży, ale nie mogę do tej pory pozbyć się problemu zaparć - ciąża chyba mocno rozregulowała mój układ trawienny. macie może jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się tego problemu?
  •    
       

    #2
    Jogurcik z otrębami na śniadanko ( lub do śniadanka)

    Skomentuj


      #3
      Mi pomogly jablka i picie sporych ilosci wody niegazowanej.

      Skomentuj


        #4
        Napisane przez indigo Pokaż wiadomość
        drogie mamy, jestem już ponad pół roku po ciąży, ale nie mogę do tej pory pozbyć się problemu zaparć - ciąża chyba mocno rozregulowała mój układ trawienny. macie może jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się tego problemu?
        a bierzesz jakieś witaminy, te z żelazem podobno powodują zaparcia
        ja tak miałam pod koniec ciąży....

        a jak kilka lat temu (jako nastolatka jeszcze) miałam problem z zaparciami pomogły mi otręby dodawane do jogurtów, albo nawet posypane na masło na kanapce (dodawałam je wszędzie gdzie się dało) i szklanka przegotowanej wody rano przed śniadaniem, pieczywo ciemne z ziarnami, samo się potem unormowało ale wiem, że jest to duży dyskomfort - przytyło mi się wtedy nieźle... poszłam do lekarza i od niej takie zalecenia dostałam. Mnie pomogło
        Last edited by izabela22; 07-01-2009, 00:25.
        Julek 15.o2.2oo7r



        Skomentuj


          #5
          mnie pomogają soczki typu Kubuś i duże ilości wody mineralnej
          Majeczka 27 kwiecień 2008r.

          Skomentuj


            #6
            ja jestem juz rok po ciąży i mam ten sam problem załatwienie sie to dla mnie ogromna kara i ból. Po porodzie z wysiłku dodatkowo zrobiły mi sie żylaki odbytu...

            Skomentuj


              #7
              ja polecam dużo płynów woda niegazowana dla mnie najlepsza, jabłka i otręby i inne zboża


              JULA

              MAJA

              OLGA

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                ja polecam jabłka w każdej postaci: świeże, soki, kompoty itp

                Skomentuj


                  #9
                  Hej dziewczyny,ja polecam suszone sliwki,najlepiej zjesc na pusty zoladek z 5-6 sztuk i popic woda niegazowana
                  Miki 11 lat,Maia 14 miesiecy

                  Skomentuj


                    #10
                    Rano na czczo szklanka wody przegotowanej z trzema łyżeczkami octu jabłkowego.
                    Alanek 14.09.2006

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Ja też polecam suszone śliwki, kilka na czczo, mi zawsze pomaga, ale wiadomo każdy organizm inny...

                      Skomentuj


                        #12
                        Mi to co piszecie nie pomagało, miałam ogromny problem po porodzie, po 6 dniach się dopiero załatwiłam, a przez te 6 dni bardzo mało jadłam najlepiej płynne zupy itp., a do tego karmienie piersią, nie można jeść otrębów ani miodu.
                        Uwaga! Skuteczna i bezpieczna metoda dla każdego:
                        trzeba iść do apteki i kupić DUPHLAC (bezpieczne nawet dla noworodków - mój synek od kilku tyg. życia to brał i zawsze pomagało). To jest naturalny prebiotyk, więc wszystko w krótkim czasie reguluje, ja wzięłam tylko 2 razy i było oki! Stosowanie o ile dobrze pamiętam: dorośli 30 ml na dobę, może być po jedzeniu, ale koniecznie rano, nie na wieczór przed spaniem bo nie pomoże! Od razu nie popijać, po jakichś 20-30 min. wypić dużą ilość płynu 0,5l, a potem za 30 min. znów 0,5l, żeby w ciągu dnia ok. 2l, po jakichś 4-6 godz. idzie się... i bez żadnego problemu jest oki! Trzeba obserwować po ilu dniach znikną problemy i brać raczej tylko w potrzebie, jak jest faktycznie źle!
                        Teraz nie karmię, więc jak coś mam lepsze sposoby, mi pomaga wypicie kawy, i raczej wielu osobom! Pozdrawiam, mam nadzieję, że pomogłam! No i kochane mamusie, nie faszerujcie swoich niemowląt czopkami, jak nie mogą zrobić kupy, bo organizm się leniwi, i może być potem problem! Dawajcie DUPHLAC - jest naturalnym prebiotykiem.
                        K o n r a d e k
                        urodził się 27.08.2008 r. o godz. 15:15

                        [I]"Bóg dał nam Ciebie, więc żyję dla Ciebie...
                        ...każdy Twój dzień jest moim dniem"
                        [/I]

                        Skomentuj


                          #13
                          Zapomniałam kochane mamy i przyszłe mamy, jak byłam w ciąży mi pomagał magnez cała tabletka 500 jakichś tam jednostek, działa rozkurczowo, tak mi ginekolog przepisał, bo nie wiem czy Duphlac można brać w ciąży, szczególnie jak ma się cukrzycę!
                          K o n r a d e k
                          urodził się 27.08.2008 r. o godz. 15:15

                          [I]"Bóg dał nam Ciebie, więc żyję dla Ciebie...
                          ...każdy Twój dzień jest moim dniem"
                          [/I]

                          Skomentuj


                            #14
                            ja słyszałam że 1 wiekszy cytrus grejfrut czy pomarancz dziennie pomaga (przynajmniej dla kobiet ktore sa w ciazy)
                            1.03.2009 9:55 FILIPEK

                            Skomentuj


                              #15
                              Ja urodziłam pół roku temu, wcześniej nigdy nie miałam takich problemów a teraz jest okropnie. I jeszcze takie guzki krwawiące - żylaki odbytu. Dostałam na to Aesculan i Detralex od mojej gin.Mam nadzieje że pomoże...

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X