Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak dbać o zdrowi seniora?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    jak dbać o zdrowi seniora?

    Jak zadbać o zdrowie starszej osoby?
  •    
       

    #2
    Odp: jak dbać o zdrowi seniora?

    Odpowiednie odżywianie i jakaś aktywność fizyczna np spacery to podstawa.

    Skomentuj


      #3
      Odp: jak dbać o zdrowi seniora?

      Postawa to regularne badania ale też pilnowanie diety i tego żeby senior był aktywny. Nie może być nic gorszego niż zasiedzenie się, a wiem jak o to łatwo. Moja babcia jakby jej nie wyciągnął to by też najchętniej cały dzień spędziła w fotelu chociaż teraz i tak jest lepiej, odkąd bierze geriamoc to chętniej spaceruje i jest bardziej skupiona na tym co robi, dużo więcej opowiada o dawnych czasach, chętniej słucha radia. Wcześniej mówia że ją denerwuje bo nie potrafiła sie skupić na tym o czym opowiadali w audycjach

      Skomentuj


        #4
        Odp: jak dbać o zdrowi seniora?

        Mysle ze dbac by regularnnie robila badania, miala jakis ruch noi zdrowo jadla. Moja babcia badania robi w diagnostyce xxx a ze to prawie pod moim domem to zawsze wiem kiedy idzie bo potem wpada do mnie na herbate
        Last edited by disne; 26-06-2020, 17:48. Powód: link

        Skomentuj


          #5
          Odp: jak dbać o zdrowi seniora?

          Z seniorami to jest różnie. Dziadek nie może już wszystkiego pogryźć i jeszcze ma stare nawyki i zamiłowania do jedzenia wszystkiego z dużą ilościa cholesterolu, więc dobre są wszelkie multiwitaminy. Moi dziadkowie biorą geriamoc, który oprócz nich zawiera także żeń-szeń. Widać efekty, bo chętniej wychodza na dwór i lepiej z ich pamięcią i koncentracją. A ruch ważny, przynajmniej jak jest odpowiednia pogoda.

          Skomentuj


            #6
            Odp: jak dbać o zdrowi seniora?

            Myślę, że warto sięgnąć po naturalne metody. Często o nich zapominamy albo nie mamy świadomości, że w ogóle istnieją. A są ciekawe książki na ten temat - np. w Alter Vita altervita.pl/"]http://altervita znajdziecie sporo książek o zdrowiu. I to nie tylko w temacie seniora. Uważam, że warto poczytać i zastosować.
            Last edited by disne; 26-06-2020, 17:49. Powód: link

            Skomentuj


              #7
              Odp: jak dbać o zdrowi seniora?

              Też myślę, że podstawą jest odżywianie i jakaś aktywność fizyczna. My swojej babci kupujemy jeszcze jakieś odżywcze syropy i witaminy, bo wiadomo, w starszym wieku mnóstwo witamin się traci, a są one niezbędne do właściwego funkcjonowania

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: jak dbać o zdrowi seniora?

                Nie każdy senior jest na tyle sprawny żeby sam o siebie za dbać. W takich przypadkach dobrym pomysłem wydaje się hospicjum domowe ewdomed xxx ponieważ opiekę refunduje nfz.
                Last edited by disne; 26-06-2020, 17:49. Powód: link

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: jak dbać o zdrowi seniora?

                  Niestety najczęściej trzeba pomóc osobie starszej w tym zadaniu. Osoby starsze nie mają często tyle sił, determinacji i wiedzy, żeby samemu zadbać o swoje zdrowie. Nie raz także będziecie musieli tu wspierać się profesjonalnymi urządzeniami medycznymi, także odpowiednimi akcesoriami i artykułami pielęgnacyjnymi. Bardzo pomocne mogą tu być łóżka rehabilitacyjne od brandvitalxxx Te sklep działa także jako wypożyczalnia.
                  Last edited by disne; 26-06-2020, 17:49. Powód: link

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: jak dbać o zdrowi seniora?

                    Moja mama bierze już ponad miesiąc geriamoc i sama przyznała , że czuje się bardziej witalna, ogólnie lepiej się czuje, skład jest fajny bo jest też sporo witamin z grupy B.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: jak dbać o zdrowi seniora?

                      Na pewno dobra jest jakaś multiwitamina, bo seniorzy mają tendencję do unikania pewnej żywności z różnych powodów, bo szkodzi, bo wchodzi w zęby, et.Moja babcia bierze geriamoc, bo ma nie tylko dobry zestaw witamin i minerałow, ale również zawiera żeń-szeń, przez co poleprzyła się pamięć.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: jak dbać o zdrowi seniora?

                        Osoby starsze, chore często tracą apetyt, a przecież odpowiednio zbilansowana dieta jest podstawą naszego zdrowia. Babcia, poza typowymi dolegliwościami związanymi z wiekiem ma też problemy z nerkami, a w tym przypadku szczególnie ważne jest jedzenie, żeby nie doprowadzić do rozwoju stanu zapalnego. Odkryłam jakiś czas temu w aptece DOZ nutridrink Fresubin Renal, specjalnie stworzony właśnie pod kątem takich problemów. Super sprawa, bo w jednej buteleczce jest 400kcal - prawidłowo zbilansowanych (z niższą zawartością białka, ze względu na nerki). I babci smakuje, jest waniliowy.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: jak dbać o zdrowi seniora?

                          Takie żywienie medyczne jest naprawdę dobrym rozwiązaniem dla osoby starszej, która często po prostu nie ma apetytu. Dzięki za polecenie tych nutridrinków Fresubin, poczytałam i kupię na próbę dla mojej babci, jutro przejdę się do DOZu.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: jak dbać o zdrowi seniora?

                            Profilaktyka to podstawa, trzeba tez reagować na przeróżne symptomy, które mogą oznaczać mniej lub bardziej poważne schorzenia. Taka domowa apteczka seniora też powinna być dobrze wyposażona. Co powinno się w niej znaleźć ? Na pewno xxx środek odkażający octenisept, który nie tylko przyspiesza gojenie różnego rodzaju ran ale może tez szybko pomóc przy bólu gardła czy infekcjach jamy ustnej.
                            Last edited by disne; 26-06-2020, 17:50. Powód: link

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: jak dbać o zdrowi seniora?

                              mojej mamie to muszę w kółko przypominać o dbanie o siebie, dużo łatwiej łapie infekcje co chwilę się przeziębia, dobrze, że dała się namówić do profilaktycznego brania sambucolu, syropów nie lubi więc kupiłam jej wersję strong w tabletkach.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X