Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

policystyczne jajniki?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    policystyczne jajniki?

    witam wszystkie forumowiczki
    Mam pytanie - mało dyskretne
    Czy któraś z Was ma zaburzenia miesiączkowania i problem policystycznych jajników?
  •    
       

    #2
    marta co to jest ?? te poli.. jajniki

    Skomentuj


      #3
      tak dokładnie nie wiem na czym to głębiej polega, wiem tylko, że przy tej chorobie jajeczkowanie pojawia się bardzo rzadko i jest bardzo ciężko zajść w ciąże , są jeszcze dodatkowe objawy, jak przyrost masy ciała.Trzeba to leczyć hormonalnie.
      Ciekawa jestem czy komuś udało się zajść w ciąże po takim leczeniu?

      Skomentuj


        #4
        ja miałam policystyczne jajniki po zażywaniu tabletek cerazette, brałam tylko 2 miesiące, ale strasznie mnie bolało podbrzusze, poszłam do ginka zrobił usg i powiedział, że mam strasznie dużo na jajnikach niepękniętych pęcherzyków, powiedział też, że albo odstawiam tabletki albo biorę nadal i dorobię się torbieli i zostanie mi to już na zawsze, wywaliłam tabletki jeszcze tego samego dnia, kazał przyjść do kontroli po miesiączce, czy zniknęło do dziadostwo, jakby nie to miałam mieć leczenie hormonalne, na szczęście samo zniknęło
        ale strachu się najadłam niesamowicie

        Skomentuj


          #5
          to ja mam trochę gorzej bo tabletek nie biorę, a prawdopodobnie mam policystyczne jajniki i boję sie że będę musiała brać hormony żeby zajść w drugą ciąże, a problem w tym że nie toleruję hormonów

          Skomentuj


            #6
            Moja koleżanka mając 20 lat dowiedziała sie że ma zespół policystycznych jajników-wtedy lekarze jej powiedzieli:"Albo zajdzie pani w ciąże w ciągu najbliższysz dwuch lat albo nie będzie miec pani wcale dzieci"Mówili że z każdym rokiem będzie miec coraz mniejsze szanse na zajście w ciąże a jeśli będzie miec 25 lat to już nie ma szans.Koleżanka jest załamana-często płacze że nie będzie miec dzieci a mi jest jej tak strasznie szkoda.Obecnie ma 23 lata i napewno by sie starała o dziecko ale nie ma na to odpowiedniego partnera.
            Alanek 14.09.2006

            Skomentuj


              #7
              Odp: policystyczne jajniki?

              Ja nie miałam nigdy problemów z jajnikami, ogólnie jestem okazem zdrowia. Przykra sprawa, ale myślę że teraz mamy lepszy dostęp do lekarzy i można wszystko przezwyciężyć.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: policystyczne jajniki?

                Napisane przez marta26 Pokaż wiadomość
                tak dokładnie nie wiem na czym to głębiej polega, wiem tylko, że przy tej chorobie jajeczkowanie pojawia się bardzo rzadko i jest bardzo ciężko zajść w ciąże , są jeszcze dodatkowe objawy, jak przyrost masy ciała.Trzeba to leczyć hormonalnie.
                Ciekawa jestem czy komuś udało się zajść w ciąże po takim leczeniu?
                Ja chorowałam na PCOS. Póki co nie mam z tym problemu. Wyleczył mnie endokrynolog podając lek, którego nazwy nie pamiętam. Cztery tabletki kosztują ok 200 zł,a le bierze się pół tabletki raz w tygodniu. Po czterech miesiącach moje badania były na tyle dobre, że mogłam skonczyć leczenie. Od tamtej pory nie ma z tym problemu a w ciąże zaszłam przy pierwszej próbie

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: policystyczne jajniki?

                  Z tego co wiem przy PCOS zajście w ciąże jest niestety bardzo trudne.Wiele par stara się o dziecko bardzo długo i z tego co wiem wielu udaje się urodzić zdrowe dzieci.Jeżeli chodzi o to co warto brać starając się o dziecko to dużo słyszałam o suplemencie Inofem który wyreguluje gospodarkę hormonalną oraz magnez z wit. B6, oraz poprawi jakość i ilość śluzu niezbędnego w procesie zapłodnienia. Takie suplementy zwiększają naze szansę na potomka

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: policystyczne jajniki?

                    Jeśli macie jakiekolwiek podejrzenia, że możecie mieć PCOS, to od razu lećcie do lekarza, nie ma co zwlekać, bo nie chodzi tylko o problem z niepłodnością, ale także duży dyskomfort i złe samopoczucie. Dlatego warto też się bardziej wgłębić w ten temat. Ja też słyszałam inofem, polecam wam wejść na stronę producenta - http://www.inofem.pl/ , ponieważ znajdziecie tam bardzo dużo pożytecznych informacji oraz test PCOS. Może nie jest to jakieś bardzo rzetelne narzędzie, ale na pewno jakiś punkt zaczepienia już wam da

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: policystyczne jajniki?

                      Zgadzam się z kasis77, najgorsza jest nie wiedza. A dzisiaj naprawdę wiele się można dowiedzieć z internetu. Zajrzyjcie koniecznie do zakładki http://www.inofem.pl/category/pcos-diagnoza/ , największym plusem inofemu z tego co czytałam jest brak skutków ubocznych jego zażywania, a to bardzo ważne by sobie dodatkowo nie szkodzić, jak to czesto bywa niestety w przyoadku hormonów...

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X