Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Turcja tak czy nie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Turcja tak czy nie?

    Czy ktoś z Was był w Turcji? Polecacie czy odradzacie. Wymieńcie proszę plusy i minusy pobytu w tym kraju.
  •    
       

    #2
    Odp: Turcja tak czy nie?

    Znajomi byli w ubiegłym roku z roczną wówczas córcią. Byli bardzo zadowoleni - oczywiście mieli fajny hotel i warunki. Szczegółów nie jestem w stanie podać, ale ogólnie widać było, że bardzo i m się podobało.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Turcja tak czy nie?

      Ja sie wybieram w te wakacje i jestem baaardzo ciekawa co to za kraj.
      Znajomi maja wspaniałe wspomnienia ja tez sie pozytywnie nastawiam

      Skomentuj


        #4
        Odp: Turcja tak czy nie?

        Hej. Wróciliśmy z Turcji w niedzielę- spędziliśmy tam tydzień. Jestem zachwycona przepięknym krajem. W ubiegłym roku byliśmy w Tunezji-tam zdecydowanie jest najlepsze jedzenie. A Turcja?

        plusy:
        przepiękne krajobrazy
        różnorodność miejsc możliwych do odwiedzenia
        świetna pogoda= piękna opalenizna
        względna czystość na ulicach
        całkiem dobre drogi
        przesympatyczni ludzie


        Minusy:
        jak dla mnie średnie potrawy- ale to na pewno też po części jest uzależnione od hotelu, który się wybierze

        Już z mężem postanowiliśmy, że na pewno tam wrócimy- byliśmy w Turcji egejskiej

        Skomentuj


          #5
          Odp: Turcja tak czy nie?

          A czy nie mielicie problemów żołądkowych, bo słyszałam, że Egipt i Turcja pod tym względem kuleje.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Turcja tak czy nie?

            W 1 dzień podczas wyczieczki objazdowej czułam się nieciekawie- ale żołądek mnie nie bolał i nie wymiotowałam. W hotelu jedzenie było ok. Co do Egiptu też słyszałam- dlatego w biurze podróży zdecydowanie nam odradzali wyjazd z dziećmi do Egiptu. Ale jeśli przestrzega się zasad: mycie owoców i warzyw i jedzenie gotowanych potraw, to jest w miarę ok. Ja zawsze w tych krajach unikam wszelkich jogurtowych i majonezowych sosów.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Turcja tak czy nie?

              do tego co koleżanka wyżej napisała o Egipcie trzeba jeszcze dodać, że pijemy tylko butelkowane napoje, żadne soki z dodatkiem lodu (robiony na bazie wody z kranu), płukany zęby wodą mineralną i koniecznie przed taką podróżą polecam branie probiotyków(np. lakcid) przez ok tydzień i w trakcie wakacji. Ja podawałam swojemu niespełna 3letniemu synkowi i nie miał żadnych sensacji żołądkowych, mnie również ominęło, ale mąż przez jeden dzień walczył z biegunką. Co do owoców, to też bym uważała, my jedliśmy tylko banany, bo winogrona, brzoskwinie, jabłka itp. myto pod kranówką, która nie nadaje się do picia.
              jak już biegunka czy gorączka się pojawi, to żadne leki przywiezione z Polski nie działają, to nie ten typ bakterii, trzeba na miejscu kupić. Z tym nie ma problemu, bo aptek 5 na jednej ulicy
              AAAA i zaopatrzyć się w kremy z baaardzo wysokim filtrem. Słońce jest tam nieporównywalnie mocne do naszego. Pantenol i balsam chłodzący po opalaniu też bardzo się przyda

              Wybierając się z synkiem do Egiptu nie byłam do końca pewna czy dobrze robię, bo opinie różne. W biurze podroży pani raczej polecała, wybierała dla nas ofertę specjalnie pod kątem dziecka. Na miejscu byłam w szoku ilością dużo młodszych dzieci w hotelu.. a Polaków z całymi rodzinami można spotkać na każdym kroku

              Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

              Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




              Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Turcja tak czy nie?

                Ja oczywiscie polecam, chyba nikogo to nie zdziwi tymbardziej, ze maz moj z pochodzenia Turek...

                My pierwszy raz z nasza pociecha bylsiym gdy miala 7 miesiecy, nie zwiedzilismy tylko kurortow wypoczynkowach, ale i pojechalismy w glab tego pieknego kraju...tam gdzie raczej turyscie nie docieraja

                Z nadmorskich miejscowosci wypoczynkowych polecam Antalyna, Alanya, Side, Manavgat...wszytko w poblizu siebie...piekna pogoda, cudne kolorowe bazarki, pyszne jedzonko...

                Jezeli wybieracie sie z pociechami najlepszymi miesiacami beda kwiecien/maj wrzesien...miesiace przed, badz po sezonowe gdy upaly tak nie doskwieraja mimo to cieplutko i przyjemnie
                Wolę być niedoskonałą wersją samej siebie niż idealna kopią kogoś innego...

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Turcja tak czy nie?

                  Turcja jest piękna i przyjazna szczególnie teraz. Moja mama wylatuje na 2 tyg w październiku. Ominie upały, ale pogoda powinna i tak być pomyślna

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Turcja tak czy nie?

                    A ja dostałam z Bon Prix prawie darmową wycieczkę objazdową do Turcji dla 2 osób i bardzo mi żal że nie mogę skorzystać ://// Może ktoś byłby chętny?
                    Trzeba zapłacić tylko opłątę lotniskową i wykupić obiadokolacje, reszta za darmo

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Turcja tak czy nie?

                      Turcja szczerze mówiąc wydaje mi się na chwilę obecną jednym z bardziej atrakcyjnych miejsc na świecie - w naszym rejonie szczególnie. Kiedyś na pewno się wybiorę.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Turcja tak czy nie?

                        Ja byłam kilka lat temu w Turcji i polecam ten kierunek bo jest pięknie jednak teraz bym raczej nie pojechała bo jest trochę niebezpiecznie.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Turcja tak czy nie?

                          Nigdy nie bylam i jakos przez te akty terrorystyczne balabym sie strasznie gdziekolwiek jechać. Turcja kraj na pewno piekny

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Turcja tak czy nie?

                            W telewizji mówili że właśnie przez te niebezpieczeństwa nie ma prawie zainteresowania wczasami w turcji, Egipci i Tunezji

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Turcja tak czy nie?

                              Szczerze mówiąc to obecnie nie zdecydowałabym się tam jechać. patrząc na obłożenie w tym roku nad naszym polskim morzem taką samą decyzję podjęło dużo więcej ludzi.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X