Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prezent na chrzciny

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: prezenty na chrzest

    Ja bym poszła w pamiątkowy album ze zdjęciami, inne prezenty przeminą a zdjęcia zostaną na lata i będzie okazja do wspominek

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Wszędzie ten cukier!!!

      Nie znam takiego dziecka, które nie lubiłoby słodyczy, ale cukier jest już wszędzie, nie tylko w typowych słodyczach ale też w chlebie, sokach, napojach itp. oczywiście pomijając owoce. Moje pytanie brzmi, czy dziecko może się silnie uzależnić od cukru??? i jaka dawka cukru jest dopuszczalna dla dzieci w przedziale wiekowym 3-8 lat. I czym ten cukier zastąpić aby jedzenie, napoje, soki nadal smakowały a nie były "ulepami". Czekam na pomoc :-)

      Skomentuj


        #78
        Odp: Pomysły na prezent na chrzest

        Myśmy zakupili na chrzciny literki drewniane z imieniem dziecka i do tego zestaw dekoracji, wszystko w takim marynistycznym stylu. Widziałam właśnie takie na stronie drewnianeliterki.blox.pl
        To był strzał w dziesiątkę, rodzicom chrześniaka bardzo się spodobały

        No i do tego zakupislismy jeszcze mate edukacyjna, ale juz nie w marynistycznym stylu)

        Skomentuj


          #79
          Odp: Wszędzie ten cukier!!!

          Ja wybieram produkty z ograniczoną ilością cukru - np napoje słodzone stewią

          Skomentuj


            #80
            Odp: Wszędzie ten cukier!!!

            Na rynku są produkty pozbawione cukru. Oczywiście są droższe i niekoniecznie dziecku będą smakować, ale trzeba ograniczać słodzenie do minimum. Warto dużo owoców dawać dziecku

            Skomentuj


              #81
              Odp: Wszędzie ten cukier!!!

              Cukier można zastępować stewią - nie jest to roślinka popularna i dlatego też dosyć droga, ale za to dużo zdrowsza od cukru. Wystarczy mała ilość, a potrawa (lub napój) będzie słodziutka

              Skomentuj


                #82
                Odp: Wszędzie ten cukier!!!

                Oczywiście, że uzależnia. A niby po co np. przeciery dla niemowlaków są dosładzane sokiem z winogron? Żeby przyzwyczaić dziecko i kupować więcej. Trzeba też uważać na żelki i cukierki wzbogacone w witaminy. Niby takie zdrowe, ale to jednak słodycze (lepiej po prostu urozmaicić dietę malucha niż kombinować z suplementami...).
                Co do stewii. Owszem, jest słodka, ale ma też specyficzny posmak, który nie każdemu może się spodobać.
                Są warzywa, które z natury są słodkawe, i moja córka uwielbia np. cukinię, zielony groszek czy marchewkę.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: prezenty na chrzest

                  Jak już wspomniano o lokacie, to może zainteresuj się obligacjami skarbowymi

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: prezenty na chrzest

                    Na chrzest najlepiej dać coś, co będzie pamiątką na lata bądź ułatwi dziecku start w dorosłe życie. Można dać na przykład złoty łańcuszek, ale można też założyć mu lokatę pieniężną na którą będzie się regularnie wpłacało drobne sumy, które po kilku latach dadzą całkiem ładny kapitał
                    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 22-05-2014, 13:00.

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: prezenty na chrzest

                      Moim zdaniem super pomysłem na prezent z takiej okazji są tzw. torty z pieluszek jednorazowych. Dziewczyny robią torty również na specjalne zamówienie. Moi znajomi zamówili taki tort ze srebrną grawerowaną łyżeczką. Do tortu dołączony był również wierszyk z imieniem dziecka. Super pomysł! A torty na żywo robią bardzo duże wrażenie!
                      Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 22-05-2014, 13:52.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: Pomysły na prezent na chrzest

                        Praktycznym a zarazem bardzo efektownym prezentem są torty pieluszkowe i gratis można poprosić o dołączenie wierszyka z imieniem dziecka. Na allegro można znaleźć bardzo duzo takich tortów ale zwracajcie uwagę na ILOŚĆ pieluszek użytych do wykonania tortu.
                        Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 22-05-2014, 13:54.

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: Pomysły na prezent na chrzest

                          Swojemu chrześniakowi już jakiś czas temu kupowałam zestaw pościeli i matę edukacyjna. Ale to wg że tak napiszę rad rodziców.

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: prezenty na chrzest

                            Torty pieluszkowe przyszły do nas z Ameryki i tak samo jak w USA i u Nas są wykorzystywane na babyshower, imprezy przed urodzeniem dziecka organizowanej przez mamę w ciąży. Pieluszki dla małego człowieka się oczywiście przydadzą, ale czy jest to dobry pomysł na prezent na chrzest, nie wiem oceńcie sami.

                            Skomentuj


                              #89
                              za dużo słodyczy

                              z tymi słodyczami to jest tragedia, dziecko woła bo oczywiście łakome jest a nawet jak mama nie da to zawsze znajdzie się jakaś dobra ciocia albo wujek i kupi a potem lataj mamusiu po dentystach

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: za dużo słodyczy

                                Wszystko zaczyna się chyba jednak wcześniej.. od słodzonej herbatki, dosładzanych deserków i gęstych słodkich soków podawanych w butelce :/

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X