Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prezent na chrzciny

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • patka_m89
    replied
    Odp: Wszędzie ten cukier!!!

    A najlepiej w miarę swojego czasu samemu gotować dziecku masz pewność ze bez cukru bez soli bez masła itp

    Leave a comment:

  •    
       

  • Beatrice001
    replied
    Odp: Wszędzie ten cukier!!!

    Lara, mam taki sam problem - często rodzina i znajomi częstują nas takimi słodkimi "pysznościami." Ja nawet nie przepadam za jakimiś tam plackami, ale wiadomo dziecko chce spróbować.
    Na szczęście zauważyłam, że jest coraz lepiej ze świadomością ludzi na temat niezdrowych przekąsek, a zwłaszcza jeśli chodzi o rodziców. Chyba wszyscy moi znajomi z dziećmi mają podobne zdanie na temat niezdrowych zapychaczy. Znam nawet dzieci, które nie lubią czekolady!

    Leave a comment:


  • beatris20
    replied
    Odp: Wszędzie ten cukier!!!

    Właśnie wszędzie ten cukier, a jeśli nie ma cukru to inne często jeszcze gorsze zamienniki. Ja mam nadzieję , że jednak firmy zostaną zmuszane do ograniczania stosowania cukru, ponieważ robi się o tym problemie coraz głośniej. Cukier uwielbiają także bakterie, nowotwory , rozleniwia, pogarsza nasze zdrowie. Ale trzeba również uważać na np syrop glukozowo- fruktozowy , od którego bardzo szybko tyjemy. Ostatnio szukając dobrego sosu a czytam etykiety, spotkałam się , że nawet w sosie warzywnym znanej firmy cenionej z jakości, głównym składnikiem był oczywiście cukier.

    Pytanie do Pani Dietetyk- ostatnio przeczytałam, że jeżeli dziecko podczas rozszerzania diety zaczniemy zapoznawać na początek z warzywami i będziemy unikać produktów słodzonych, to dziecko w przyszłości nie będzie tak uwielbiac tego cukru i słodzonego. Czy to prawda?

    Leave a comment:


  • zoooja1988
    replied
    Odp: za dużo słodyczy

    u mnie mąż potrafi gotować ale za czesto tego nie robi bo brakuje mi czasu niestety - ale bardzo lubie jego kuchnie Lara5 znam ten ból wytłuczonej porcelany, kubków oj znam bardzo dobrze - ale licza sie checi dziecka

    Leave a comment:


  • Lara5
    replied
    Odp: za dużo słodyczy

    Och ja to od męża też się dużo nauczyłam bo u niego jadało się inaczej niż w moim rodzinnym domu Ja bardzo lubię piec czy gotować ,mąż też jak tylko ma czas na to i myślę że ta chęć do kucharzenia przejdzie i na synka Bo córka to za dużo broi Ile mi porcelany wybiła

    Leave a comment:


  • zoooja1988
    replied
    Odp: za dużo słodyczy

    nio fajny był hehe i gotował czesto dla mnie i ja przy nim nauczyłam sie tak naprawde gotowac - ale było nam nie po drodze i sie reseszlismy ale wspomniania sa

    Leave a comment:


  • patka_m89
    replied
    Odp: za dużo słodyczy

    Oj chłopak kucharz to pewnie Cię rozpieszczal xD
    Rożne pyszności mogłam leżeć pachnieć i jeść xD

    Leave a comment:

  •    
       

  • zoooja1988
    replied
    Odp: za dużo słodyczy

    Lara5 oj skarb skarb kiedyś miałam chłopaka kucharza i coś o tym wiem

    Leave a comment:


  • Lara5
    replied
    Odp: za dużo słodyczy

    Wiem że to lubi i to mu sprawia radość Ma swój fartuszek i czapkę kucharską Swoje foremki do wykrawania ... Kiedyś nawet nic nie powiedział i przyszedł do salonu a tu miał na talerzu bułkę przekrojoną na pół i posmarowaną ketchupem i obok dwie parówki Ma 4 lata dopiero Może akurat rozwinie swój talent
    A facet w kuchni mmm skarb

    Leave a comment:


  • zoooja1988
    replied
    Odp: za dużo słodyczy

    Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
    Oj tak Synek dużo czasu ze mną w kuchni spędza i sam mówi że będzie kucharzem Może jakiś talent w nim odkryję ?
    Ja tak nauczymy dzieci kucharzyć to i może mniej będą sięgać po sklepowe zapychacze
    u mnie starsza córcia czekolady nie lubi - pare razy nam zwymiotowała po czekoladzie i ma chyba jakis uraz
    a Twój syn może może własnie pójdzie w tym kierunku w sumie znam dwóch szefów kuchni i sobie chwalą te prace

    Leave a comment:

  •    
       

  • Lara5
    replied
    Odp: za dużo słodyczy

    Oj tak Synek dużo czasu ze mną w kuchni spędza i sam mówi że będzie kucharzem Może jakiś talent w nim odkryję ?
    Ja tak nauczymy dzieci kucharzyć to i może mniej będą sięgać po sklepowe zapychacze

    Leave a comment:


  • zoooja1988
    replied
    Odp: za dużo słodyczy

    Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
    Podwójna radość i satysfakcja że dajemy coś lepszego
    nio pewnie my dziś z starszą córcią piekłyśmy słodkie bułeczki - Karolinka słodko sobie spała - a zabawy był co nie miara dla Leny, troszku sie ubrudziła, nawet skarpetki były w mące ale najwazniejsze ze zabawa i uśmiech był - teraz dziewczynki spia

    Leave a comment:


  • Lara5
    replied
    Odp: za dużo słodyczy

    Napisane przez zoooja1988 Pokaż wiadomość
    słodkości też są dobre ale z umiarem i można samemu coś zrobić, upichcić wlączając w przygotowania dzieciaki - same korzysci
    Podwójna radość i satysfakcja że dajemy coś lepszego

    Leave a comment:


  • zoooja1988
    replied
    Odp: za dużo słodyczy

    słodkości też są dobre ale z umiarem i można samemu coś zrobić, upichcić wlączając w przygotowania dzieciaki - same korzysci

    Leave a comment:


  • patka_m89
    replied
    Odp: za dużo słodyczy

    W sumie to prawda ważniejsze od słodyczy są owoce

    Leave a comment:

       
Working...
X