Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Egipt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Egipt

    Czy ktoś z was był w Egipcie? Możecie napisać plusy i minusy tego miejsca? Do jakiej miejscowości najlepiej jechać?

    chcemy wykupić wycieczkę na 7 dni pod koniec sierpnia zastanawiamy się na co mamy się przygotować Jakie temperatury, choroby, jedzenie?
  •    
       

    #2
    Odp: Egipt

    My wróciliśmy z Egiptu na początku czerwca i byliśmy bardzo zadowoleni z wypoczynku.
    byliśmy w miejscowości Sharm El Sheikh w 5* hotelu. warunki rewelacyjne, udając się do krajów arabskich trzeba zwracać dużą uwagę na standard hotelu. Żeby warunki były dobre radzę decydować się na hotele od 4 mocnych gwiazdek. Druga uwaga, wybierać tylko nowe hotele i zwracać uwagę by miały bezpośredni dostęp do prywatnej plaży. Dojście w 40 stopniach ok 800m z całym majdanem i bieganie po każdego drinka, przekąskę, czy wc do swojego hotelu to fatalna sprawa. zauważyliśmy, że wiele hoteli nie ma własnych plaż, nam na całe szczęście zwrócono na to uwagę w biurze podróży.
    jedzonko było pyszne, różnorodne w formie bufetu. należy jednak unikać kolorowych napoi, nie z butelek. wybieraliśmy jedynie wodę butelkowaną i wszystkie soki napoje (cola, fanta, sprite) również butelkowane. Absolutnie woda z kranu jest nie zdatna do picia, pukałam zęby mineralką.
    przed wyjazdem żeby mieć św. spokój radziłabym przejść się do apteki i kupić coś osłonowego na żołądek (lakcid, trilac) i brać już kilka dni przed wylotem i w trakcie, dzięki temu mnie i naszego 2,5 rocznego synka ominęły przygody biegunkowe. choć dzieci i ludzie w koło je łapali. mąż, że nie chciał brać, to jednak go dopadła jednodniowa biegunka. Na takie przypadłości leki z polski nie pomagają, więc odradzam ich branie, po co się męczyć. Przy każdym hotelu są apteki, radzę w razie konieczności udać się tam i kupić miejscowe leki, działają od razu.
    Temperatura jest w granicach 40 stopni, ale nie odczuwa się tego tam na miejscu dzięki wspaniałemu wiaterkowi.
    radzę zapakować coś na komary, bo było ich dużo. Bardzo przydatne są kremy z wysokim filtrem, bo słońce jest tam bardzo mocne i nawet na dziecięcym faktorze człowiek się potrafi spalić. Podczas podróży warto mieć kilka drobnych dolarów, albo euro, bo tam od samego początku, za wszystko daje się napiwki np. za przeniesienie walizek (wystarczy dać dolara).
    Jeszcze przy kwestii pieniążków, to warto wymieniać partiami, bo potem kiedy nam przyjdzie wymienić z powrotem nie wykorzystaną sumkę zwracają tylko cześć jej wartości.
    mam nadzieję, że troszkę pomogłam, w razie czego to pytaj, chętnie podpowiem
    Last edited by Scaarlett; 08-07-2010, 14:52.

    Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

    Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




    Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

    Skomentuj


      #3
      Odp: Egipt

      Dzięki Scaarlett
      w twoim wpisie znalazłam dużo cennych informacji

      a o biegunce to słyszałam podobne 95% ludzi ja łapie...

      napisz jeszcze czy na miejscu są organizowane jakieś lokalne wycieczki czy lepiej załatwić to w biurze podróży?

      Skomentuj


        #4
        Odp: Egipt

        Nie kupujcie wycieczek w biurze podróży, bo przepłacicie 2 razy. na miejscu, w pierwszym dniu jest spotkanie z rezydentem i omawiane są wszystkie możliwe wycieczki i można się zapisać. jednak wszyscy wychodzili poza teren hotelu, bo tam co kilka metrów były lokalne biura podróży, które oferowały te same wycieczki za połowę ceny, a nawet jeszcze taniej i właśnie stamtąd jechali.
        aaaaa i wszędzie gdzie się udacie, targujcie się oni to bardzo lubią.
        Last edited by Scaarlett; 08-07-2010, 14:55.

        Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

        Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




        Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

        Skomentuj


          #5
          Odp: Egipt

          Egipcie we wrześniu ubiegłego roku.
          wszystko co Scarlet napisała sie zgadza. dodałabym jeszcze wszechobecny syf i piękne rafy koralowe. my tez byliśmy w hotelu 5* przy samym morzu, z plażą. morze służyło jedynie do oglądania rafy koniecznie trzeba zabrać buty do wody i przydatna maska do snurkowania i płetwy. nasza rafa była cudowna i baardzo duza, dla każdego starczyło, rybki przecudowne, chyba wszystkie możliwe kolory. polecam również nurkowanie. schodziłam 2 razy pod wodę. przed pierwszym panicznie sie bałam, ale jakoś nie wiem do dzisiaj jak się przełamałam i było cudownie... nie da się tego z niczym porównać, a jak się już raz zanurkuje... chce sie więcej

          dodam, że byliśmy w hurghadzie 2 tyg z 1,5 roczną wówczas córą


          jeszcze jedna uwaga dot. żywienia, woda tylko butelkowana jak podała Scaarlett, ale uwaga na lód, zwykle robią go z kranówy, unikać łykania morskiej wody, tam tez są syfy, a przez pierwsze dni zrezygnować z surowych warzyw i owoców. mnie dopadła tamtejsza bakteria i nikomu tego nie życzę, takiej masakry w życiu nie przechodziłam brrr nasza mała szczęsliwie uniknęła.

          a i na zwiedzanie to sie nie nastawiajcie bo w sierpniu nie da rady, za gorąco, poza tym szczerze mówiąc Egipt jest super jeśli siedzi się w hotelu




          "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

          Skomentuj


            #6
            Odp: Egipt

            My bylismy w Egipcie na przełomie wrzesnia i października. I w zasadzie z prawie wszystkim co napisały dziewczyny zgadzam się, z wyjątkiem tego o super Egipcie, ale w hotelu. Choć faktycznie temperatury w sierpniu i lipcu podobno są nieznośne.

            Ja pojechałam głównie z powodu wycieczek do Kairu i Luksoru oraz obowiązkowego nurkowania. I potwierdzam, że jesli kupować wycieczki, to tylko w biurze na miescie. W hotelu, u rezydenta, jest dwa razy drożej, a wycieczka jest ta sama.

            My bylismy w Hurgadzie i ostrzegam, że wyprawa do Kairu (Muzeum Kairskie, Giza i piramidy i kilka mniejszych atrakcji jak wytwórnia papirusu czy perfum) była co prawda wspaniała, ale bardzo męcząca. Wyjazd spod hotelu około 1-2 w nocy. Dojazd do Kairu około 8-9. Powrót po południu (16-17), a w hotelu bylismy dopiero około północy. Po około 6 godzin w autokarze w obie strony. Było ciężko (pod piramidami na pustyni temperatury dochodziły do 50 stopni!), ale ja uważam, że przynajmniej raz w życiu warto.
            W Luksorze (kompleks świątynny Karnaku, Dolina Królów, świątynia Hatrzepsut/Kolosy Memnona (do wyboru), bananowa wyspa i wytwórnia papirusu) było juz lżej, bo bliżej. Wyjazd około 5 rano, a powrót około północy. I ta wycieczka była jeszcze wspanialsza.
            Jeśli wczesniej w hotelu zgłosicie, że jedziecie na wycieczkę, przygotują wam prowiant na śniadanie i zaczekają z kolacją w restauracji.

            No a nurkowanie to juz bajka!!!!!! Nawet dla osób kompletnie nie umiejących pływać (była z nami taka pani). Nurkuje się z instruktorem jeden na jeden, dlatego też zejście jest tylko 20-minutowe, ale dwa razy. Instruktorów było kilku, ale jeden z nich był Polakiem, więc nie było problemu z przeszkoleniem. A pod wodą to i tak nie ma znaczenia z którym nurkujesz.

            My bylismy w hotelu Sultan Beach, chyba 4* i nam on odpowiadał. Jedyny minus to, że dalej od ścisłego centrum, ale jeżdzą tam busy, a knajpki i sklepu są tuz obok (np. Hard Rock Cafe). No i stoi przy samej plaży, nie trzeba przechodzić przez ulicę, czy korzystać z plaży innego hotelu.
            Łukasz 11.10.2007

            Skomentuj


              #7
              Odp: Egipt

              My bylismy na przełomie maja, czerwca i już temperatury były nieznośne więc popieram monikę, że lipiec i sierpien sa jeszcze gorętsze

              Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

              Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




              Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Egipt

                heh niezbyt precyzyjnie się wyraziłam Egipt jest super spędzony w hotelu jeśli chodzi o lipiec-sierpień my bylismy we wrześniu i nie dało się wytrzymać, z tego co słyszałam od znajomych, najlepiej jest zwiedzać koniec października-listopad.

                jeszcze jedna sprawa o której zapomniałam.we wrześniu bardzo szybko zapada tam zmrok. ok 18 zachodzi słońce a po 19 już ciemnawo. za to o 7 słońce juz tak wysoko, jak u nas w południe




                "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Egipt

                  ogólnie w egipcie szybko robi sie ciemno, u nas w maju-czerwcu też ok 19 już się ściemniało, ale to nagroda za dzień skwaru, bo wtedy człowiek mógł odżyć

                  Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                  Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                  Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Egipt

                    Wykupiłam właśnie wakacje na maj w Egipcie. Skorzystam po raz kolejny z www.parkinglotnisko24.pl . Świetny serwis umożliwiający rezerwację elektroniczną miejsca niedaleko wybranego lotniska. Samochód zostaje w pełni bezpieczny i nie trzeba się martwić Korzystałyście drogie mamy już z takich usług? Ja jak dotąd mam bardzo miłe wspomnienia.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Egipt

                      My lecimy końcem stycznia, więc czego możemy się spodziewać?

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Egipt

                        Vibro, jak się udał pobyt?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Egipt

                          Napisane przez vibro Pokaż wiadomość
                          My lecimy końcem stycznia, więc czego możemy się spodziewać?
                          Też jestem ciekawa, szczególnie pod kątem bezpieczeństwa, zmieniło się coś u nich pod tym względem, czy dalej strach się gdziekolwiek ruszyć?

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Egipt

                            My niedawno wróciliśmy z ferii w Egipcie i muszę przyznać, że miałam obawy żeby tam jechać ale jednak wszystko było ok nie było żadnych komplikacji ani jakichkolwiek zagrożeń. Hotel był przepiękny. No i powiem szczerze, że bardzo tanio nas to wszystko wyniosło. Spodziewałam się większych kosztów. A ofertę znaleźliśmy na suncenter.pl. Więc może komuś się jeszcze przyda ta porównywarka jeśli będzie chciał wyjeżdżać na urlop za granicę

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X