Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

chrzest jak skończy roczek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    " Każde dziecko posiada białe rajstopki, białe body i biały sweterek, a w przypadku dziewczynek białą sukienkę - nic nowego nie potrzeba kupować. "

    Moj z tych rzeczy posiada tylko biale body ,bo nie wiedzialam wczesniej ,ze jest taki nakaz no i ze trzeba to wszystko miec w kilku rozmiarach no bo nie wiadomo jak szybko dzidzia bedzie rosla
    No i jeszcze jedno to ze sie posiada te wszystkie rzeczy razem z ta nieszczesna kawa to znaczy ze ich sie wczesniej nie kupilo

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      a od kiedy to jest wymog. moj dostal komplet, spodnie, koszule i kamizelke. tyle ze ja z checia widzialabym go w ogrodniczkach i bluzie z kapturem
      Jakub 19.05.2008

      Skomentuj


        #48
        nie wiem jak u was ale w moich stronach to ubranko kupuje chrzestna a za chrzest placi chrzestny.
        shannon

        Skomentuj


          #49
          u nas chrzesta kupuje szatke a cgrzestny swiece

          Skomentuj


            #50
            a to kiedy sie chrzci to chyba sprawa rodzicow.mysle ze najwazniejsze to to zeby ta potrzeba wyplywala z wiary a nie bo tak wypada albo co ludzie powiedza.takie jest moje zdanie.
            shannon

            Skomentuj


              #51
              Ja wszystko kupowałam, szatkę i świece i za chrzest też płaciłam i
              ubranko dziecku.
              Co w niektórych stronach fajne są tradycje

              Skomentuj


                #52
                myslalam ze to normalne
                shannon

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  co kraj to obyczaj :P:P

                  Skomentuj


                    #54
                    ja o tym ze mozna na szatce wyszyc imie dzicka i date cheztu dowiedzialam sie po czasie,szkoda bo fajna pamiatka by byla

                    Skomentuj


                      #55
                      U nas też podczas chrztu szatkę trzyma chrzestna a świece chrzestny
                      ale zakupu dokonują rodzice

                      Patiew teraz można cuda zrobić Julek np ma świece z wytłoczonymi
                      złotymi literkami imię i datę chrztu. Na szatce to samo. Ale i na
                      ubranku można było aaahhhhh..... teraz jak się ma pieniądze to wszystko
                      można

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        colleenciekawe czy mozna wytloczyc na suwczce jak bym zaniosla i na sztace

                        Skomentuj


                          #57
                          colleen a ile placilas za te bajery??

                          Skomentuj


                            #58
                            niezły temat...
                            ja małą chrzciłam w Wielkanoc, jak miała niecałe 2 miesiące, całą mszę nam przespała. czytałam w książeczce, że nie należy zwlekać z chrztem dłużej niż 2 miesiące, ale dlaczego nie napisali. co do opłat to każdy ksiądz ma obowiązek ochrzcić dziecko za darmo, jeśli jego rodzice nie mają pieniędzy, te stawki które podajecie to skandal, za takie coś należy się skarga na księdza, 700 zł za chrzest???
                            my robiliśmy po chrzcie w kościele obiad w domu+kawa ciasto, parę sałatek, ale jakby nie było nas stać to byłoby np tylko ciasto i kawa... jak już ktoś tu wcześniej napisał nie żarcie jest najważniejsze, ale uroczystość w kościele

                            Skomentuj


                              #59
                              Patiew oczywiście, pewnie jak zaniesiesz gdzieś gdzie tym
                              się zajmują to zrobią bez problemu.

                              Ja kupowałam wszystko w jednym miejscu i świece i szatkę i
                              stroik do świecy + tłoczenie i haft i zapłaciłam 80 zł, coś mi się
                              kojarzy że za ten haft i tłocznie 20 zł chcieli

                              Skomentuj


                                #60
                                musze poszukac takiego punktu u mnie

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X