Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poznajmy się lepiej

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

    Moniczka- ja jestem pełna obaw co do drugiego dziecka, jak Karolinka zaraguje itd.., wiem bedzie na początku ciężko, ale z drugiej strony mała różnica wieku, dzieci razem będą się bawić.. i jak widze jak Karolcia się zachowuje jak przychodzi do nas siostra cioteczna i cały czas chodzi za nią w krok a potem cały dzien mówi lili, lili to myśle sobie przemęcze się rok, a potem to zaprocentuje

    Monika a jak tam u was z przedszkolem? ,bo chyba twój synek w podobnym wieku jak moja córeczka.Ja chce wysłać ją od września. Jestem ciekawa czy się w ogóle dostanie. Mam nadzieje że tak


    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

      Wiecie, mam koleżankę, która ma trójkę dzieci rok po roku. I ona mówi że dla niej najlepsza różnica wieku to jest rok albo 2 lata. Miała roboty z tymi dziewczynkami jak były mniejsze, a teraz bardzo fajnie się razem wychowują, fajnie się razem bawią... Dla mnie rok to za szybko, bo organizm nie zdąży odpocząć po jednej ciąży, a poza tym nowe obowiązki związane z maleństwem w domu... Ale ja też nie będę czekać za długo na drugie dziecko. Myślę, że 2 - 3 lata to akurat. Przynajmniej dla mnie. Już jak się wpakować w pieluchy to raz a dobrze, co tam się będę rozdrabniać

      Skomentuj


        Witam

        Witam Mam Na Imie Dorota Pochodze Z Lodzi Jestem Mezatka I Mamą 13 Misiecznej Oliwi!!!

        Skomentuj


          Odp: Poznajmy się lepiej

          Czesc Dziewczyny Ja Mam Na Imie Dorota Pochodze Z Lodzi Mam 13 Miesieczna Corke Oliwie I meza Sławka!!! Pozdrawiam Was Gorąco

          Skomentuj


            Odp: Kraków i inne wioski

            Czesc dziewczyny!! co slychac?
            Marcia77 jak tam leczenie?lepiej juz?
            szczerze mowiac my o mikolaju jeszcze wogole nie myslelismy!!ale ogolnie planujemy kupic slawciowi kolcki! w sumie ma juz jeden zestaw ale do wiekszych budowli jest ich zdecydowanie za malo!!
            pozdrawiam


            [url=http://****************][img]http://****************/zabki/img5-

            Skomentuj


              Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

              Kolejna ciąża szybko po pierwszej jest też w pewien sposób zagrozona. Bo dzwigając i intensywnie zajmując się pierwszym dzieckiem nie ma się mozliwości uważać na to drugie w brzuszku. A jeśli do tego dojdą jakieś kłopoty zdrowotne, chociażby z łożyskiem, to może byc niewesoło. Ale z drugiej strony ostatnio zaobserwowałam mnóstwo mam z maluszkami i np. dwulatkami. A sama mam przyjaciółkę, u której dzieci różnica wieku to około 1,5 roku i teraz ma spokój, bo ma odchowane. Ale nawet wczoraj o tym z nią rozmawiałam i ona nikomu nie poleca. Było jej naprawdę ciężko.
              Z kolei ja sama jestem najstarsza, a mój brat pojawił się jak miałam prawie 7 lat. I dla mnie jego narodziny nie były problemem. Zero zazdrosci. Ja miałam już własny świat, koleżanki, szkołę i nie czułam, że rodzice nie poświęcaja mi dość czasu, bo jest młodsze dziecko. Może dlatego sama nie chce sie spieszyć. Ale każda z nas ma prawo po swojemu układać plany macierzyńskie i podziwam te mamy, które sie decydują szybko na kolejną ciążę, choc sama tak nie chcę.

              Agata, ja nawet nie dopuszczam do siebie myśli, że nie uda sie wysłać Młodego do przedszkola. Bo ja musze wreszcie wrócic do pracy, a poza tym uważam, że przedszkole to świetna "szkoła życia" dla malucha i tam może nauczyć się wiele z tego, czego ja w domu nie mogłabym mu przekazać. Chociażby jak współdziałać z innymi dziećmi i dorosłymi.
              Obym tylko nie musiała ratować się prywatnym, bo czesne w prywatnych przedszkolach nie jest na moją kieszeń, a do pracy jednak czas wracać.
              Łukasz 11.10.2007

              Skomentuj


                Odp: Wielkopolskie Mamuski

                I cisza...

                A ja mam jutro egzamin z prawa pracy...
                ur. 16.05.2009
                3590 g
                56 cm

                Moje Największe Szczęście





                Drzewko Michasi: http://kraina.hipp.pl/?id=10971

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Wielkopolskie Mamuski

                  atusia a ty gdzies sie podziewala?? pewnie zakuwalas ... powodzenia jutro zycze




                  Changes in my life you will see in time
                  changes in my life you always in my mind
                  changes in my life you always by my side....

                  Skomentuj


                    Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

                    Czesne w prywatnych jest wysokie, to prawda i w dodatku niekoniecznie idzie to w parze z jakością. Są przedszkola renomowane, gdzie płaci się w sumie za firmę ponad 1000 pln, a dzieci mają gorzej niż w zwykłym publicznym przedszkolu. Maleńkie sale, wspólne kołderki do spania, co roku zmieniające się panie, brak porządnego placu zabaw... itp. Ja jestem za publicznymi przedszkolami, byle nie na Ursynowie, bo tam są bardzo liczne grupy - do 30 dzieci, a to już przesada. No ale taka dzielnica, tam z tego co wiem, wszędzie jest problem, nawet zapisać dziecko do lekarza. A dostanie się do żłobka chyba graniczy z cudem. Młode osiedle - dużo dzieci.

                    Życzę miłego dnia i żeby słoneczko wyszło

                    Skomentuj


                      Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

                      Monika, ja się nie zgodzę z Tobą, że druga ciąża jest zagrożona z tego względu, że się opiekuje małym dzieckiem. Organizm jest do tego przyzwyczajony i nie jest to taki wysiłek, jak dla kogoś kto na co dzień tego nie robi. Moim zdaniem kwestia przyzwyczajenia. A jeśli są problemy z ciążą no to wiadomo, wtedy to inna sprawa. Ja jak urodzę to maleństwo to będę miała 29 lat a im później tym chyba trudniej się przechodzi ciążę i dlatego nie będę czekać. Do 35 to muszę urodzić drugie Ale myślę że to górna granica i się wcześniej uwinę. Myślę że jakoś dam radę. Choć przy większej różnicy to starsze pomoże przy młodszym. I zostanie na minutkę jak musisz polecieć do sklepu i pobawi się z nim, żeby nie płakało. To też fajna opcja

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Wielkopolskie Mamuski

                        NO troszkę się było trzeba pouczyć. Ale ważne, że są efekty. Dostałam 4 z egzaminu
                        ur. 16.05.2009
                        3590 g
                        56 cm

                        Moje Największe Szczęście





                        Drzewko Michasi: http://kraina.hipp.pl/?id=10971

                        Skomentuj


                          Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

                          Ola, ja Łukasza urodziłam też mając 29 lat. I zakładając, że następne chciałabym mieć (jesli nie zmienię zdania) mniej wiecej 5-6 lat po pierwszym, to własnie do 35 roku mam czas.
                          A moja uwaga wynikała poniekąd stąd, że mam koleżankę, która przeszła przez trudne, bardzo trudne chwile po zajściu w ciążę krótko po pierwszej. I jeszcze jedną mamę znam, która pierwszą ciążę przechodziła bez najmniejszych problemów, a teraz mając dwulatka jest ponownie w ciąży i pojawił się problem przodującego łożyska. Teoretycznie nie może dzwigać i powinna leżeć. Ale zrób to mając małe, dwuletnie tornado w domu.
                          Oczywiscie są mamy, ktore doskonale radzą sobie w drugiej i kolejnej ciąży zarówno fizycznie i psychicznie. I to jest pocieszające, że jednak można.
                          Niemniej nie wyobrażam sobie siebie np. w tej chwili z brzuszkiem i moim Łukaszem obok. Musiałabym dać radę, ale bardzo wiele by mnie to kosztowało sił.
                          Łukasz 11.10.2007

                          Skomentuj


                            Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

                            I zdając sobie sprawę z tego, jak trudne może byc wychowanie dwójki małych dzieci, podziwam wszystkie mamy, które podejmują sie tego wyzwania.
                            Łukasz 11.10.2007

                            Skomentuj


                              Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

                              A myślałam, że późno zaczęłam, ale widzę że nie jestem sama No zobaczymy. A może zmienię zdanie jak pojawi się maleństwo w domu. Wszystko przede mną.

                              Skomentuj


                                Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

                                Dziewczyny różnie to bywa, niektóre mamy chcą poczekać a inne wolą by różnica między dziećmi była mała tak jak w moim przypadku.
                                Moja siostra urodziła synka, który jest bardzo spokojnym dzieckiem, ale miała tak ciężki poród-(Max ważył 4600 i nie miała cesarskiego cięcia)- że nie wie czy w ogóle kiedykolwiek zdecyduje się na drugie.
                                Ja rodziłam jak miałam 28 lat a drugie jak się uda miałabym 31

                                Co do przedszkola to ja też jestem zdania że przedszkole dać może więcej niż najlepsza niania. Chciałabym żeby Karolinka dostała się do państwowego przedszkola- wtedy to byłoby jakieś odciążenie, jeżeli nie to wtedy prywatne.

                                Ola-jak u ciebie półmetek to może wiadomo już co będzie, a może nie chcecie wiedzieć?

                                Miłego wieczoru i mam nadzieje że jutro będzie lepsza pogoda


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X