Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciąża z zaskoczenia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ciąża z zaskoczenia

    Witajcie dziewczyny :-)

    Jestem chwilkę po rejestracji i chciałabym się z Wami przywitać. Mam na imię Magda, niedawno przekroczyłam trzydziestkę, a moja ciąża jest absolutną niespodzinką, ponieważ zaszłam w ciążę podczas końcowej fazy miesiączki :-) Nie było to oczywiście tragedią, ponieważ kochając się bez zabezpieczenia człowiek jest przygotowany na taką ewentualność, a przynajmniej człowiek w moim wieku. Na początku był lekki szok i niedowierzanie, łzy, stres, bo byłam w świeżym związku, ale potem radość. Partner również ku mojemu zdziwieniu bardzo się ucieszył. Nigdy nie szalałam za dziećmi, nie planowałam mieć dzieci i czasami zastanawiam się jaką będę matką, choć już szczerze pokochałam tę istotkę w moim brzuchu. Czy są tutaj kobietki dla których ciąża była również zaskoczeniem, a które nie szaleją na punkcie dzieci? Przyjaciółka nagminnie powtarza mi: "nic się nie martw, cudzych może nie lubisz, ale swoje będziesz kochać". Może coś w tym jest, kiedyś studiowałam z dziewczyną, która nie tolerowała żadnego dziecka oprócz swojego syna, była fantastyczną matką i miała doskonały kontakt ze swoim dzieckiem. Nie rozpieszczała, ale też nie wychowywała bezstresowo, nie "dzióbdziała do niego" tylko traktowała go jak dorosłego :-) Bardzo nie chciałabym zamienić się w "dzióbdziającą" mamę. A jak u was?
  •    
       

    #2
    Odp: Ciąża z zaskoczenia

    U mnie pierwsza była bardzo dużym zaskoczeniem. Ale wszystko cudownie się poukładało i to najlepsze co mogło mnie w życiu spotkać. Najważniejsze to mieć wsparcie u partnera.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ciąża z zaskoczenia

      Grunt do dobre nastawienie i zaakceptowanie sytuacji która i tak już się nie zmieni Dzieci to powód do radości a nie smutku U mnie jest już dwójka dzieci a w tym roku kończę 30 lat

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ciąża z zaskoczenia

        Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
        Grunt do dobre nastawienie i zaakceptowanie sytuacji która i tak już się nie zmieni Dzieci to powód do radości a nie smutku U mnie jest już dwójka dzieci a w tym roku kończę 30 lat
        Im człowiek młodszy tym zdrowszy i silniejszy Dziecko to cud i zawsze nic będzie. A sytuacja autorki wcale nie wygląda na ciężką, więc tylko pozazdrościć

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ciąża z zaskoczenia

          Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
          Im człowiek młodszy tym zdrowszy i silniejszy Dziecko to cud i zawsze nic będzie. A sytuacja autorki wcale nie wygląda na ciężką, więc tylko pozazdrościć
          To na pewno ciesze się, ze mam juz dwójkę szkrabów i rosną sobie a ja jeszcze mam możliwość posiadania kiedys kolejnego dziecka bo jeszcze nie jest za późno ale czas pokaże.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ciąża z zaskoczenia

            Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
            To na pewno ciesze się, ze mam juz dwójkę szkrabów i rosną sobie a ja jeszcze mam możliwość posiadania kiedys kolejnego dziecka bo jeszcze nie jest za późno ale czas pokaże.
            Za późno na pewno nie jest, jeśli będziecie gotowi, będzie Was stać to jak najbardziej. Trzymam kciuki. Powodzenia!

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ciąża z zaskoczenia

              Hej,
              u nas ciąża też była z zaskoczenia, ale może zaskoczenia nieco innej natury niż nasuwa się na myśl. Dlaczego? Naszą ciążę można nazwać planowaną wpadką. Planowaną, bo w planach była i to już od dłuższego czasu, jednak ze względu na problemy zdrowotne z obu stron, przez dłuższy czas pozostawała jedynie w sferze marzeń.
              Z drugiej strony można też ją nazwać wpadką, bo wtedy, kiedy się okazało, że spodziewam się dzidziusia, wcale nie myśleliśmy o potomku. Zaskoczenie zatem było, i to ogromne, bo okazało się, że, wbrew niezbyt pocieszających diagnozach stawianych przez kolejnych lekarzy, jednak można naturalnie

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ciąża z zaskoczenia

                U mnie druga ciąża była istnym zaskoczeniem, brałam antykoncepcję, wszystko co do minuty i trafiła się niespodzianka - dzisiaj prawie 5 miesięczna.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ciąża z zaskoczenia

                  Ale, przyznacie chyba, że takie zaskoczenie ma w sobie coś pięknego . Zwłaszcza jak już jest po tej stronie brzucha.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ciąża z zaskoczenia

                    Moja znajoma dowiedziała się o ciąży dopiero w 5. miesiącu, kiedy poczuła ruchy. Była bardzo zaskoczona, a zwłaszcza, że miała w domu niespełna 8-miesiecznego synka.


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ciąża z zaskoczenia

                      Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                      Ale, przyznacie chyba, że takie zaskoczenie ma w sobie coś pięknego . Zwłaszcza jak już jest po tej stronie brzucha.
                      Ależ oczywiście, że ma Największe pokłady piękna, jakie kiedykolwiek było mi dane zobaczyć

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ciąża z zaskoczenia

                        To najpiękniejsza niespodzianka jaką można sobie wymarzyć Dziecko jest najcenniejszym darem od losu i nie każdemu jest dane go otrzymać, dlatego trzeba docenić to, że szczęście uśmiechnęło się właśnie do nas


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ciąża z zaskoczenia

                          hej !

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ciąża z zaskoczenia

                            Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                            Moja znajoma dowiedziała się o ciąży dopiero w 5. miesiącu, kiedy poczuła ruchy. Była bardzo zaskoczona, a zwłaszcza, że miała w domu niespełna 8-miesiecznego synka.
                            To faktycznie miała sporą niespodziankę! I o 4 miesiące mniej czasu na przygotowanie się na ogromną zmianę Ale to prawda, że dziecko to największy cud i nic tylko się cieszyć.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ciąża z zaskoczenia

                              hej hej

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X