Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dzika róża

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dzika róża

    A co można robić z owoców dzikiej róży? Teraz jej sporo jest...
  •    
       

    #2
    Konfitury i chyba nalewki...

    Skomentuj


      #3
      nalewki i winko a owoce można jeść na surowo tzn. samą skórkę nie dotykając pestek ja nazywam to "cukiereczkami" dużo witamin, ale trzeba szukać roślin rosnących daleko od ulicy

      Skomentuj


        #4
        A może wiecie cos na temat pigwy? bo ja słyszalam że pestki sa trujace. Nikt nie kaze ich jesc ale ja wszystko- całą pigwę- przez krajalnice mechaniczna przepuszczam, no i pestki tez tam wpadaja. POzdrawiam

        Skomentuj


          #5
          z pigwy moja babcia robi nalewki, ale nic nie wiem o pestkach jak u niej będę to zapytam

          Skomentuj


            #6
            A dzika róża to taki raczej cierpki smak ma. Ale nalewka pewnie jest super!

            Skomentuj


              #7
              Odp: Dzika róża

              nie noo, jak dla mnie okej

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Dzika róża

                Moi rodzice robią na zimę coś w stylu konfitury z pigwy i żurawiny- bardzo kwaśne. Dajemy do herbaty zamiast cytryny, do tego miodzik i jest pyszna rozgrzewająca herbatka na zimowe wieczory

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Dzika róża

                  O pyszna taka herbatka, ja piję z sokiem z żurawiny ale z konfiturą też na pewno jest pyszna.
                  A z dzikiej róży robiłam kiedyś nalewkę tylko dużo zabawy jest z wyciąganiem ziarenek ze środka.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Dzika róża

                    u mnie tesciowa pigwe dodaje zamiast cytrynki do herbaty, robila w tym roku tez nalewke a z dzikiej róży konfiturki - i jest pyszna

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Dzika róża

                      moja mama robi z owoców dzikiej róży przepyszne konfitury, które potem wykorzystuje w tłusty czwartek do pączków , ale robi też nalewki

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X