Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poranna kawa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Poranna kawa

    patka_m89 czekolada lepsza niz cola - wiec z dwojga zlego zostan przy czekoladzie, u mnie mąż pali ale tylko raz do roku z moja ciocia na imprezie urodzinowej mojego taty - kiedys palil jak byl mlodszy ale na szczescie udalo mu sie zerwac z tym nalogiem

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Poranna kawa

      Niestety napisami sie dzis coca coli no takiego jakiegoś dola miałam ze no nie udało mi sie sie sobie jej odmówić a ze nie pije piwa nie pale papierosów to nie miałam czym sie pocieszyć... Ale mam nadzieje ze to wysoko jednorazowy!

      Skomentuj


        Odp: Poranna kawa

        Napisane przez patka_m89 Pokaż wiadomość
        Niestety napisami sie dzis coca coli no takiego jakiegoś dola miałam ze no nie udało mi sie sie sobie jej odmówić a ze nie pije piwa nie pale papierosów to nie miałam czym sie pocieszyć... Ale mam nadzieje ze to wysoko jednorazowy!
        A było tak dobrze oby to jednorazowy wyskok

        Skomentuj


          Odp: Poranna kawa

          Swego czasu nie wyobrażałam sobie poranka bez kawy.
          Po ciąży przestawiłam się na herbatę i póki co się tego trzymam. Mój najnowszy faworyt to herbata silver moon ( tu trochę o jej właściwościach: http://edumed.com.pl/Silver-Moon-herbata-zielona-p9976.html). Smakuje świetnie i nauczyłam się nią delektować tak samo jak kiedyś kawą.

          Skomentuj


            Odp: Poranna kawa

            Chciałabym się przekonać do herbaty ale jakoś bez porannej kawy to jest strasznie ciężko

            Skomentuj


              Odp: Poranna kawa

              A to zbożowa was dziewczyny nie satysfakcjonuje?
              Dla mnie tak naprawdę Inka czy jakaś rozpuszczalna smakowo mała różnica, bo stawianiem na nogi to wiadomo że tlyko prawdziwa, ale w ciąży mi nawet nie smakuje.

              Skomentuj


                Odp: Poranna kawa

                oj zbożowa to nie daje takiego kopa Poranna kawa musi być

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Poranna kawa

                  Napisane przez TusiaAJN Pokaż wiadomość
                  Jakie rano gazety czytacie/ poranne programy oglądacie / strony w necie przeglądacie?
                  Kawy nie pije w ogóle, ale przy herbatce lubię sobie na fejsbuczku posiedzieć

                  Skomentuj


                    Odp: Poranna kawa

                    Ja tak mam że wcześniej wstaję i w spokoju aby w spokoju kawę wypić a jeśli wstaniemy razem to piję kiedy dzieci jedzą śniadanie

                    Skomentuj


                      Odp: Poranna kawa

                      Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                      Ja tak mam że wcześniej wstaję i w spokoju aby w spokoju kawę wypić a jeśli wstaniemy razem to piję kiedy dzieci jedzą śniadanie
                      Lara a le Ty w ciąży nie jesteś? Bo ja z tą zbożówką pisałam dla pań z brzuszkiem, bo sama na pewno pamiętasz że w ciaży kofeina działa kilkakrotnie dłużej.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Poranna kawa

                        Nie nie jestem Chociaż mi się śniło ostatnio
                        Ale przyznaję że w drugiej ciąży kawe piłam prawdziwą nie mogłam wytrzymać piłam przez jakiś czas inkę ale musiałam się przestawić na prawdziwą

                        Skomentuj


                          Odp: Poranna kawa

                          Ja słyszałam, że kawa, ta zwykła, w małych ilościach w ciąży nie szkodzi. Ale tutaj mamy więcej na ten temat.

                          Autor: Dorota Ostaszewska (miesięcznik "M jak mama")

                          Jesteś w ciąży, a kochasz kawę? Nie ma konieczności, byś, będąc w ciąży, całkowicie z niej rezygnowała. Trzeba jednak zachować umiar. Ponieważ kofeina jest szkodliwa dla rozwijającego się dziecka, lepiej ograniczyć picie kawy albo zastąpić ją innymi napojami.

                          Kawa jest nie tylko smaczna i aromatyczna, ma również inne zalety: zwalcza wolne rodniki (dzięki temu hamuje proces starzenia się i rozwoju komórek rakowych), a także budzi nas i pomaga funkcjonować nawet do późna w nocy. Dzieje się tak dzięki zawartej w niej kofeinie, która pobudza korę mózgową, a przez to cały centralny układ nerwowy. W jednej filiżance kawy z ekspresu jest ok. 70 mg tej substancji, a w filiżance kawy rozpuszczalnej: 70–95 mg.

                          Minusy picia kawy w ciąży

                          Kofeina działa w organizmie człowieka przez ok. 4 godzin po wypiciu kawy, jednak u kobiet w ciąży trwa to dłużej, zwłaszcza w ostatnich miesiącach ciąży. W tym czasie przenika do układu krążenia, wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie układu nerwowego, podwyższa ciśnienie i podrażnia żołądek, wywołując zgagę, a nawet mdłości. Jest też moczopędna, powoduje więc wypłukiwanie z organizmu magnezu i wapnia. A przecież kobiety w ciąży i tak mają niedobory tego pierwiastka – organizm malca zabiera mamie wapń do budowy swoich kości. Picie dużych ilości kawy ogranicza też wchłanianie żelaza z przewodu pokarmowego, a wiadomo, że kobiety w ciąży i bez picia kawy częściej są zagrożone anemią. Kofeina jest też niezdrowa dla nienarodzonego dziecka, którego wątroba nie potrafi sobie jeszcze z nią poradzić. Substancja ta sprawia, że organizm płodu jest w stanie pobudzenia. Może też negatywnie wpłynąć na produkcję hormonu wzrostu. Obliczono, że wypijanie 7 filiżanek kawy dziennie poważnie zwiększa ryzyko poronienia. Dlatego trzeba zmniejszyć spożycie tej używki do minimum. Najnowsze badania mówią, że bezpieczna dawka kofeiny w ciąży to 300 mg na dobę, co oznacza, że dziennie możesz wypić 2–3 filiżanki niezbyt mocnej kawy. Warto wytrwać w tym postanowieniu także po urodzeniu dziecka, kofeina przedostaje się bowiem do mleka karmiącej mamy.

                          Co zamiast kawy w ciąży?

                          Dobrymi zamiennikami kawy naturalnej są kawa zbożowa i bezkofeinowa (w filiżance tego ostatniego napoju są zaledwie 3 mg kofeiny). Jeżeli jednak czujesz nieodpartą ochotę na wypicie prawdziwej, aromatycznej kawy – rozbiel ją, czyli dolej mleka, które zmniejsza kwasotwórcze działanie kofeiny. I koniecznie zaparz małą czarną w ekspresie. Zalewana wrzątkiem kawa mielona zawiera najwięcej kofeiny i szkodliwych substancji. Pamiętaj również o tym, że kawa z ekspresu jest też zdrowsza od kawy instant (czyli rozpuszczalnej).

                          Skomentuj


                            Odp: Poranna kawa

                            Moja ulubiona kawa na poranek, która mocno kopie http://www.delizia.pl/m-20/p-94/kawa...-e-aroma-1000g zawsze po niej mam przypływ energii. Niestety jest troszkę gorzkawa, więc trzeba pić z mlekiem i cukrem. Cena nawet przystępna jak za cały kilogram kawy w ziarnach

                            Skomentuj


                              Odp: Poranna kawa

                              A ja słysząłam że połączenie kawy z mlekiem nie jest dobre więc już od dawna piję bez mleka a słodzić też nie słodzę

                              Skomentuj


                                Odp: Poranna kawa

                                Ostatnio kupiłam kawę orkiszową. Smaczna i zdrowa

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X