Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nastoletnia Matka!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nastoletnia Matka!

    Ja miałam 17 lat jak urodziłam Córeczkę.Do samego 3 miesiąca nie wiedziałam ze zostanę mama,szalałam bawiłam się,brałam tabletki na odchudzanie, aż któregoś dnia, kopiłam sobie test z ciekawości,jak zobaczyłam dwie kreski załamałam się,chodziłam z chłopakiem za ledwie 1,5 roku,nie wiedziałam jak on zareaguje,opowiedziałam koleżance poszłam z nią aby zapisać się na wizytę i upewnić się czy to prawda.
    Na samym początku gdy lekarz do mnie powiedział gratuluje będzie pani mama, popatrzyłam się na lekarza i zaczęłam się uśmiechać a tak naprawdę bałam się strasznie. Przyszła kolej poinformowania chłopaka,to akurat dla niego była wspaniała wiadomość ucieszył się, i zaczęliśmy planować przyszłość i jak powiedzieć rodzica nie było łatwo,ale rodzice jak i moi tak i jego przyjęli to spokojnie.
    Zaczęliśmy kupować wszystko pomału,wybierać imię,itd. Ale gdy już przychodziła data porodu coraz bardziej się bałam,wątpiłam ze sobie poradzę,myślałam nawet chwilami o adopcji.
    Az przyszedł ten dzień kiedy pierwszy raz ,,Maluszka,, zobaczyłam. zaczęłam płakać ze szczęścia ,i teraz wiem jedno. Popełniałam dużo błędów,i myślałam ze moja ciąża jest błędem. Ale teraz gdy patrze na moja 2 letnia córeczkę jestem najszczęśliwszą Osoba na świecie, żałuje ze nawet pomyślałam o adopcji,wiem ze najszczęśliwszym dniem w naszym życiu jest przyjście na świat naszej Córeczki. Miki
  •    
       

    #2
    Odp: Nastoletnia Matka!

    wiem co czulas i wiem tez ze po roku czasu gdy jestem mama nie chcialabym nigdy cofnac czasu chodz gdy dowiedzialam sie ze nia bede podobnie jak ty myslalam by cofnac czas i wszystko zmienic ale teraz wiem ze najwiekszym bledem bylo myslenie w ten sposob bo przeciez dziecko zdrowe to cos niesmaowitego ,chociaz bycie nastoletnia mama to prawdziwe wyzwanie ja urodzilam w swoje 21 urodziny a i tak brakowalo i nie raz brakuje mi imprez swobody itp. ale usmiech mojej coreczki rekompensuje mi wszystko!

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nastoletnia Matka!

      Nieważne ile się ma lat kiedy zostaje się mamą, wazne jest to jak się postępuje z dzieckiem.Jak bardzo kobieta jest odpowiedzialna, bo spłodzić i urodzić dziecko to zadna rewelacja...ale co dalej.
      Cieszę się ,ze Tobie się udało ,masz faceta co dba o was i zachował sie dojrzale ale jest grono dziewczyn które taki fakt traktują jak smarkule i nie raz kończy sie to tragedią.
      A co gorsza trafiają się kobiety soro dorosłe ,a postepujące nieodpowiedzialnie i wręcz głupio.
      Ja miałam 23 lata jak zostałam mamą, byłam sama tylko z męzem którego prawie nie było...coś za coś musiał pracować zeby to wszystko jakoś się kręciło.Dałam rade i Ty tez dasz bo dzieci i ich miłość przenoszą góryPOWODZENIA


      Skomentuj


        #4
        Odp: Nastoletnia Matka!

        ja rowniez mialam 17 lat gdy urodzilam syna i mialam podobne obawy jednak dzieki wsparciu bliskich wszystko sie ulozylo dzis mam 22 lata i 2 dzieci ... jestem najszczesliwsza mama po sloncem dzieci sa dla nie wszystkim, nie wyobrazam sobie zycia bez nich to najwspanialszy dar od boga








        Skomentuj


          #5
          Odp: Nastoletnia Matka!

          cześc
          najważniejsze że się nie poddalaś,ja urodzilam syna mając18lat duzą pomoc zaoferowali moi rodzice,nie bylo latwo,ale milość do tego malca wynagradzala wszystko
          teraz mój syn ma16lat-nie wiem kiedy to zlecialo,ale nie żaluję żadnego dnia.Drugiego syna urodzilam mając-30lat-czy jest to bardziej świadome macierzyństwo?nie wiem ale różnica wieku jest tak duża że nie ma rywalizacji,zazdrości,każdemu dziecku moge poświęcić czas jest nam fajnie







          Skomentuj


            #6
            Odp: Nastoletnia Matka!

            Cześć
            ja tez jestem nastoletnia mama urodziłam synka jak miałam prawie 18 lat teraz jestem bardzo szczesliwa ze jest nie wyobrazam sobie zycia bez mojego sarba a teraz chcemy miec 2 dzidziusia i zastanawiam sie czy dam sobie rade

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nastoletnia Matka!

              Dla tak młodej osoby najważniejsze jest wsparcie bliskich, dobry kontakt, pomocna dłoń, miłe słowo. Nie wolno krytykować takiej osoby, namawiać do aborcji, jedynie służyć pomocą. Nawet jeśli to by była "wpadka"- przynajmniej ja jestem takiego zdania.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nastoletnia Matka!

                ja urodzila mdzieci majac 21 lat, u mnie to nei byla wpadka, byla to ciaza planowana ale niespodziewalam sie ze moga to byc bliznieta, wystraszyla msie ja kdam sobie rade itp, ale duzo pomogla mi mam jak gdzies chcielismy wyjsc zawsze zostala z moimi myszkami, do tej pory zabiera czesto dziewczynki do sibie na noc i robia sobie babski wieczor Ja ogolnie dostalam wiadomosc od lekarza ze ja knei urodze dziecka w mlody mwieku to moge nigdy nei byc mama. Nie zaluje swojej decyzji ze chce miec dziecko w mlodym wieku, fajnie byc mloda sexi mamuśka hehe

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nastoletnia Matka!

                  Ja też chciałam urodzić w wieku 22,góra 24 lata. Urodziłam w wieku 28 lat. Ale tak mi było pisane. Twoje dziewczynki mają już 7 lat, mój synek ma 7 miesięcy

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nastoletnia Matka!

                    moje dziewczynki maja 3,5

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Nastoletnia Matka!

                      A to mi się pomyliłaś z inną forumowiczką. No tak, przecież jeszcze wczoraj oglądałam zdjęcie twoich loczusiów Na 7 latki nie wyglądały hehe

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Nastoletnia Matka!

                        :-) hehe no ale powie mCi ze sa bardzo wysokie maja 110cm ubrania kupuje na 116 nr buta 28

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Nastoletnia Matka!

                          Mam 19 lat i w styczniu urodziłam synka. Jestem w klasie maturalnej i pisze w maju maturę. o ciąży dowiedziałam sie po półtora miesiąca nie była to wpadka bo z narzeczonym chcieliśmy mieć malenstwo. przez te 9 miesięcy wiele się wydarzyło byłam kilkakrotnie w szpitalu za pierwszym razem w 12 było to silne krwawienie przez 2 tygodnie leżałąm w szpitalu póżniej w 7 miesiącu odwiedziłam znowu szpital tym razem było podejrzenie przedwczesnego porodu w tym okresie zmarł równierz mój tato i jeszcze do tego szkoła w której grono pedagogiczne nie wspierało mnie tak jak zapewniali... Nie mogłam liczyć na wychowawce na dyrekcje wszyscy kazali mi zostawić ten rok i nie pisać matury bo twierdzili ze nie dam sobie rady... Miałam już czasami dość tego wszystkiego ale dzięki mojej mamie narzeczonemu i siostrom dałam rade jakoś przez to przeszłam, za dwa tygodnie pisze mature i wiem ze sobie poradzę bo mam motywacje

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Nastoletnia Matka!

                            a dlaczego zdecydowalas sie na dziecko w tak mlodym wieku??? Nie lepiej bylo poczekac tego roku i po maturze zajsc w ciaze?
                            zycze oczywiscie wysokich wynikow na maturze!!

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Nastoletnia Matka!

                              Moja koleżanka była w podobnej sytuacji, niby szkoła miała wspierać a tu ? psikus nic, zero jakiegokolwiek wsparcia. Dobrze się uczyła i wierzymy że zda maturę i będzie dobrze sobie radzić.
                              Profesjonalna i Szybka naprawa samochodów wrocław

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X