Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

6-miesięczny maluszek źle przesypia noc;(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    6-miesięczny maluszek źle przesypia noc;(

    Witam wszystkie mamy Mój maluszek ma 6 miesięcy, karmiony jest piersią. Po kąpieli, przed snem, zjada malutka miseczkę kaszki. Później go usypiam. Niestety mały śpi do godziny 12 -1 w nocy.Później, mimo ,że go nakarmię w nocy, dalej nie śpi ( ma 20 minutowe drzemki). Co może być przyczyną tak złego spania?Czy któraś z Was miała może podobny problem?
  •    
       

    #2
    Odp: 6-miesięczny maluszek źle przesypia noc;(

    moze mu za cieplo lub zimno? albo ma za suche powietrze... a moze po prostu jest wyspany i tyle o ktorej go kladziesz? od momentu zasniecia do tej calkowitej pobudki wstaje?


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

    Skomentuj


      #3
      Odp: 6-miesięczny maluszek źle przesypia noc;(

      Ja jak moja mała się budziła w nocy nie zapalałam światła, nic do niej nie mówiłam nawet jak zmieniałam jej pieluszkę aby wiedziała że jest pora snu.
      A może sprawdź czy nie wychodzą jej ząbki-od tego też może nie zasnąć. Mi położna poleciła też VIBURCOL-są to czopki dla dzieci uspakajające-jeśli dziecko jest nie spokojne można je podać-można je też podawać jak ząbkuje.
      Powodem tak nie spokojnego snu mogą też być zbyt duże atrakcje w ciągu dnia...

      Skomentuj


        #4
        Odp: 6-miesięczny maluszek źle przesypia noc;(

        Dzięki serdecznie za radę może to faktycznie ząbki, w końcu mały ma 6 miesięcy. Słyszałam o vibrucolu , ale z tego co wiem jest na receptę. będę musiała się wybrać do lekarza.

        Skomentuj


          #5
          Odp: 6-miesięczny maluszek źle przesypia noc;(

          bobodent lub dentinox na zabkowanie sa swietne do tego schlodzona marchewka lub gryzaki, ktore sie chlodzi a jak juz na prawde jest zle to nurofen w syropie dla dzieci


          ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




          IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



          ---------------------------------------------------

          Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

          Skomentuj


            #6
            Odp: 6-miesięczny maluszek źle przesypia noc;(

            nA ZĄBKI dentinox bez recepty po co maluszkowi dawać silne leki , moja jak miała 6 miesięcy to ją w nocy karmiłam mimo że była na butelce teraZ ma 10 i nadal do niej wstaje chociaż już nie karmie czasem dam wody do picia i też nie zapalam światła ani nic nie mówie

            Skomentuj


              #7
              Odp: 6-miesięczny maluszek źle przesypia noc;(

              Ja podawałam korzeń irysa, w 100% naturalny i bardzo skuteczny, bo wydziela olejki roślinne. Można kupić w aptece.
              A co do spania, to radzę porządnie wywietrzyć pokój, po południu jakiś spacer, zabawa, żeby sie porządnie zmęczył Wieczorem ciepła, lekka kolacja, relaksująca kąpiel (polecam lawendę, bo ma właściwości uspokajające i wyciszające), a potem prosto do łóżeczka.
              Last edited by Kira13x; 15-10-2011, 15:06.
              Moja prawie dorosła córka


              Moja wyrośnięta kruszynka

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: 6-miesięczny maluszek źle przesypia noc;(

                Kira , nigdy nie słyszałam o korzeniu z irysa, ale jeśli faktycznie działa, to chętnie go zastosuję. Obecnie jestem na etapie dentinoxu i ibufenu ( jak jest już bardzo źle Dzisiaj znowu nie przespałam nocy - mam nadzieję,że to niedługo minie. Zastanawiamy się z mężem skąd nasz syn ma tyle siły, w nocy śpi zaledwie kilka godzin ( licząc czas od kąpieli ), a w dzień zaledwie 3 godziny. Choć książkowo powinien mieć w ciągu dnia choć trzy drzemki po 2-3 godziny. Ale najfajniejsze jest to, że praktycznie po całej nieprzespanej nocy jest radosny i wesoły! Mam sporą różnicę między dziećmi i zupełnie zapomniałam,że można nie spać w nocy

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: 6-miesięczny maluszek źle przesypia noc;(

                  A starsze dziecko ile ma lat?
                  Co do irysa to możesz tez kupić np. tutaj http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=13&id=46&ec=0
                  Moja prawie dorosła córka


                  Moja wyrośnięta kruszynka

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: 6-miesięczny maluszek źle przesypia noc;(

                    super! dzięki. Starsze dziecko ma już 13 lat

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: 6-miesięczny maluszek źle przesypia noc;(

                      O, to prawie tak jak u mnie Zapraszamy do wątku dla mam nastolatków w takim razie http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=3679 , chętnie cię powitamy.

                      Ja Olkę ,,irsyowałam" i Zuzę też, zapewniam że działa. Kupowałam właśnie na ekobaby, ale mam też w ogródku i taki domowy też można podać dziecku, tyle że trochę się marszczy i kurczy.
                      Moja prawie dorosła córka


                      Moja wyrośnięta kruszynka

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: 6-miesięczny maluszek źle przesypia noc;(

                        Kochana, ja też to przerabiałam, toże dziecko się co chwilkę budzi nnie znaczy że jest głodne, przebudzi się, przytul i zaśnie, jak obudzi się kolejny raz daj jedzonko, zobaczycz podziala, czasem dziecko budzi się bo nie czuje rodziców w poblizu...odpuść i nie przejadaj dziecka,może faktycznie potrzebuje tylko twojego ciepła....
                        Doriaś ur.17.03.2008




                        Tristaś ur. 11.03.2010

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X