Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gdzie nie wejdzie się z wózkiem?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Gdzie nie wejdzie się z wózkiem?

    Czy znasz miejsca w Poznaniu, do których - jako rodzic z dzieckiem w wózku - nie masz dostępu?
    FACEBOOK - KLIKNIJ

    Pomóż nam zlokalizować miejsca, które omijasz, w których musisz szukać pomocy u innych przechodniów.

    Przyłącz się do Wózkowej Masy Krytycznej, która przejdzie przez Poznań w trakcie Festiwalu No Women No Art. Start 20 listopada 2011, godz. 14!

    Może będzie to pierwszy krok do zmiany? Może Poznań stanie się wkrótce miejscem przyjaznym osobom z wózkami? Wszystko jest w naszych rękach! Zapraszamy!
  •    
       

    #2
    Odp: Gdzie nie wejdzie się z wózkiem?

    No to się pewnie tego nazbiera, szkoda, że w moim mieście nie ma takiej akcji.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Gdzie nie wejdzie się z wózkiem?

      hehw a ja nie ma FCa ....szkoda....
      Doriaś ur.17.03.2008




      Tristaś ur. 11.03.2010

      Skomentuj


        #4
        Odp: Gdzie nie wejdzie się z wózkiem?

        wiele jest niestety miejsc do których nie wejdziemy z wózkami, ale polecam noszenie wózka, można wyrobić mięśnie, nie jest aż taki ciężki

        Skomentuj


          #5
          Odp: Gdzie nie wejdzie się z wózkiem?

          Ja mam problem żeby do niektórych lokalnych sklepów wejśc z wózkiem bo albo są po schodkach albo regały są zbyt blisko siebie ;/

          Skomentuj


            #6
            Odp: Gdzie nie wejdzie się z wózkiem?

            nie mieszkam w poznaniu ale w innym polskim mieście i uważam że wszędzie jest mnóstwo miejsc gdzie z wózkiem jest niewygodnie. Chociażby biedronka u nas jest tak zastawiona że nie mogę wjechać do kasy bo zawsze o coś zachacze. Ale szczytem jest przedszkole mojego starszego syna. Niby kilka schodków ale nie ma podjazdu i musze wciągać wózek po schodach i potem zjeżdżać na tylnych kołach. A na dodatek wywiesili kartkę żeby nie zostawiać wózków w przedsionku. Czyli wychodzi że niezależnie od pogody i wieku dziecka mam je zostawić na dworze. To jest bardzo irytujące. A te niby niskie krawężniki, przez które ciezko przejechać bez wstrząsów, albo kostka brukowa na deptakach co kawałek po troche żeby ładnie wyglądało. Wszystko żeby ładnie ale dla rodziców jak najmniej wygodnie.
            szczęśliwi rodzice , szczęśliwe dziecko

            Skomentuj


              #7
              Odp: Gdzie nie wejdzie się z wózkiem?

              Napisane przez simona1985 Pokaż wiadomość
              nie mieszkam w poznaniu ale w innym polskim mieście i uważam że wszędzie jest mnóstwo miejsc gdzie z wózkiem jest niewygodnie. Chociażby biedronka u nas jest tak zastawiona że nie mogę wjechać do kasy bo zawsze o coś zachacze. Ale szczytem jest przedszkole mojego starszego syna. Niby kilka schodków ale nie ma podjazdu i musze wciągać wózek po schodach i potem zjeżdżać na tylnych kołach. A na dodatek wywiesili kartkę żeby nie zostawiać wózków w przedsionku. Czyli wychodzi że niezależnie od pogody i wieku dziecka mam je zostawić na dworze. To jest bardzo irytujące. A te niby niskie krawężniki, przez które ciezko przejechać bez wstrząsów, albo kostka brukowa na deptakach co kawałek po troche żeby ładnie wyglądało. Wszystko żeby ładnie ale dla rodziców jak najmniej wygodnie.
              oj dobrze mówisz- też nie cierpię kostki brukowej. Ale zobaczcie nasze dzieci są z nami i jest cieżo pchać wózek albo gdzieś wjechać a co mają powiedzieć osoby na wózkach

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Gdzie nie wejdzie się z wózkiem?

                nie tylko sklepy są niedostępne dla rodziców z wózkiem u nas w mieście może nie tyle autobusy są nie dostosowane tylko ludzie mają gdzieś bo sytuacji w autobusie miałam wiele zawsze staram się sobie ułatwić sprawę i jeździć autobusami z oznaczeniem dla wózków i wózków inwalidzkich co z tego że do takiego autobusu łatwiej jest wsiąść skoro ludzie w nim będący zachowują się jakby wózka tam nie było nie przesuną się z miejsca przeznaczonego na wózek tylko stoją i mają gdzieś to że matka z wózkiem stoi na środku autobusu każdy ją trąca a miejsc żeby mogli usiąść co nie miara nie wspominając o starszych ludziach którzy często z mojego wózka robią sobie podpórkę zamiast siąść sobie na siedzeniu. Jakież wielkie jest moje oburzenie.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Gdzie nie wejdzie się z wózkiem?

                  Ostatnio widziałam przed przychodnia dla dzieciaków windę bo były tylko schody (dość strome) ale niestety nie działała bo bali się że ktoś ją zepsuje. :P
                  także w łodzi nie chodzimy z wózkiem do pediatry :P

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Gdzie nie wejdzie się z wózkiem?

                    W Poznaniu nie każdy wózek wejdzie do tramwaju typu "Helmut", bo po środku każdych drzwi jest metalowa rura. No nasz wózek nie wejdzie... I nie ukrywam, utrudnia mi to życie.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Gdzie nie wejdzie się z wózkiem?

                      Faktycznie, potwierdzam, że z tymi tramwajami jest problem.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Gdzie nie wejdzie się z wózkiem?

                        eh w Wrocławiu też jeszcze nie wszystkie autobusy i tramwaje są niskopodłogowe i to po porstu dramat dla rodziców i niepołnosprawnych

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Gdzie nie wejdzie się z wózkiem?

                          u mnie nie ma takiej akcji ale jest sporo miejsc gdzie nie wejdę nie dlatego że nie wolno lecz bardziej z przyczyn usytuowania miejsca.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Gdzie nie wejdzie się z wózkiem?

                            Tramwaje starego typu, gdzie są schodzi, do sklepu też nie każdego, bo między półkami się czasami nie mieszczę. i niektóre urzędy.. ok są podesty, ale jak juz wejdę, to jest tak ciasno, że nie mam opcji manewrować wózkiem.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Gdzie nie wejdzie się z wózkiem?

                              u mnie do wielu sklepików nie ma podjazdów aby można było swobodnie wjechać i zrobić zakupy, ciężko jest tez wejść z wózkiem do autobusów komunikacji miejskiej, bo w niektórych sa wysokie schodki.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X