Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czas spacerów i zabawy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    czas spacerów i zabawy

    dziś z moim synkiem byliśmy na spacerze, podczas którego zebraliśmy pierwsze jesienne liście. Po powrocie do domu wycięłam małemu ramkę z kartonu, którą wspólnie okleiliśmy listkami...efekt oszałamiający. Teraz wystarczy tylko dobrać fajne zdjęcie
  •    
       

    #2
    Fajny pomysł, ale szkoda że czuć już jesień w powietrzu

    Skomentuj


      #3
      słyszałam że październik ma być ładny...oby... bo mamy ochotę na spacery
      pozdrawiam

      Skomentuj


        #4


        Zbieracie kasztany z dziecmi?
        D

        Skomentuj


          #5
          my zbieramy...mamy już cały pojemnik i kilka bukietów z jesiennych liści

          Skomentuj


            #6
            Jesień jest super! Tyle fajnych zabaw!

            Pewnie, że zbieramy kasztany! Kasztany. liście, żołędzie. Mamy już niezłą wystawę z tych "skarbów", a mojemu dwulatkowi ciągle mało
            Ostatnio nawet wspomogłam swoją fantazję e-bookiem z allegro "W co się bawić jesienią" (dla zainteresowanych podam linka http://www.allegro.pl/search.php?str...5894&country=1)
            - mały wydatek, a zawsze to więcej ciekawych pomysłów.

            Ciekawe w czy w tym roku nasze dzieci poznają zimę (moja mała jak na razie śnieg zna tylko z obrazków)

            Skomentuj


              #7
              Odp: czas spacerów i zabawy

              Fajny pomysł. My ostatnio robiliśmy jeżyka z liści jesiennych. Obrysowałam kontur na kartce, synek wyciął, narysował oczka, buzię , nosek a w miejscu igieł przykleiliśmy różne liście.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: czas spacerów i zabawy

                Pomysł świetny, też już mam jeden bukiet z jesiennych liści i pudełko kasztanów, będziemy z nich robić ludziki i zwierzątka

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: czas spacerów i zabawy

                  Kasztaniaki
                  Twojemu dziecku znudziły się już ludziki z kasztanów i żołędzi? Zróbcie gąsienicę, smoka albo autko podobne do tego, jakim jeździ Fred Flinston w filmie „Jaskiniowcy”. Wykorzystajcie do tego patyczki, łupinki po orzeszkach bukowych, sosnowe igły itd. Oprócz zapałek lub wykałaczek użyjcie korków od butelki, włóczki, sznurka, rafii, kawałków tkanin, plasteliny, papieru, cekinów, piórek.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: czas spacerów i zabawy

                    Dyniołki
                    Małe ozdobne dynie są piękne same w sobie, ale ozdobione przez dziecko będą piękniejsze. Oczy, uszy, a nawet ręce, nogi, skrzydła i co tylko przyjdzie wam do głowy, możecie zrobić z plasteliny – będzie trzymać, jeśli dobrze ją rozgrzejecie w dłoniach. „Na plastelinę” możecie przykleić np. kawałki włóczki (to będą włosy), piórka (a to skrzydła pękatego aniołka) albo cekiny i koraliki (oczy).

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: czas spacerów i zabawy

                      Zielnik
                      Przyklejony do kartki suchy liść można oglądać tylko z jednej strony. Włożony w sztywną plastikową okładkę na dokumenty – z obu. Jeśli macie więcej okładek, zróbcie na ich krawędzi otworki (dziurkaczem) i przewiążcie sznurkiem – powstanie książeczka. Skorzystajcie z miękkich przejrzystych koszulek do segregatora – żeby liść się nie przesuwał, przyklejcie go paseczkiem taśmy klejącej albo klejem.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: czas spacerów i zabawy

                        Wachlarz
                        Z kartonu wytnijcie kółko z rączką (coś na kształt rakietki do tenisa stołowego). Uchwyt owińcie ciasno sznurkiem (wcześniej możecie go wzmocnić, przyklejając paski tektury). Do kółka przyklejcie suche liście. Małej damie wachlarz wydaje się zbyt skromny? Przyklejcie do liści cekiny i piórka!

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: czas spacerów i zabawy

                          Malowanie na liściach
                          Można to robić choćby zwykłymi plakatówkami. Możecie też zmienić im kolory na takie, których na próżno szukać w jesiennym parku, np. turkusowy.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: czas spacerów i zabawy

                            Rodzina jeży
                            Okrągłe ciałka ze szpiczastymi pyszczkami ulepcie z plasteliny. Oczy i noski zróbcie z koralików, a igły z sosnowych igieł nazbieranych w parku (wystarczy wetknąć je w plastelinę).

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: czas spacerów i zabawy

                              Pudełko
                              Tekturowe pudełko (np. po butach) oklejcie przyniesionymi z parku cienkimi patyczkami (wcześniej musicie je wysuszyć). W szpary między patyczkami możecie powtykać rafię.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X