Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czas spacerów i zabawy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • bobusie2
    replied
    Odp: czas spacerów i zabawy

    Pudełko
    Tekturowe pudełko (np. po butach) oklejcie przyniesionymi z parku cienkimi patyczkami (wcześniej musicie je wysuszyć). W szpary między patyczkami możecie powtykać rafię.

    Leave a comment:

  •    
       

  • bobusie2
    replied
    Odp: czas spacerów i zabawy

    Rodzina jeży
    Okrągłe ciałka ze szpiczastymi pyszczkami ulepcie z plasteliny. Oczy i noski zróbcie z koralików, a igły z sosnowych igieł nazbieranych w parku (wystarczy wetknąć je w plastelinę).

    Leave a comment:


  • bobusie2
    replied
    Odp: czas spacerów i zabawy

    Malowanie na liściach
    Można to robić choćby zwykłymi plakatówkami. Możecie też zmienić im kolory na takie, których na próżno szukać w jesiennym parku, np. turkusowy.

    Leave a comment:


  • bobusie2
    replied
    Odp: czas spacerów i zabawy

    Wachlarz
    Z kartonu wytnijcie kółko z rączką (coś na kształt rakietki do tenisa stołowego). Uchwyt owińcie ciasno sznurkiem (wcześniej możecie go wzmocnić, przyklejając paski tektury). Do kółka przyklejcie suche liście. Małej damie wachlarz wydaje się zbyt skromny? Przyklejcie do liści cekiny i piórka!

    Leave a comment:


  • bobusie2
    replied
    Odp: czas spacerów i zabawy

    Zielnik
    Przyklejony do kartki suchy liść można oglądać tylko z jednej strony. Włożony w sztywną plastikową okładkę na dokumenty – z obu. Jeśli macie więcej okładek, zróbcie na ich krawędzi otworki (dziurkaczem) i przewiążcie sznurkiem – powstanie książeczka. Skorzystajcie z miękkich przejrzystych koszulek do segregatora – żeby liść się nie przesuwał, przyklejcie go paseczkiem taśmy klejącej albo klejem.

    Leave a comment:


  • bobusie2
    replied
    Odp: czas spacerów i zabawy

    Dyniołki
    Małe ozdobne dynie są piękne same w sobie, ale ozdobione przez dziecko będą piękniejsze. Oczy, uszy, a nawet ręce, nogi, skrzydła i co tylko przyjdzie wam do głowy, możecie zrobić z plasteliny – będzie trzymać, jeśli dobrze ją rozgrzejecie w dłoniach. „Na plastelinę” możecie przykleić np. kawałki włóczki (to będą włosy), piórka (a to skrzydła pękatego aniołka) albo cekiny i koraliki (oczy).

    Leave a comment:


  • bobusie2
    replied
    Odp: czas spacerów i zabawy

    Kasztaniaki
    Twojemu dziecku znudziły się już ludziki z kasztanów i żołędzi? Zróbcie gąsienicę, smoka albo autko podobne do tego, jakim jeździ Fred Flinston w filmie „Jaskiniowcy”. Wykorzystajcie do tego patyczki, łupinki po orzeszkach bukowych, sosnowe igły itd. Oprócz zapałek lub wykałaczek użyjcie korków od butelki, włóczki, sznurka, rafii, kawałków tkanin, plasteliny, papieru, cekinów, piórek.

    Leave a comment:

  •    
       

  • wenquem
    replied
    Odp: czas spacerów i zabawy

    Pomysł świetny, też już mam jeden bukiet z jesiennych liści i pudełko kasztanów, będziemy z nich robić ludziki i zwierzątka

    Leave a comment:


  • testolandia
    replied
    Odp: czas spacerów i zabawy

    Fajny pomysł. My ostatnio robiliśmy jeżyka z liści jesiennych. Obrysowałam kontur na kartce, synek wyciął, narysował oczka, buzię , nosek a w miejscu igieł przykleiliśmy różne liście.

    Leave a comment:


  • dori.28
    replied
    Jesień jest super! Tyle fajnych zabaw!

    Pewnie, że zbieramy kasztany! Kasztany. liście, żołędzie. Mamy już niezłą wystawę z tych "skarbów", a mojemu dwulatkowi ciągle mało
    Ostatnio nawet wspomogłam swoją fantazję e-bookiem z allegro "W co się bawić jesienią" (dla zainteresowanych podam linka http://www.allegro.pl/search.php?str...5894&country=1)
    - mały wydatek, a zawsze to więcej ciekawych pomysłów.

    Ciekawe w czy w tym roku nasze dzieci poznają zimę (moja mała jak na razie śnieg zna tylko z obrazków)

    Leave a comment:

  •    
       

  • Guest's Avatar
    Guest replied
    my zbieramy...mamy już cały pojemnik i kilka bukietów z jesiennych liści

    Leave a comment:


  • demira
    replied


    Zbieracie kasztany z dziecmi?
    D

    Leave a comment:


  • Guest's Avatar
    Guest replied
    słyszałam że październik ma być ładny...oby... bo mamy ochotę na spacery
    pozdrawiam

    Leave a comment:


  • kolorowyptak
    replied
    Fajny pomysł, ale szkoda że czuć już jesień w powietrzu

    Leave a comment:


  • Basia101
    started a topic czas spacerów i zabawy

    czas spacerów i zabawy

    dziś z moim synkiem byliśmy na spacerze, podczas którego zebraliśmy pierwsze jesienne liście. Po powrocie do domu wycięłam małemu ramkę z kartonu, którą wspólnie okleiliśmy listkami...efekt oszałamiający. Teraz wystarczy tylko dobrać fajne zdjęcie
       
Working...
X