Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gry planszowe dla całej rodziny

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Gry planszowe dla całej rodziny

    Pamiętacie jeszcze gry planszowe? mam wrażenie że czas tak szybko leci, że taki rodzaj zabawy odchodzi już do lamusa. Ja najmilej wspominam takie wspólne granie z tatą czy mamą w warcaby. Gracie w planszówki z dziećmi?
  •    
       

    #2
    Odp: Gry planszowe dla całej rodziny

    Ja gram z moim siedmioletnim synem sama zazwyczaj, mąż rzadko nam towarzyszy, tylko jak gramy w Eurobusiness. Poza tym mamy wiele gier dla dzieci mniejszych i większych i lubimy spędzać w ten sposób czas. Syn ma swoje ulubione: Wilki i Owce, Zawody (na temat różnych profesji) oraz Czerwony Kapturek, w którą to grę gramy już jakieś 3-4 lata. Uwielbia ją, bo zawsze w nią wygrywa, ja nie mam szczęścia. Zaczynaliśmy od domino obrazkowego i Kapturka, gdy miał jakieś 3 latka. Teraz całkiem nieźle potrafi grać.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Gry planszowe dla całej rodziny

      ja z dziecinstwa pamietam super salon gier (lobo)z czapeczkami krasnoludkow, ze znajomymi czasem gramy na dzialeczce.
      dzieci jeszcze za male,choc moze juz cos by sie znalazlo...wybor jest ogromny

      Skomentuj


        #4
        Odp: Gry planszowe dla całej rodziny

        My uwielbiamy planszówki! Jesteśmy już na etapie takich w których trzeba trochę pomyśleć i wygrana niekoniecznie zależy od szczęścia w rzutach kostką. Nasze ulubione to: pędzące żółwie, farmer, skubane kurczaki - w nich nawet czterolatek może wygrać z dorosłym, a i jeszcze make and break - ale tu dajemy młodemu jeszcze fory. Gdy był młodszy uwielbiał figuraki, teraz już dla niego za nudne, ale jeszcze ze 2 latka i znowu się przydadzą.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Gry planszowe dla całej rodziny

          Łukasz latem odkrył "Skaczące czapeczki". Przez pól dnia miałam dziecko z głowy. A miał wtedy niewiele ponad 2,5 roku.
          Zaraz później wyciągnęłam mu gry z mojego, a w zasadzie mojego brata, dzieciństwa "Skarb Piratów" i "Grzybranie". Planszówki, które bardzo mu się spodobały.
          Oczywiscie gramy trochę naciągając zasady. A właściwie pomijając je. Po prostu rzucamy kostką i przestawiamy pionki, a ja staram się by przesuwać je zgodnie z wyrzuconą liczbą i głosno liczę. Jak Łukaszowi się nudzi, to bardzo szybko przecodzi planszę. W dwóch, trzech rzutach.
          Ponieważ tak bardzo spodobały mu sie gry, które leżą u babci w domu, kupiłam mu jego własne, podwójny zestaw "Grzybobranie" i "Rajd samochodowy". Jest zafascynowany obrazkami na planszy i sam sobie wybyśla, co oznacza staniecie na danym polu, np. kiedy pionek staje obok kota to znaczy, że tego kota uratował.
          I jeszcze gramy w domino obrazkowe, oczywiscie na zasadzie wyszukiwania odpowiednich kostek spośród wszystkich wyłożonych., a nie tylko kilku wylosowanych.
          Na trudniejsze, logiczne mamy jeszcze czas, ale Łukasz już domaga się kolejnych, niestety niekoniecznie dostosowanych do jego wieku i możliwości.
          Łukasz 11.10.2007

          Skomentuj


            #6
            Odp: Gry planszowe dla całej rodziny

            moja córka od kilku tygodni zakochała się w eurobiznes

            Skomentuj


              #7
              Odp: Gry planszowe dla całej rodziny

              Ja też ze swojego dzieciństwa miło wspominam właśnie eurobiznes i jakby ni było - bierki
              moim zdaniem takie akcje społeczne jak ta Wieczór Gier Rodzinnych ma naprawde głębszy sens, co myślicie?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Gry planszowe dla całej rodziny

                Na pewno jest to o wiele lepszy sposób spędzenia wieczoru, niż gdy każdy patrzy w swój telewizor/komputer.
                Ja bardzo miło wspominam własne dzieciństwo i wieczorne gry w karty (od Piotrusia poprzez Wojnę do Podrzutka). A te wspólne chwile procentują do dziś...
                Łukasz 11.10.2007

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Gry planszowe dla całej rodziny

                  Strasznie miło i przyjemnie czyta się takie posty... jednak taka wspólna zabawa z rodzicami procentuje..
                  a oto zdanie Super Nani na temat właśnie czasu spędzanego z dziećmi.
                  http://dziendobrytvn.plejada.pl/26,3...sci_detal.html

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Gry planszowe dla całej rodziny

                    my dziś kupiliśmy nasze pierwsze gry planszowe, do tej pory uważałam, że synek jest za mały, no ale pierwsza runda już za nami i nie było tak źle
                    sama bardzo dobrze wspominam swoje gry z dzieciństwa, mam nadzieję, że u nas te wspólne wieczory staną się z czasem taką mała rodzinną tradycją

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Gry planszowe dla całej rodziny

                      oo a jaka gra zainteresowała synka? czy kupiłaś grę po obejrzeniu reklamy wieczór gier rodzinnych ??
                      bo mój mąż jak ją zobaczył to od razu... e żona czemu my nie gramy w gry planszowe z synkiem? haha

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Gry planszowe dla całej rodziny

                        na początek kupiła takie zwykłe planszówki, bo nie wiedziałam, czy go to w ogóle zainteresuje, wydawał mi się za mały na takie gry, no ale podoba mu się na święta mam zamiar mu kupić coś ciekawszego Pictureka wygląda ciekawie, ma ktoś?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Gry planszowe dla całej rodziny

                          Nie znam Pictureki ale słyszałam że fajnie rozwija koncentrację uwagi i spostrzegawczość. Mój syn ma niewiele ponad 3 latka i myślę nad grą ELEFUN też z Hasbro. to gra od 3 roku życia.
                          wydaje mi się, że taka akcja odnosi swój skutek

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Gry planszowe dla całej rodziny

                            z mezem gramy najczesciej w scrabble i upwords a dzieciaki w rozne ukladanki i zgadywanki, sa jeszcze za male na planszowki strategie itp. duzy wybor ma Adamigo, a ostatnio trafilam nawet na konkurs z ich grami
                            http://www.nie-zla-mama.com/index.ph...kurs-z-adamigo

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Gry planszowe dla całej rodziny

                              Mój mąż fascynuje się historią, więc z Olką gramy w planszówki typu ,,Na Grundwald" ,,Mali powstańcy" itp., bardzo fajne i rozwijające. Poza tym często zapomina się o grach ,,z tradycją" jak eurobussines, scrabble, karty i warcaby. Warto też do nich wrócić
                              Moja prawie dorosła córka


                              Moja wyrośnięta kruszynka

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X