Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nurkowanie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nurkowanie

    Niedawno byłam z córeczką na basenie (ma prawie 1,5 roku) i widziałam dzieci, które nurkowały razem z rodzicami. Zastanawiam się, kiedy dziecko potrafi samo złapać powietrze, zanurzając się pod wodą? Nie mówię tu o maluszkach, które uczestniczą w zajęciach pływackich od pierwszych dni, bo one akurat robią to automatycznie. Moja córeczka nigdy nie nurkowała więc zapewne nasze zanurzenie pod wodą mogłoby się skończyć źle. Kiedy przychodzi ten czas, że sama zacznie łapać powietrze, nie mając wcześniejszych doświadczeń?
    Szukałam w wyszukiwarce i marne skutki więc może Wy mi coś podpowiecie.
  •    
       

    #2
    Odp: Nurkowanie

    Już wszystko wiem (mniej wiecej). Pogadałam z nauczycielem pływania.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nurkowanie

      Więc podziel się z nami tym, co powiedział ci nauczyciel. Ja też jestem ciekawa jak to wygląda.
      Łukasz 11.10.2007

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nurkowanie

        ja probowalam uczyc mojego syneczka nurkowac jeszcze w wannie ale nie wychodzi,,, za to maly uwielbia basenik...
        I LoVe YoU - KrzyŚQ

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nurkowanie

          Powiedział, że kazde dziecko ma swój czas na naukę nurkowania więc pozostaje czekać Nie można zanurzać na siłę, bo może to grozić zachłyśnięciem. Trzeba poczekać az dziecko samo zechce nurkować. Dzieci w wieku mojej córeczki (1,5 roku) nie mają już zdolności do automatycznego łapania powietrza. Dzieci najczęściej starają się nurkowac ok. 3-go roku życia, ale w każdym przypadku wyglada to inaczej.
          Może któraś z mam powie, jak to jest w praktyce.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Nurkowanie

            Mój synek nareszcie szczerze cieszył się w sobotę z nurkowania, a ma 2 lata i 9 miesięcy. Bardzo spodobała mu się taka zabawa. Rok wczesniej latem tez próbowaliśmy, ale nie było az takiego entuzjazmu, podobnie w czasie wizyt na basenie, choć nie było też histerii.
            A razem z nami bawił się chłopiec o 11 miesiecy młodszy, czyli niecałe 2 lata i to co on wyprawiał wskakując "z głową" do wody bez najmniejszego lęku (nigdy nie chodził na basen, pływa tylko latem w naturalnych akwenach) i odruchowo zamykając usta, to nie mogłam sie nadziwić.
            Myślę, że dzieciom powinno sie dać czas na oswojenie z wodą, swobodną, różnorodną zabawę i stopniowe zanurzanie, moczenie, chlapanie coraz bardziej. I obserwowanie dziecka, czy jeszcze mu się podoba, czy juz nie.
            Łukasz 11.10.2007

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nurkowanie

              Czyli po prostu wszystko zależy od dziecka Tylko wciąż mnie zastanawia jedna rzecz. Moja córeczka nie chodziła na basen, gdy była niemowlaczkiem więc nie miała takiego wielkiego kontaktu z wodą. Mimo to, uwielbia wodę i jest przekonana, że sama świetnie pływa (nie lubi, gdy ją trzymamy). Stąd właśnie wzięło się moje pytanie. Czy będzie potrafiła sama złapać powietrze, gdy da nura pod wodę? Jak kazda matka mam przed oczami obraz krztuszącego się dziecka więc jakoś nie potrafię pozwolić jej na takie wodne szaleństwa. Choć rozmawiałam z tym ratownikiem, jakoś mam niedosyt informacji. Nie wiem po prostu, kiedy mogę pozwolić dziecku na takie zanurzanie się pod wodą. "Dziecko samo zdecyduje"- wszyscy mi tak powtarzają. Ale moja córeczka chyba już zdecydowała Tylko boję się, że ona nie zdaje sobie sprawy z tego, że pod wodą trzeba złapać powietrze, bo nie można tak oddychać jak na powierzchni.
              Strasznie się zamotałam, ale mam nadzieję, że mnie zrozumiałyście

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nurkowanie

                Może zaufaj swojemu dziecku. Raz, drugi, trzeci się zaksztusi i w końcu załapie o co chodzi.
                Jeśli chce, to tylko trzeba się cieszyć i pozwolić na eksperymenty, oczywiście pod kontrolą, ale dając prawo do samodzielnego odkrywania praw natury. Zwłaszcza, że większość maluchów uwielbia wodę, więc coś w nas jest takiego, że pływanie, nurkowanie i szaleństwa w wodzie tak nam sie podobają.
                Łukasz 11.10.2007

                Skomentuj

                       
                Working...
                X