Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zakaz palenia w miejscach publicznych

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zakaz palenia w miejscach publicznych

    Rząd podjął rozmowy dotyczące całkowitego zakazu palenia w restauracjach, pubach i dyskotekach. Temu stanowczo sprzeciwiają się restauratorzy - ich zdaniem, restrykcyjne przepisy doprowadzą do plajty wielu lokali.

    Czy jesteście za całkowitym zakazem palenia papierosów w miejscech publicznych?
    Czy zakaz powienien dotyczyć także przystanków autobusowych?
  •    
       

    #2
    Odp: Zakaz palenia w miejscach publicznych

    Jeśli chodzi o przystanki autobusowe to stąd gdzie pochodzę (Ruda Śląska) taki zakaz obowiązuje już kilka lat. Uważam go za bardzo dobry, bo stojąc pod wiatą czy w jej pobliżu nikt w twarz nie dmuchał dymem papierosowym.

    A co do restauracji to chyba korzystniej byłoby dla właścicieli aby obowiązkiem były oddzielne pomieszczenia dla osób palących.
    Bardzo dużo osób jest palaczami i oni po prostu zrezygnują z uczęszczania do restauracji, pubu jeśli po posiłku czy przy piwku nie będą mogli zapalić.
    Głowę daję, że oni nie zrezygnują z "dymka" i to nie im "zrobi się na złość"
    tylko właścicielom tych lokali, którzy bądź co bądź stracą klientelę.
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj


      #3
      Odp: Zakaz palenia w miejscach publicznych

      We Francji taki zakaz obowiazuje od ok.2 lat i restauracje,puby czy dyskoteki dzialaja jak dzialaly.Troche smiesznie jest na dyskotece bo nie smierdzi juz petem ale potem i skarpetkami...fajnie sie jednak wraca do domu kiedy po kolacji w restauracji oczy nie szczypia i glowa nie boli,ja sama lubie zapalic pijac drinka ale nie mam nic przeciwko wyjsciu na zewnatrz jesli komus mialoby to przeszkadzac.
      Pamietam ze na poczatku zakaz tez budzil wiele prostestow ale teraz wszyscy sie przyzwyczaili i na prawde jest lepsze powietrze w wielu klubach i restauracjach.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Zakaz palenia w miejscach publicznych

        popieram, mimo ze nie jestem zupellnie nie palaca, choc juz chyba z 3 lata nie mialam papierosa w ustach

        pozatym dla zagorzałych palaczy powstana pewnie kluby na karte czlonkowska, ktore sie zadza troche innymi prawami i tam mozna bedzie palic przy "piwku" tak podobno wymyslili niemcy

        Skomentuj


          #5
          Odp: Zakaz palenia w miejscach publicznych

          Jestem calkowicie za! Nie chce cierpiec i byc biernym palaczem
          Łagodna perswazja jest potężniejsza od brutalnej siły

          Skomentuj


            #6
            Odp: Zakaz palenia w miejscach publicznych

            bardzo dobrze, nie wolno truć ludzi którzy tego nie chcą, palacze powinni być izolowani a nie zmuszać niepalących do wdychania .

            Skomentuj


              #7
              Odp: Zakaz palenia w miejscach publicznych

              oj ja jestem strasznym przeciwnikiem papierosów i jestem za każdym zakazem i za każdą podwyżką cen papierosów

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Zakaz palenia w miejscach publicznych

                Moim zdaniem zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych jest dobrym rozwiązaniem ponieważ nie widzę powodu dla którego ja czy moje dziecko mielibyśmy być biernymi palaczami. Uważam również, że jeśli jakiś restaurator lub właściciel lokalu, który nie chce stracić klienta właśnie poprzez wprowadzenie zakazu palenia powinien stworzyć dla niego możliwość zapalenia papierosa w wyznaczonym do tego miejscu, gdzie będzie mógł zrobić to bez wpływu na niepalących.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Zakaz palenia w miejscach publicznych

                  jestem za - dlaczego - otóż dlatego, że palący nie pytają innych czy nie przeszkadza im dym papierosowy tylko wyciągają fajeczkę i puff

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Zakaz palenia w miejscach publicznych

                    Taki zakaz jest w 100 % słuszny. Ja rozszerzyłabym go jeszcze o e-papierosy. Tych też ludzie nie powinni palić, a niektórzy robią to i twierdzą, że to nie jest szkodliwe. Nieprawda!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Zakaz palenia w miejscach publicznych

                      Ja też nie jestem zwolennikiem tych e-papierosów, dla mnei to trochę śmieszne... albo się pali papierosy albo nie. Moim daniem one też powinny być zabronione

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Zakaz palenia w miejscach publicznych

                        Ja sama nie palę i przyznaję bez bicia, że irytuje mnie przebywanie w pobliżu palaczy, bo nie dość, że najczęściej obrywam dymem w twarz to jeszcze nie potrafię znieść tego paskudnego zapachu.
                        I uważam, że powinien być zakaz palenia w miejscach publicznych, w końcu od biernego palenia też można dostać raka płuc.

                        Bardzo się cieszę, że wynaleziono i rozpowszechniono e-papierosy, bo one przynajmniej nie wydzielają tego smrodu. Choć i tak mam takie ukłucie niepokoju, jak widzę, że np. do tramwaju wchodzi osoba z takim e-papierosem.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Zakaz palenia w miejscach publicznych

                          Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                          Taki zakaz jest w 100 % słuszny. Ja rozszerzyłabym go jeszcze o e-papierosy. Tych też ludzie nie powinni palić, a niektórzy robią to i twierdzą, że to nie jest szkodliwe. Nieprawda!
                          E-papierosy sa nieszkodliwe dla osób które są obok palacza - są szkodliwe dla palacza, ale dużo mniej, niż tradycyjne. A przede wszystkim, to jest sprawa osoby palącej. Wszystkiego zakazać nie można.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Zakaz palenia w miejscach publicznych

                            Napisane przez krokusik01 Pokaż wiadomość
                            E-papierosy sa nieszkodliwe dla osób które są obok palacza - są szkodliwe dla palacza, ale dużo mniej, niż tradycyjne. A przede wszystkim, to jest sprawa osoby palącej. Wszystkiego zakazać nie można.
                            Czy rzeczywiście mniej szkodzi?
                            Polecam: https://portal.abczdrowie.pl/e-papie...ykle-papierosy
                            I moja radość: od 20 maja 2016 wchodzi w życie unijna ustawa zakazująca palenia e-papierosów w miejscach publicznych!

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Zakaz palenia w miejscach publicznych

                              myslę że to dobry pomysł, ci którzy nie palą sa bardziej narażeni na nikotynę i im bardziej szkodzi niż palącemu. A poza tym przyjemniej siedzi się w lokalu gdzie jest czyste powietrze

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X