Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przegapisz ciążę, stracisz becikowe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Przegapisz ciążę, stracisz becikowe

    Od listopada 2009 roku na becikowe mogą liczyć tylko kobiety, które zgłoszą się do ginekologa najpóźniej w 10. tygodniu ciąży. Niestety wiele mam o zmianie w przepisach nie wie i 1000 zł przechodzi im koło nosa.

    Co mają zrobić w tej sytuacji kobiety, które o ciąży dowiedziały się np. w 11 tygodniu?
    Rząd chce pozbawić nas becikowego i wymusla nowe zasady gry!!!

    Co o tym myślicie?

    #2
    Odp: Przegapisz ciążę, stracisz becikowe

    To jest niesprawiedliwe, bo ja akurat mam takie zjawisko, ze u mnie ciazy nie widac do 6 miestak przynajmniej bylo w pierwszej... bo jestem szczupla i mam miesnie brzucha wyrobione.. objawow niet... ani mdlosci ani nic.. jedynie brak miesiaczki pozostaje, ale z tym jest rozne, bo w ciazy moga byc male plamienia na poczatku, no i co wtedy???










    Skomentuj


      #3
      Odp: Przegapisz ciążę, stracisz becikowe

      szczerze mówiąc to ja juz sama nie wiem co mam o tym myslec.Ja dostałam becikowe na starych zasadach,ale nawet jezeliby było na nowych to tez bym sie załapała, bo do lekarza trafiłam w 9 tygodniu i to tylko dlatego, ze lekarz do którego chciałam pojsc był akurat na urlopie.Gdyby nie był zgłosiłabym sie wczesniej.Z jednej strony uważam, ze sam pomysł nie jest zły,bo jednak mobilizuje kobiety do badania.Osobiscie znam dziewczyny, które do lekarza zgłaszały sie dopiero pod koniec ciazy.Moim zdaniem to jest szczyt bezmyslnosci.No a z drugiej strony to chyba ta cała ustawa jest jednak nie do konca dopracowana, bo 10 tygodni to za mało.Moim zdaniem ten czas powinien wynosic jakies 12- 13 tygodni, to by były 3 miesiace. Do tego czasu ciaza jest juz bardziej zauwazalna, a w uzasadnionych przypadkach termin zgłoszenia sie do lekarza nie powinien byc w ogole brany pod uwage.

      Skomentuj

             
      Working...
      X