Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wielkie trzęsienie na Haiti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wielkie trzęsienie na Haiti

    12 stycznia (wtorek) potężne trzęsienie ziemi o sile ponad 7 st. nawiedziło Haiti. Zginęło ponad 100 tysięcy osób a tysiące ludzi znajduje się pod gruzami.
    Władze Haiti podkreślają, że najważniejsze jest to, aby dotrzeć do ludzi, którzy są uwięzieni w zniszczonych budynkach mieszkalnych, szpitalach i szkołach.

    Sytuacja w Haiti jest tragiczna. Policja zamieniła swoje samochody w ambulanse. Ofiary leżą na ulicach.

    Już dziś wiadomo, że Bank Światowy chce przekazać na pomoc dla Haiti 100 mln dolarów.
    Czerwony Krzyż chce do poszkodowanych wysłać jak najszybciej 15 ton żywności.

    A jak my możemy pomóc ofiarom na Haiti? Czy ktoś z was wie gdzie są organizowane zbiórki rzeczy potrzebnych. Jakie instytucje powinny zająć się akcją "pomoc dla Haiti"? Czy myślicie, że nasz rząd powinien podjąć decyzję o jakimś wsparciu finansowym poszkodowanych z Haiti?
  •    
       

    #2
    Odp: Wielkie trzęsienie na Haiti

    Ja mam mieszane uczucia co do finansowej pomocy za strony kraju - mam wrażenie, że my zawsze pomagamy innym, a jak sami potrzebujemy pomocy to każdy zastanawia się gdzie ta Polska leży i co to za kraj!

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wielkie trzęsienie na Haiti

      Biorąc pod uwagę, że Haiti to jeden z biedniejszych krajów świata, a tragedia zdarzyła się na wielką skalę i pomóc ludziom trzeba, nie tylko dostarczając jedzenia i leków ale również finansowo bo tam nie ma kompletnie nic.
      Uważam, że słuszną decyzję podjęto - w miarę możliwości ale zawsze coś.
      Wierzę, że jak w Polsce zdarzy się coś podobnego ( puk puk w niemalowane)
      to do nas też wyciągną pomocną dłoń
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wielkie trzęsienie na Haiti

        Napisane przez koniczynka4 Pokaż wiadomość
        Ja mam mieszane uczucia co do finansowej pomocy za strony kraju - mam wrażenie, że my zawsze pomagamy innym, a jak sami potrzebujemy pomocy to każdy zastanawia się gdzie ta Polska leży i co to za kraj!
        I ja się pod tym podpisze..
        choć z drugiej strony to przecież nie tych ludzi wina tylko rządu.
        Tragedia wielka,nie zazdroszczę ludziom którzy stracili swe rodziny ,dzieci
        Przed nimi długa droga aby wszystko wróciło do normy.
        Amelia 12.03.08

        Skomentuj


          #5
          cud na Haiti!!!

          Na Haiti odnaleziono (po 7 dniach) pod gruzami noworodka, dziecko ma prawdopodobnie 15 lub ok 23 dni. Czy to nie cud???
          Amelia ur. 19.04.2009
          godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






          Alicja ur. 18.08.2012
          godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

          Skomentuj


            #6
            Odp: cud na Haiti!!!

            o rany no jasne że cud!


            a w ogóle fajny wątek bo ja to żadnych wiadomości w tv nie ogladam i nigdy nie wiem co się w świecie dzieje!
            Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

            Skomentuj


              #7
              Odp: cud na Haiti!!!

              To sie nazywa miec szczescie w nieszczesciu,mam nadzieje ze mamusia maluszka tez ocalala.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: cud na Haiti!!!

                Dziecko uwięzione pod gruzami w mieście Jacmen na południu wyspy po 8 dniach odnaleźli francuscy ratownicy. Dziewczynka była uwięziona w niszy, która powstała w momencie zawalenia się budynku. Ratownicy pięć godzin usuwali gruzy, by się do niej dostać.

                Maleństwu nic się nie stało, nie ma żadnych widocznych obrażeń. Trafiło do amerykańskiego szpitala polowego. Los rodziców dziewczynki pozostaje nieznany. Jej wujek powiedział, że ma ona na imię Elizabeth i ma dopiero 23 dni.


                ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                ---------------------------------------------------

                Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                Skomentuj


                  #9
                  Haiti- kobiety rodzą na ulicy...

                  Organizacja pozarządowa CARE zwróciła uwagę na straszną sytuację ciężarnych kobiet na Haiti. Większość z nich zmuszona jest rodzić na ulicy wśród rozkładających się ciał.
                  Organizacja szacuje, że wśród ludności Haiti dotkniętej trzęsieniem ziemi jest około 37 tysięcy ciężarnych.
                  Niektóre kobiety rodzą pod gołym niebem, wprost na ulicy. Sytuacja jest bardzo krytyczna. Kobiety próbują dostać się do najbliższego szpitala, ale większość z nich jest daleko - powiedziała dyrektorka CARE Sophie Perez, podaje Gazeta.pl.

                  Haiti jeszcze przed katastrofą miało bardzo wysoki odsetek śmiertelności kobiet przy porodzie. Umierało 670 na każde 100 tysięcy rodzących. Teraz liczba ta drastycznie wzrośnie


                  ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                  IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                  ---------------------------------------------------

                  Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: cud na Haiti!!!

                    Bóg czuwał nad tą małą istotką,miejmy nadzieję,że jej rodzice żyją.Bardzo wzruszyła mnie ta historia

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: cud na Haiti!!!

                      Widać Mała pod szczęśliwą gwiazdą urodzona. Zaledwie kilka dni po urodzeniu i wychodzi cało z takiej tragedii.
                      Poza tym zadziwiające dla mnie jest, jak człowiek może przeżyć w najbardziej niesprzyjających stanach...
                      Łukasz 11.10.2007

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: cud na Haiti!!!

                        I ja uważam że to cud.
                        Jedynie co mnie trapi to to że na zdjęciu dziewczynka wygląda na o wiele starszą
                        proszę http://www.gadu-gadu.pl/542882764015...gruzami-8-dni1
                        Amelia 12.03.08

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Haiti- kobiety rodzą na ulicy...

                          ja juz nie moge ani czytac ani sluchac o Haiti, poprostu zaraz dola lapie i chce mi sie plakac, okropna tragedia. i jeszcze powtorne trzesienie.
                          pomoc mimo duzych checi, za mala bo za duzo ludzi potrzebujacych i za duze zniszczenia, nowe miasto trza postawic.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Haiti- kobiety rodzą na ulicy...

                            najgorsze, że były wczoraj lub przedwczoraj powtórne trzęsienia...


                            ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                            IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                            ---------------------------------------------------

                            Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: cud na Haiti!!!

                              ja widziałam relację w TV z tego i to dziecko w TV całkiem inaczej wyglądało niż to na zdjeciu i było naprawde maleńkie, ktoś je trzymał opatulone na rękach i widać bylo że maleństwo bo to tutaj to jakieś starsze chyba, moze zdjecia pomylili?? hmmm
                              Lenka Karolinka już z nami 11.04.2009 godz. 15:00, 4100, 59cm

                              Igor Piotr już z nami 13.12.2013 godz. 14:25, 4400, 62cm



                              http://annalena4u.blogspot.com

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X