Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

2 pytania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: 2 pytania

    Pytanie 1: Tak, są kraje, gdzie kobieta decydująca się pozostać w domu z dziećmi otrzymuje od państwa pensję jakby pracowała.

    Pytanie 2: Nie, leki antykoncepcyjne nie powinny być refundowane!

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: 2 pytania

      2. według mnie powinny być refundowane ale oczywiście za zgodą lekarza powinno sie je kupować , nie powinny byc odstępne dla każdego gdyż wiele młodych dziewczyn z pewnością by kupowało

      Skomentuj


        #33
        Odp: 2 pytania

        Leki antykoncepcyjne nie powinny być refundowane. Uważam ze powinny być refundowane leki które są drogie a człowiek musi je kupić by się leczyć

        Skomentuj


          #34
          Odp: 2 pytania

          1. Mysle, że u nas by to nie przeszło. Skonczyłoby się na kombinowaniu, nic nie robieniu i braniu pieniędzy.
          2. Owszem powinny być. Są na recepte to mogą byc refundowane.

          Skomentuj


            #35
            Odp: 2 pytania

            Gdyby płacili kobietom za prace domowe byłoby fajnie- jestem jak najbardziej za w końcu to ciężki kawałek chleba.
            Antykoncepcja powinna być refundowana, pewnie kościół sie na to nigdy nie zgodzi.

            Skomentuj


              #36
              Odp: 2 pytania

              1. Z jednej strony fajnie, a z drugiej temat do głębszej analizy. Zawsze będzie, jakieś ale.
              2. Wg mnie antykoncepcja nie musi być refundowana, nie jest to też cena zaporowa, że nie ma szans na kupno tabletek.

              Skomentuj


                #37
                Odp: 2 pytania

                Pensja dla matek opiekujących się dziećmi jak najbardziej powinna być - jakby nie patrzeć jest to praca 24godz/dobę.
                W kwestii refundowania antykoncepcji jestem na nie.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: 2 pytania

                  1) Zdecydowanie nie. Obowiązki domowe można dzielić z partnerem i pogodzić. Wszystko zależy od obojga. Ja nie mam tego problemu.
                  Ludzie zaczęliby oszukiwać i korzystać nadmiernie z takiego przywileju. Poza tym każdy żyje jak chce i zajmuje się domem na tyle, na ile odpowiada mu mieszkanie w nim
                  Pomocą powinna być możliwość zatrudniania matek - żłobki, przedszkola. Dla mnie to jest problem. Dziecko musi mieć opłacaną opiekunkę, na którą de facto mnie nie stać.

                  2) Nie. Refundacja powinna być na leki dla ludzi potrzebujących. Antykoncepcja nie jest koniecznością. Leki przeciwko chorobom tak.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: 2 pytania

                    Napisane przez asiulqa_88 Pokaż wiadomość
                    Pomocą powinna być możliwość zatrudniania matek - żłobki, przedszkola. Dla mnie to jest problem. Dziecko musi mieć opłacaną opiekunkę, na którą de facto mnie nie stać.
                    I właśnie dlatego powinna być pensja dla matek zostających w domu i wychowujących dzieci. Aby nie musiały ich posyłać do żłobków i płatnych przedszkoli, bo przecież w państwowych placówkach nigdy nie ma miejsc

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: 2 pytania

                      Napisane przez kyasarin Pokaż wiadomość
                      I właśnie dlatego powinna być pensja dla matek zostających w domu i wychowujących dzieci. Aby nie musiały ich posyłać do żłobków i płatnych przedszkoli, bo przecież w państwowych placówkach nigdy nie ma miejsc
                      Raczej państwo powinno pójść w pomoc jeśli idzie o żłobki i przedszkola, więcej miejsca, większa dostępność, lepsze ich lokalizowanie. Gdyby była pensja dla matek zostających w domu, to idę o zakład, że duża część kobiet rzuciłaby pracę zawodową i to raczej nie z chęci zostania i opiekowania się dziećmi, co z lenistwa.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: 2 pytania

                        1. Tak, to jest niezły pomysł.

                        2. Nie, ciąża nie jest chorobą, nie ma więc powodów by refundować środki,które jej zapobiegają. Poza tym antykoncepcja jest sprzeczna chociażby z zasadami chrześcijańskimi, więc byłoby trochę niesprawiedliwe jakby miała być finansowana z pieniędzy obywateli, z których większość deklaruje chrześcijaństwo.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: 2 pytania

                          Na drugie pytanie moja odpowiedź to TAK. Aktualnie nie używam antykonc. tabletek, ale uważam, że powinny być refundowane.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: 2 pytania

                            Pierwsze pppytanie było by bardzo miło gdyby rząd docenił kobiety
                            drugie uważam ze antykoncepcja nie powinna być refundowana.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: 2 pytania

                              1. Oczywiście nie,w normalnym państwie nie trzeba płacić ludziom za to, żeby chcieli mieć dzieci i je wychowywać. W normalnym państwie ludzie powinni się dorabiać uczciwie i jeśli matka ma ochote siedzieć z dziećmi, to parę powinno być na to stać np. ojciec poświęca sie pracy i ich na to stać.

                              2. antykoncepcja nie powinna byc refundowana. Po pierwsze z punktu widzenia państwa to się nie opłaca, bo powinno byc jak najwiecej obywateli. Po drugie - to nie są leki ratująec zdrowie i życie. A po trzecie - ludzie są przyzwyczajeni do tego, że panstwo im wszystko daje i się nimi opiekuje. Refundacja by znaczyla, że państwo wtrąca się także do ich zycia intymnego.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X