Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witamina K

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Witamina K

    Dziewczyny napiszcie czy podajecie swoim maleństwom karmionym piersią witaminę K. Mojemu synkowi przepisala ja lekarka jak miał 3 tygodnie. teraz ma 6 i zaczęly sie problemy z kupką jest pienista i odnoszę wrażenie że robienie kupy zaczyna sie robić dla malego bolesne, pręży się, płacze. Nie sądzę ze moze mu szkodzić coś co zjadam, bo bardzo pilnuję diety. Jakoś od początku, nie byłam przekonana do tej witaminy K, bo po co mu zwiększać krzepliwość krwi, a na układ kostny dostaje przecież witaminę D3!!! podaję mu tą Witaminę K ale bez przekonania, a boję sie sama odstawić skoro lekarz przepisał, nie chće być od niego mądrzejsza
  •    
       

    #2
    Moj maly zaraz po urodzeniu dostal duza dawke witaminy pozniej od 2tyg.do 3 m-ca.Jak byl niespokojny prezyl sie mial problem z kupka to dawalam mu bio gaje.Nie wiem czy to od tej wit mial te problemy bo to pozniej sie zaczelo jak skonczyl miesiac.








    Skomentuj


      #3
      Noworodki karmione piersią muszą mieć podawaną witaminę K, bo mleko
      matki jest w nią ubogie a flora bakteryjna w przewodzie pokarmowym
      maluszka karmionego piersią nie ma wystarczającej zdolności do syntezy
      tej witaminy. A to co sobie nagromadziły w czasie ciąży zużywają bardzo szybko po urodzeniu.
      Dlatego chyba każdy maluszek dostaje ją w szpitalu a potem decyduje o tym lekarz pediatra
      czy ją dalej podawać czy też nie, w zależności od sposobu karmienia maluszka.
      Coś musi chronić organizm naszego maluszka przed krwotokami.
      Sporo się o tym naczytałam zaraz po urodzeniu Julki, bo moja była pediatra
      przepisała ją Julce mimo ze ta była karmiona sztucznie. Tak zakończyła
      się współpraca z panią doktor


      Skomentuj


        #4
        To czy po porodzie maluch ja dostaje to tez zalezy od szpitala mojej szwagierki maly niedostal a pomimo karmienia sztucznego pediatra zalecil podawanie.








        Skomentuj


          #5
          Napisane przez qmpela Pokaż wiadomość
          Dziewczyny napiszcie czy podajecie swoim maleństwom karmionym piersią witaminę K. Mojemu synkowi przepisala ja lekarka jak miał 3 tygodnie. teraz ma 6 i zaczęly sie problemy z kupką jest pienista i odnoszę wrażenie że robienie kupy zaczyna sie robić dla malego bolesne, pręży się, płacze. Nie sądzę ze moze mu szkodzić coś co zjadam, bo bardzo pilnuję diety. Jakoś od początku, nie byłam przekonana do tej witaminy K, bo po co mu zwiększać krzepliwość krwi, a na układ kostny dostaje przecież witaminę D3!!! podaję mu tą Witaminę K ale bez przekonania, a boję sie sama odstawić skoro lekarz przepisał, nie chće być od niego mądrzejsza
          a dlaczego myslisz, ze to akurat od witaminy K sa bole brzuszka?
          moje dziecko tez dostawalo wit K i nigdy zadnych sensacji zoladkowych nie mialo

          Skomentuj


            #6
            Kobity tu są obszerne wypowiedzi.
            http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=2153


            Skomentuj


              #7
              http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...light=witamina
              tutaj też co nieco o witaminie k
              ja odstawiłam po konsultacji z pediatrą bo płacze były straszne, a po osdtawieniu spokój
              kiedyś nie podawano tylko w zastrzyku zaraz po urodzeniu ale też tylko wcześniakom


              JULA

              MAJA

              OLGA

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Napisane przez enigma10 Pokaż wiadomość
                a dlaczego myslisz, ze to akurat od witaminy K sa bole brzuszka?
                moje dziecko tez dostawalo wit K i nigdy zadnych sensacji zoladkowych nie mialo
                Bo kiedyś zapomnialam podać i na drugi dzień kupa była normalna a dziecko spokojne.

                Skomentuj


                  #9
                  Witamina K

                  Zostały mi 3 opakowania witaminy K w kapsułkach, może ktoś potrzebuje??? chętnie odstąpię za darmo.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Witamina K

                    jak nie ma innych chętnych to my z przyjemnością "zaopiekujemy" się witaminką. Ja podaje naprzemiennie z tranem,ale po ostatnich zawirowaniach z Vigantolem pozbyłam się go od razu..

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Witamina K

                      To proszę podać na priv dane do wysyłki to wyślę witaminkę

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X