Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sposob na pozbycie sie moli

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Sposob na pozbycie sie moli

    Dziewczynki pomozcie,w moich szafach chyba sa mole bo zauwazylam na ubraniach malutkie dziurki.Skad te potwory sie biora?Znacie jakis skuteczny srodek albo sposob na pozbycie sie ich(cos co nie smierdzi naftalina albo lawenda)?
  •    
       

    #2
    dotka cholera plaga jakas czy co, i u mnie sa bo jednego zatłukłam ale coraz więcej koszulek moich i dzieci ma dziurki.
    kupiłam lawende w doniczce ale nic nie daje.
    znalazłam taka stronke.
    chyba te gazety wypróbuje....
    http://www.jak-to-zrobic.pl/index.ph.../46/d/0/id/137
    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

    Skomentuj


      #3
      Ja zawsze kupuję takie zawieszki lawendowe RAJDA. Tylko nie wiem czy ona jest skuteczna na larwy moli Te zawieszki zawsze wieszam na przełomie kwietnia-maja bo wtedy one najwięcej latają.

      Skomentuj


        #4
        No to witam i ja - tez walcze z tym dziadostwem. Na szczescie lub nieszczescie glownie byly spozywcze ale te skutecznie wytepilam - przynioslam je ze sklepu w sloneczniku łuskanym. Teraz widze odziezowe ale poki co ubrania nie sa poniszczone. W szafie gdzie mam karton z ubrankami po malym zawiesilam lawendowy woreczek .To cholerstwo wlatuje przez okno wiec zalozylam moskitiery a po mieszkaniu poroskladalam plytki Raid na spozywcze ( ale i ubraniowe sie lapia ) - wg mnie dzialaja swietnie. Gdzies czytalam ze wysyp moli jest .

        W tamtym roku dziadostwo nie mialo co zerec to zaleglo sie za tapeta i zywilo klejem do tapet !

        Skomentuj


          #5
          koło mnie otworzyli lumpeks i przypuszczam że stamtąd lecą do mnie oknem bo do tej pory nie miałam z nimi problemu.
          kurde zawieszki Raid skuteczne ale za mocno pachną, ja mam małe pokoje i od razu w całej chałupie daje tak że spać nie idzie. stąd szukam innych sposobów.
          kupię te na spozywcze jak piszesz gopi że cos to da.
          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

          Skomentuj


            #6
            No ja tez szukam czegos co by nie za intensywnie pachnialo.
            Zobacze moze jednak te rajdy bo szkoda mi ciuchow.

            Skomentuj


              #7
              Napisane przez pinklady Pokaż wiadomość
              koło mnie otworzyli lumpeks i przypuszczam że stamtąd lecą do mnie oknem bo do tej pory nie miałam z nimi problemu.
              kurde zawieszki Raid skuteczne ale za mocno pachną, ja mam małe pokoje i od razu w całej chałupie daje tak że spać nie idzie. stąd szukam innych sposobów.
              kupię te na spozywcze jak piszesz gopi że cos to da.
              Pinklady a próbowałaś te zawieszki na 4 pory roku? one nie mają tak intensywnego zapachu.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Sposob na pozbycie sie moli

                witajcie, ja też miałam ogromny problem z pozbyciem się moli z mojej kuchni! Jeśli nie macie pomysłu jak z nimi walczyć to tutaj macie sposoby na mole spożywcze. U mnie największy efekt dały zawieszki z lepem przyciągające mole a także zapakowanie wszystkich produktów do pojemników z wieczkiem. Co prawda od czasu do czasu widzę jeszcze pojedyncze mole latające w kuchni, które likwiduję je "od ręki". A tak to problem zażegnany
                Profesjonalnie wykończone kartony klapowe od producenta

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Sposob na pozbycie sie moli

                  Ja jeszcze nie maiłąm takiego problemu uff. A pamiętać niegdysiejsze kule na mole?

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Sposob na pozbycie sie moli

                    Mole to udręka, akurat tez panoszą się u mnie w kuchni, mam nadzieję, że lawenda pomoże.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Sposob na pozbycie sie moli

                      odwieczny problem mojej babci. Ta miala w szafie kolekcje futerek i kozuszków:P
                      http://dlalejdis.pl/artykuly/domowe_sposoby_na_mole

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Sposob na pozbycie sie moli

                        W sklepach jest spory wybór. Wszelkiego rodzaju zawieszki, kulki, zapachy, areozole. Trzeba też pamiętać o regularnym myciu szafek, w których przechowujemy odzież. Podobno kasztany też odstraszją mole.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Sposob na pozbycie sie moli

                          na odstraszenie moli kuchennych działają ponoc cytrusy - sposób mojej babci jest taki pomarańcza w je wbijamy gożdziki - taki zestaw dajemy w ciepłe miejsce do wyschniecia i do szafki - moja babcia tak robiła i u niej działało i cudnie pachniało w szafkach

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Sposob na pozbycie sie moli

                            ja kiedys mialam mole w szafach na bank bo jak zmienialam rpzescieradla itp to widizlam male dziurki. kupila mtakei zapaszki przeciw molom i poupychalam je do szaf. Chyba pomoglo b w nowych poscielach nei bylo dziurek

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Sposob na pozbycie sie moli

                              jeśli problem ten jest powtarzalny co sezon gdy mole się pojawiają może warto zainwestować w plastikowe pojemniki na żywność? Nie mówię żeby od razu wszystko pakować w pojemniki, ale produkty w których zazwyczaj można je spotkać. Wtedy mamy pewność że pudełko jest szczelnie zamknięte i mole nie będą się tam zadomowiały
                              Profesjonalnie wykończone kartony klapowe od producenta

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X