Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Filmy i książki godne polecenia czyli troche kultury :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
    Myślę, że jakby może była na jakimś haju to bym zrozumiała tego człowieka.
    Nie lubię po prostu takich filozoficznej paplaniny.

    no trzeba przyznać, że ja właśnie lubię filozoficzną paplaninę

    dotka238 no 11 minut świetne, zahir i czarownica z portobellą też dają radę
    3 pAźDzIeRnIkA nA ŚwIaT pRzYsZeDł BeNiAmInEk *:

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Napisane przez szamana Pokaż wiadomość
      ostatnio se przeczytałam "Pan Ibrahim i kwiatki koranu" Erica-Emmanuela Schmitta, autora "Oskar i pani Róża"-- obie książki świetne
      zgadzam się

      Skomentuj


        #18
        Jeśli któraś z Was lubi tzw kobiecą literaturę w najlepszym wydaniu to polecam książki Melissy Nathan. Są przyjemne i na pewno dla zapracowanej i zaaferowanej Mamusi wskazane. Przy tym dobrze i zabawnie napisane więc czyta się naprawdę wyśmienicie.
        Polecam
        Bóg nam nie daruje, Bóg dokopie nam,
        gdy ktoś z nas zepsuje to, co dał nam sam...

        Skomentuj


          #19
          "kronika wypadków miłosnych" konwickiego ---polecam
          3 pAźDzIeRnIkA nA ŚwIaT pRzYsZeDł BeNiAmInEk *:

          Skomentuj


            #20
            Odp: Filmy i książki godne polecenia czyli troche kultury

            ja lubię kryminały. szczególnie Henninga Mankella. Ale ostatnio pan ten napisał też książkę dla dzieci i młodzieży „Chłopiec, który spał pod pierzyną ze śniegu”. Z tego co widzę po mojej młodszej siostrze to jej się podoba

            Skomentuj


              #21
              Odp: Filmy i książki godne polecenia czyli troche kultury

              Ja czytam wiele książek, ale ta do której wracam co jakiś czas to Saga o Wiedźminie polecam, stare ale jare

              Skomentuj


                #22
                Odp: Filmy i książki godne polecenia czyli troche kultury

                Oglądałyście ostatnio jakiś dobry film? Bo u mnie filmowy zastój.
                Chciałabym iść na coś dobrego do kina. Pomijam Avatara, bo ten był piękny

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Filmy i książki godne polecenia czyli troche kultury

                  ja chwilowo czytam nowego Browna jak narazie mnie nie wciagnal ale jeszcze wieeele stron przede mna




                  Changes in my life you will see in time
                  changes in my life you always in my mind
                  changes in my life you always by my side....

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Filmy i książki godne polecenia czyli troche kultury

                    Też czekam, aż zdobędę nowego Browna. Póki co przed wczoraj zaczęlam czytać ęC"Człowiek w poszukiwaniu sensu" Frankla. W USA jest uznawana za 1 z 10 najbardziej znaczących książek. Rewelacyjna, każdy powinien ją choć raz przeczytać. Usłyszałam o niej na Konferencji i od razu kupiłam- nie żałuję!

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Filmy i książki godne polecenia czyli troche kultury

                      Ja właśnie czytam nowego Browna. Nawet nawet, podoba mi się
                      Natomiast książką, którą czytam często gęsto to jest Potęga
                      Podświadomości. Z tego typu książek to jeszcze lubię czytać Tracy`ego.
                      Choć Potęga bardziej dotyczy naszego prywantego życia a Tracy pisze o
                      biznesie.


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Filmy i książki godne polecenia czyli troche kultury

                        O rany, jak wybrać to co mi się najbardziej podobało? Nie da się, ale cos wybiorę.
                        Na początek, to o czym wspomniałyście.
                        Co do Cohelo to "Alchemika" pochłonełam za jednym posiedzeniem. Rewelacja jak dla mnie. Później jeszcze kilka innych jego książek czytałam, ale ta pierwsza była według mnie najlepsza. Może dlatego, że nie przegadana, bardzo prosta, piękna historia, mimo że bogata w znaki i symbole.
                        "Oskar i pani Róża" Schmita - płakałam jak bóbr. Fantastyczna. Wzruszająca.

                        Moje najbardziej ulubione i najczęściej czytane to:
                        "Pewnego lata w Zawrociu" Hanki Kowalewskiej. Uwielbiam jej sposób pisania.
                        "Pożegnanie z Afryką" Karen Blixen to moja miłość jeszcze z czasów szkolnych.

                        Z fantastyki (polskiej głównie) to chyba najbardziej zapamiętałam "Siewcę Wiatru" Maii Lidii Kossakowskiej. Może dlatego, że po Sapkowskim to była jedna z pierwszych pozycji z fantastyki.
                        Niedwano odkryłam Andrzeja Pilipiuka i ubawił mnie do łez (ale i zastanowił) Jakub Wędrowycz z "Kronik Jakuba Wędrowycza". Również serię "Oko jelenia" polecam. Inne jeszcze przede mną.

                        Z literatury tzn. kobiecej polecam Monikę Szwaję i np. "Zapiski stanu poważnego", "Jestem nudziarą", "Stateczna i postrzelona". Świetna lekka lektura na poprawiebie humoru.

                        Z tego co ostatnio czytałam i mi sie spodobało to "Kurs na Horn. Dziennik z rejsu" Moniki Witkowskiej. Dla tych którzy kochają wodę i pociągają ich dalekie podróże. Dowód na to, że nie trzeba być kimś wyjątkowym (bogatym itp.) by byc wyjątkowym (kaphornowcem!)
                        Łukasz 11.10.2007

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Filmy i książki godne polecenia czyli troche kultury

                          a ja polecam moje ukochane "Lsnienie " s.kinga i "kolekcjonera kosci" Jeffreya Deavera




                          Changes in my life you will see in time
                          changes in my life you always in my mind
                          changes in my life you always by my side....

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Filmy i książki godne polecenia czyli troche kultury

                            Mnie ostatnio wciągnęła książka "Dlaczego nie jestem ateistą" M. Lipskiego. Nie gustuję raczej w takiej tematyce,ale ta książka jest inna- ciepła, z poczuciem humoru, bez grama krytyki czy oceniania innych. Autor dzieli się swoimi przemyśleniami, próbuje uzasadnić życiowe wybory, porusza tematy związane z psychologią i kształtowaniem jednostki w grupie itp. Naprawdę ciekawie napisana, i daje trochę do myślenia.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Filmy i książki godne polecenia czyli troche kultury

                              Temat wrócił po roku przerwy, wiec ja dopiszę jeszcze jeden tytuł, który szczególnie zapadł mi w pamięć.
                              "Czas kobiet" Iwony Majewskiej-Opiełka. W zasadzie jestem nastawiona negatywnie do wszelkich poradników, ale ten przeczytałam z zapartym tchem. Przypadkowo trafił w moje ręce i nie mogłam sie oderwać.
                              Autorka, jak sama pisze na okładce, chce nam pokazać, jak żyć w zgodzie z natura kobiecą. I do mnie to przemówiło, bo łączy wszelkie aspekty współczesnego życia równocześnie odwołując się i do biologii, religii (to podeszłam szczególnie krytycznie, ale według mnie autorce udało sie w bardzo rozsądny sposób dotknąć tej delikatnej materii) i do wspólczesnych "osiągnięć" związanych z emancypacją i "wolnością" wyboru drogi życiowej. Dzięki tej książce odważyłam się spojrzeć całościowo na to, co dla mnie jest najważniejsze i głośno się do tego przyznać.

                              A z pozycji "lżejszych" jestem właśnie po lekturze "Zbieracza burz", kontynuacji "Siewcy wiatru" Maji Lidii Kossakowskiej. I znowu jestem pod wrażeniem ogromnej fantazji autorki. Skad w jej głowie biorą się te wszystkie postaci, światy i zdarzenia. Literatura kategorii fantazy.
                              Łukasz 11.10.2007

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X