Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Filmy i książki godne polecenia czyli troche kultury :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Filmy i książki godne polecenia czyli troche kultury :)

    jak w temacie
    więc polecajmy sobie
    3 pAźDzIeRnIkA nA ŚwIaT pRzYsZeDł BeNiAmInEk *:

  •    
       

    #2
    no więc ja ostatnio widziałam fajny polski film "plac zbawiciela", bardzo mną wstrząsnął, polecam.

    co do ksiązek, to lubię twórczość p.coelha, mimo, że jest krytykowany, wyszydzany i nazywany grafomanem.ja jego przesłań bynajmniej nie uważam za płytkie. do tej pory przeczytałam wszystkie jego książki, a teraz wyszła nowa "zwycięsca jest sam", więc muszę po nią sięgniąć.

    ponad to grochola ( uwielbiam ją za dystans i humor) wydała "kryształowego anioła" -- też muszę zdobyć.
    3 pAźDzIeRnIkA nA ŚwIaT pRzYsZeDł BeNiAmInEk *:

    Skomentuj


      #3
      kurcze nie rozumiem czemu nikt tu nicnie pisze jak dla mnie to bardzo fajny watek




      Changes in my life you will see in time
      changes in my life you always in my mind
      changes in my life you always by my side....

      Skomentuj


        #4
        z racji pisania pracy zaliczeniowej z "Literatury współczesnej" zaczytuje sie teraz w najnowszej prozie kryminalnej Marcina Świetlickiego i powieściach w stylu noir Marka Krajewskiego i Mariusza Czubaja.

        Jak tylko skończę biorę się znowu za Iwaszkiewicza, bo go uwielbiam.

        Przeczytałam tyle wspaniałych książek z racji swojego wykształcenia że polecić kilka graniczyłoby z cudem, więc polecam przeczytane ostatnio

        Zaraz zapodam jakiś film, bo jestem również kino maniakiem

        Skomentuj


          #5
          ja natomiast nie przepadam za polskimi ksiazkami jednak wole literature babska badz Stephena Kinga Deana Koontza Robbina Cooka czy ostatnio Jeffery Deaver gosci w moich rekach ;p
          sikornik no wlasnie obejrzalabym sobie jakies fajny filmik ale zupelnie nie wiem co zaproponuj cos




          Changes in my life you will see in time
          changes in my life you always in my mind
          changes in my life you always by my side....

          Skomentuj


            #6
            no, w końcu się coś tu ruszyło
            dzięki dziołszki

            widze że tu panią polonistkę mamy
            ja jeszcze lubię Tokarczukową ("prawiek i inne czasy" wymiata) i poezję pawlikowskiej- jasnorzęwskiej
            3 pAźDzIeRnIkA nA ŚwIaT pRzYsZeDł BeNiAmInEk *:

            Skomentuj


              #7
              ostatnio widziałam dwa naprawde dobre filmy ale uwaga boję się zaproponować bo np. jednego nie podołałam obejrzeć do końca tak sie zdenerwowałam (na faktach był)

              a ten pierwszy to "Droga do szczęścia" zresztą ekranizacja książki
              z DiCaprio i Winslet, czyli ekipa z "Titanica" ale film o zupełnie innej tematyce i okropnie sie popakałam - może dlatego że oglądałam go w ostatnich tygodniach ciąży a wówczas płakałam nawet na reklamach

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                cos mi sie obilo o uszy moze obejrze hmm ostatnio mam ochote na jakas dobra komedie...




                Changes in my life you will see in time
                changes in my life you always in my mind
                changes in my life you always by my side....

                Skomentuj


                  #9
                  ostatnio se przeczytałam "Pan Ibrahim i kwiatki koranu" Erica-Emmanuela Schmitta, autora "Oskar i pani Róża"-- obie książki świetne
                  3 pAźDzIeRnIkA nA ŚwIaT pRzYsZeDł BeNiAmInEk *:

                  Skomentuj


                    #10
                    Ja ostatnio czytałam "Tylko razem z córką" Betty Mahmoodi i jest film o tym
                    samym tytule z Sally Field.
                    Książka opowiada o Amerykance, żonie Irańczyka, która przylatuje z nim i
                    córką do Iranu na dwutygodniowe wakacje. Ale po tym czasie mąż nie zamierza
                    wracać do Ameryki. W Iranie ona nie ma żadnych praw. Może
                    wziąć rozwód z nim, ale wtedy córka zostaje z ojcem bez żadnej rozprawy.
                    I każdy kto chce jej pomóc proponuje, żeby zostawiła tu córkę i sama
                    uciekała. Fajna książka bo pokazuje jaka ta kobieta była silna i walczyła
                    o siebie i córkę no i te wszelkie zwyczaje panujące w Iranie: noszenie
                    czadoru, modlitwy, pełne podporządkowanie mężczyznom.
                    Oczywiście książka oparta na prawdziwej historii.


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Napisane przez szamana Pokaż wiadomość
                      no więc ja ostatnio widziałam fajny polski film "plac zbawiciela", bardzo mną wstrząsnął, polecam.

                      co do ksiązek, to lubię twórczość p.coelha, mimo, że jest krytykowany, wyszydzany i nazywany grafomanem.ja jego przesłań bynajmniej nie uważam za płytkie. do tej pory przeczytałam wszystkie jego książki, a teraz wyszła nowa "zwycięsca jest sam", więc muszę po nią sięgniąć.

                      ponad to grochola ( uwielbiam ją za dystans i humor) wydała "kryształowego anioła" -- też muszę zdobyć.
                      Ani jeden ani druga do gustu mi nie przypadł/przypadła. Sceptycznie podchodzę do ich literatury. Teraz chyba nawet Grochola wydała nową książkę. Wolę bardziej kryminalne, bardziej thirllery, bardziej jakby to powiedzieć.... "normalne" niż Coelho, które pewnie sam nie wie o czym pisze.

                      Lubię Chmielewską. A ostatnio przeczytałam opowiadania Andrzeja Pilipiuka "Rzeźnik drzew" boskie po porostu Cudny humor

                      Filmu jakoś nie mam ulubionego, lubię ogólnie filmy z Nicolasem Cagem.
                      Choć ostatnio na Polsacie leciał z Wilhelm Smithem i jego synem (nie pamiętam tytułu) ale dawno nic mnie tak nie wzruszyło muszę rzec.
                      Julek: 10/3/2008

                      Skomentuj


                        #12
                        Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
                        Ani jeden ani druga do gustu mi nie przypadł/przypadła. Sceptycznie podchodzę do ich literatury. Teraz chyba nawet Grochola wydała nową książkę. Wolę bardziej kryminalne, bardziej thirllery, bardziej jakby to powiedzieć.... "normalne" niż Coelho, które pewnie sam nie wie o czym pisze.
                        jasne, że masz prawo do własnych upodobań i poglądów, zresztą już przyzwyczajono mnie do niepochlebnych opinii na temet coelha, ale zapewniam Cię że on wie o czym pisze i czemu jego książki uważasz za "nienormalne" ? jakie konkretnie przeczytałaś? rzeczywiście jego najnowsza książka nie umywa się do pozostałych, ale ma na swym kącie też świetne dzieła, choć muszę przyznać że im starsza się robię tym inaczej podchodzę do jego twórczości ( z większym krytycyzmem). choć nie zaprzeczam, że jego twórczość swego czasu odznaczyła się w mym życiu mocnym szlagiem
                        3 pAźDzIeRnIkA nA ŚwIaT pRzYsZeDł BeNiAmInEk *:

                        Skomentuj


                          #13
                          szaman po pierwszą jaką sięgnęłam to była "Nad brzegiem rzeki (jakieś
                          tam) usiadłam i płakałam" KOSZMAR, potem polecono mi bardziej "przyswajalne" czyli "Alchemik", "Pielgrzym" i na tym skończyła się moja edukacja z Coelho. Myślę, że jakby może była na jakimś haju to bym zrozumiała tego człowieka.
                          Nie lubię po prostu takich filozoficznej paplaniny.
                          Julek: 10/3/2008

                          Skomentuj


                            #14
                            Tree ten film z willem smithem to jest "W pogoni za szczęściem". To jest
                            ulubiony film mojego męża. Mówi, że baaardzo go motywuje


                            Skomentuj


                              #15
                              Ja lubie Coelho ale nie wszystkie tytuly mi sie podobaly,staram sie wybierac te gdzie nie miesza tyle religii np.11 minut(o prostytutce)jest wzruszajace.
                              Grochola to moj poprawiacz nastroju nr.1 ,kiedys czytalam duzo Whartona.
                              Zaskoczyla mnie ksiazka "Zacmienie",taka troche baja o wampirach ale fajnie napisana tak ze nie mozna sie doczekac dalszego rozwoju sytuacji.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X