Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak usunąć zapach pleśni z pralki?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak usunąć zapach pleśni z pralki?

    Pytanie jak w tytule.Strasznie śmierdzi mi z pralki pleśnią i boję sie nawet prać rzeczy małej.Niby szufladkę na proszek wyjmuję i myję ale jednak, czym Wy usuwacie ten zapach?


  •    
       

    #2
    Wlalabym cos w stylu ACE i wlaczyla cykl gotowania. A pozniej pamietaj by po praniu nie zamykac od razu pralki - niech wyschnie.

    Skomentuj


      #3
      anna a sprawdzalas ta gumowa uszczelke przy drzwiczkach pralki?tam w jej zaglebieniu lubi od czestego prania w niskich temp.(30-40stopni)zbierac sie grzyb.Ja to co jakis czas myje cifem ,ktos mi kiedys radzil zeby nastawic gotowanie i wsypac sody oczyszczonej ale to nic nie dalo.

      Skomentuj


        #4
        tu jest kilka sposobów na ta pralkę
        http://parenting.pl/dzis-pytanie-dzi...e-tylko-3.html
        Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

        Skomentuj


          #5
          Dzięki dziewczyny.A no właśnie, ostatnio prałam tylko w niskich temperaturach i tak jak Dotka mówi pewnie dlatego jest pleśń.Włączyłam dzisiaj pranie na pusto na gotowanie i rzeczywiście jest lepiej.A tą gumę po każdym praniu powinno się wytrzeć do sucha, ale ja przyznam się szczerze że nie zawsze to robiłam,ale chyba zacznę.A drzwiczki zawsze mam uchylone.


          Skomentuj


            #6
            Witam

            Dziewczyny ja raz do dwóch miesiąca leję do pralki butelkę octu i 200g sody.Nastawiam pralke na wyższą temperaturę i na dłuższe pranie.To pomaga na pleśń i kamienie.Polecam wypróbować
            Daniel urod.1.10.2008r.o 22.00

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak usunąć zapach pleśni z pralki?

              Moja tesciowa na wszystko uzywa chloru.Ma stara pralke, ale czysciutka i nic nie smierdzi. Po prostu uzywa chloru do wybielania ubran, i to wystarcza, by i pralke "wybielilo". A pierze w krotkim cyklu i 40 stopni.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jak usunąć zapach pleśni z pralki?

                Najgorsze co można zrobić to zaraz po praniu, zamykać pralkę. Moja jest zawsze uchylona. Nigdy mi nic z niej nie śmierdziało. Ale pomysł z odkamienieniem octem mi się podoba, więc z pewnością kiedyś zastosuję - profilaktycznie.
                Last edited by nojaka; 27-12-2012, 13:16.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jak usunąć zapach pleśni z pralki?

                  pomysl z wlaczeniem pralki z octem widzialam w perfekcyjnej pani domu u mnie rowniez zawsze po praniu drzwi pralki sa uchylone.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jak usunąć zapach pleśni z pralki?

                    Miałam ten sam problem ostatnio. Wlałam do prali butelkę octu i wsypałam sodę oczyszczoną, po czym włączyłam gotowanie.
                    Problem znikł dopiero po dwóch kolejnych praniach. Inni polecają tabletkę do zmywarki włożyć w skarpetkę i zagotować. Wypróbuję przy następnej okazji.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jak usunąć zapach pleśni z pralki?

                      Skąd Ja znam ten problem Miałam to samo, dodatkowo zapach przechodził na ubrania i cała łazienkę. Czyściłam bęben, filtr dosłownie wszystko i to po kilka razy i nic to nie dało, więc postanowiłam sięgnąć po środki chemiczne Tutaj macie produkty, których używam http://calgon.pl/product.php

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jak usunąć zapach pleśni z pralki?

                        ja ogólnie kupowałam specjalne pachnące chusteczki i pomagało

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jak usunąć zapach pleśni z pralki?

                          A czy tabletki do prania mogą coś pomóć? Mam podobny problem, a pojawił się gdy uprałam brudne z pleśni ubranko.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jak usunąć zapach pleśni z pralki?

                            Dziewczyny spróbujcie tabletek do zmywarki. Czyszczę w ten sposób pralkę raz na kilka miesięcy i jest git. Poradził mi to kiedyś pracownik serwisu AGD. Jedną tabletkę rozkruszam i wsypuję w miejsce proszku. Drugą w całości wkładam do bębna pralki. Nastawiam pustą pralkę na najwyższą temperaturę i podwójne płukanie. Jest czysto, pachnąco, a bęben lśni jak polerowany.
                            Wcześniej miałam taniego Samsunga, który miał tendencje do pleśnienia. Podobno taka jego uroda. W przypadku pralki od LG nie mam takiego problemu, ale nauczona doświadczeniem nie zamykam po praniu i regularnie czyszczę. Dajcie znać czy pomogło.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jak usunąć zapach pleśni z pralki?

                              Generalnie radzę mocno dbać o kwestie związane z wilgocią, monitorować wyniki, bo można sobie narobić sporych problemów. Sprzęt do tego jest tani - http://www.********************/Termometr%2fHi..._17192_0510041 Kolejna kwestia - wietrzenie, odpowiednie ogrzewanie. Jeśli nie zapewnicie właśnie tego, to pleśń dalej się będzie pojawiać.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X