Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pobierają spermę od zmarłych!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pobierają spermę od zmarłych!

    Do Stanów Zjednoczonych przyszła nowa moda. Polega ona na pobieraniu od zmarłych mężczyzn nasienia, tak by w przyszłości zrobić z niej użytek. W ostatnim czasie zanotowano dwa kolejne przypadki, w których od nieboszczyków pobrano spermę.

    W Teksasie sąd nakazał spełnić prośbę 42-letniej Marissy Evans, której syn zmarł w wieku 21 lat, po tym jak został pobity w jednym z barów. Kobieta zapragnęła mieć wnuki i liczy na to, że w przyszłości uda się jej "zatrudnić" matkę zastępczą, dzięki której dzieci przyjdą na świat. - podał serwis CBC.

    Sędzia Guy Herman pozytywnie rozpatrzył sprawę 42-latki i nakazał koronerowi zachować ciało zmarłego do czasu, aż specjaliści pobiorą próbkę nasienia. "Chcę żeby żył. Chcę zachować jego część." - powiedziała zadowolona z decyzji sądu kobieta. Marissa Evans wyjawiła, że jej syn pragnął mieć trzech potomków, którym już wcześniej wymyślił nawet imiona.

    W innym przypadku, narzeczona 31-letniego mężczyzny, który zmarł na atak serca, również wpadała na pomysł, by pobrać od niego spermę. Gisela Marrero ma już wprawdzie dwuletniego syna, którego ojcem był zmarły. Zanim jednak 31-latek umarł, zapragnął po raz kolejny zostać tatą.

    W związku z tym, że ich związek był nieformalny, Gisela Marrero musiała zyskać aprobatę rodziców zmarłego oraz uzyskać zgodę sądu. Jak poinformował serwis BBC, kobieta stoczyła prawdziwy wyścig z czasem, bo gdyby w odpowiednim czasie nie uzyskała decyzji od sędziego, sperma stałaby się bezużyteczna. Gisela Marrero miała na załatwienie sprawy tylko 36 godzin.

    Podobne praktyki wzbudzają ostrą dyskusję wśród etyków. Zdaniem profesora Johna Robertsona rodzice mają prawo do rozporządzania organami zmarłych dzieci, ale przyzwolenie na to, żeby zarządzali ich spermą, pozostawia wiele wątpliwości.
  •    
       

    #2
    Jakies takie nieetyczne to dla mnie =/
    Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

    Skomentuj


      #3
      Hmm.... no niby nieetyczne... ale skoro można pobierać różne narządy w celu uratowania życia to dlaczego nie pobierać nasienia do stworzenia życia ???
      W wielu przypadkach trzeba podjąć decyzję i zabrać komuś życie.
      Sama nie wiem....
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        #4
        ja chcialabym miec dziecko z zywym facetem.chore to dla mnie i tyle.
        shannon

        Skomentuj


          #5
          Tree zawsze mozna pobrac nasienie od kogos zywego nie widze powodow by mieszac w poczecie trupy. A pobieranie organow to zupelnie inna brocha.
          Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

          Skomentuj


            #6
            To okropne, i nie estetyczne i wogole bylbym temu przeciwna,,

            Skomentuj


              #7
              a jak oni tą spermę pobiorą??? przecież "zosia rączkowska" nie idzie w ruch? hahahaha

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                nie raczej nie raczka ogladalam kiedys taki program to oni pobieraja grubymi iglami prosto z nasieniowodow,

                Skomentuj


                  #9
                  Diab ale ten żywy nie byłby już np Twoim mężem. Teraz Ci się wydaje, że pobieranie innych narządów to inna "brocha" a wierz mi, że kilkadziesiąt lat temu były takie same bulwersujące opinie jak teraz dotyczącej tej nieszczęsnej spermy.

                  Gdyby mój mąż umarł (puk puk puk -odpukać) a chciałabym jeszcze jedno dziecko .... zastanowiłabym się nad takim rozwiązaniem, wiedząc np., że nie chce więcej za mąż wyjść.
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    #10
                    pobierajac narzady ratujesz zycie juz istniejace a nie do stworzenia nowego.poza tym FAMILY naprawde chcialabys zeby trup byl ojcem twego dziecka?!mialam cie za naprawde rozsadna babke
                    shannon

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      shannon a możesz mieć mnie za kogo chcesz
                      nie trup .... mój mąż.... ale to moja by była decyzja, prawda ??
                      Julek: 10/3/2008

                      Skomentuj


                        #12
                        no tak ale to taka egoistyczna decyzja-bo ja chce! trzeba tez uszanowac tego zmarlego meza i pomyslec o przyszlosci dziecka
                        shannon

                        Skomentuj


                          #13
                          myślisz, że ktoś zgodziłby się aby pobrać od kogoś spermę bez np jego zgody za życia ?? czy ewentualnie takowej chęci ?? Przecież nie pobiorą spermy od tak sobie...
                          egoistyczne? może ...
                          Julek: 10/3/2008

                          Skomentuj


                            #14
                            nawet jesli zmarly wyrazi zgode jest to dla mnie nie do przyjecia.mysle ze dla dziecka to tez bylby ogromny szok.w glowach sie ludziom przewraca.
                            shannon

                            Skomentuj


                              #15
                              już napisałam.. 30 lat temu też mówiono, że się w głowach przewraca jak
                              zaczęła rozwijać się transplantologia. A teraz nas ona nie przeraża....ba nawet uważamy, że jest słuszna bo ratuje życie.
                              Za 30 lat też nikogo dziwić nie będzie, że któreś dziecko jest z takiego poczęcie, wiec wątpie by było szokujące
                              Julek: 10/3/2008

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X