Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sposoby na plamy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Sposoby na plamy

    Macie moze jakis sposob na pozbycie sie plam z atramentu?
  •    
       

    #2
    Mokrą jeszcze plamę wypłukać w zimnej wodzie, następnie wetrzeć w nią płynny detergent i wypłukać.
    Plamy z atramentu bardzo skutecznie wywabia cytryna, zarówno z wyrobów skórzanych, ubrań, dłoni, jak i z drewnianych mebli lub podłogi. Zabrudzone miejsca trzeba pocierać szmatką zwilżoną cytrynowym sokiem do momentu, aż zejdzie atrament. Powierzchnie drewniane po tym zabiegu powinno się przemyć wodą z mydłem i osuszyć.


    Skomentuj


      #3
      Ja lubię oglądać "Perfekcyjną Panią Domu" i zakupiłam sobie też książkę.
      Więc nie to że jestem taka oblatana w plamach, ale przytoczę Ci co
      radzi Anthea Turner
      Plamy z atramentu:
      - tkaniny nadające się do prania: jeśli plama przytrafi się na białej bawełnie,
      posyp ją solą, potrzyj przekrojoną na pół cytryną, spłucz i upierz.
      W przypadku tkanin kolorowych namocz plamę w lekko podgrzanym mleku,
      wypłucz i upierz.
      - tkaniny niedające się do prania: usuń plamę delikatnie przykładając do niej
      ściereczkę nawilżoną denaturatem.
      - dywan: wyczyść plamę denaturatem. Niektóre plamy z atramentu schodzą
      po zastosowaniu szamponu do dywanów. Niestety większość jest
      praktycznie nie do usunięcia.

      No i to tyle. Powodzenia


      Skomentuj


        #4
        dzieki bede probowac

        Skomentuj


          #5
          Plamy z atramentu najlepiej wyciąga mleko
          Martynka ur.11 listopada 2008
          Iga ur.3 sierpień 2012



          Skomentuj


            #6
            Porady dla rodziców

            Wiem jak ciężko jest zebrać całą wiedzę w jednym miejscu, ale mam nadzieje, że nam się uda. Chciałabym byśmy dzielili się w tym wątku swoimi problemami, radami, linkami, książkami, artykułami i wszystkim co pomoże w wychowaniu dzieci.

            Ja ze swojej strony mogę polecić stronę, z której bardzo ciężko korzystam, a mianowicie - http://www.mamazone.p/ Jest tu naprawdę wiele ciekawych artykułów i rad. Może i wy również znacie podobne strony?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Porady dla rodziców

              też korzystałam z tej strony jak byłam w ciąży, super stronka, polecam. Mogę dać taką radę jako początkująca mama, że jak dziecko nie do końca chce coś robić, to się do niego mocno uśmiechać i udawać, że to zabawa, na moje maleństwo bardzo to działa, temu nawet się śmieje jak jej myję głowę, albo podaję jakiś lek.

              Skomentuj

                     
              Working...
              X