Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jaki jest polak?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    jaki jest polak?

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,101878,t...,felieton.html

    co o tym sadzicie?
    chodzi mi o samo podejscie do polakow i ich podsumowanie.
    moim zdaniem dobrze sa tutaj polacy opisani. w polsce tak tego az nie widac, tylko za granica wychodza na jaw te nasze "piekne cechy".
    nie spotkalam sie jeszcze z zadnym innym narodem ktory by byl tak zawistny jak polacy. jeden drugiemu dolki kopie. moze ja po prostu jestem slepa...
    Jakub 19.05.2008
  •    
       

    #2
    heh moim zdaniem nie mozna wsadzac wszystkich do jednego worka. fakt za granica to bardzo widac, ale dlatego ze poza garstka normalnych ludzi wyjechalo bardzo duzo motlochu i recydywy.kazdy narod ma swoja metalnosc, a ze polacxy to niejednokrotnie kretacze to coz uczylismy sie tego przez wieki, wystarczy zajzec do ksiazek z historii. a co do innych narodow to sie z toba nie zgodze, ja na codzien spotykam sie z falszem i obluda u roznych nacji. dlatego nie mam zamiaru oceniac calej polski po emigracji i rządzie.
    PAULINKA 31.8.2003
    VICTORIA 20.5.2008

    12.1.2009r raczkowanie
    13.1.2009 pozegnanie cycunia
    16.1.2009 samodzielne siadanie

    Skomentuj


      #3
      nie można tak tego uogólniać. Fakt: polacy są uznawani za krętaczy, mataczy, pijaków i złodziei, ale na podstawie kilku przypadków nie należy oceniać całego narodu. Są przezcież wyjątki. To tak samo jak Rosjanie uważani są za pijaków a włoscy mężczyźni za przystojniaków. Ale nie wszyscy przecież tacy są
      Majeczka 27 kwiecień 2008r.

      Skomentuj


        #4
        jestem polka mieszkam za granica mieszkalam i pracuje z ludzmi z roznych stron swiata nie jestem rasistka i nie oceniam ludzi po kolore skory religi plci wyksztalcenia statusu materialnego itp.nie jetem zawistna ani zazdrosna a z burakami poprostu nie przystaje.
        co do polakow to spotkalam wielu wspanialych bezinteresownych ludzi i z takimi utrzymuje kontakty.pozdrawiam
        shannon

        Skomentuj


          #5
          Napisane przez polavica1 Pokaż wiadomość
          heh moim zdaniem nie mozna wsadzac wszystkich do jednego worka. fakt za granica to bardzo widac, ale dlatego ze poza garstka normalnych ludzi wyjechalo bardzo duzo motlochu i recydywy.kazdy narod ma swoja metalnosc, a ze polacxy to niejednokrotnie kretacze to coz uczylismy sie tego przez wieki, wystarczy zajzec do ksiazek z historii. a co do innych narodow to sie z toba nie zgodze, ja na codzien spotykam sie z falszem i obluda u roznych nacji. dlatego nie mam zamiaru oceniac calej polski po emigracji i rządzie.
          Zgadzam się z Tobą w pełni, ja żyję poza granicami Polski od ponad 3 lat w kraju który składa się z wielu nacji i mogę stwierdzić śmiało, że nie tylko Polacy mają takie 'piękne' cechy jak zawiść. Ale ludzie są różni, spotyka się i tych dobrych i tych złych, narodowość nie robi różnicy.

          Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

          Różności do postów
          GALERIA OLAFKA

          Skomentuj


            #6
            Napisane przez polavica1 Pokaż wiadomość
            ze poza garstka normalnych ludzi wyjechalo bardzo duzo motlochu i recydywy.kazdy narod ma swoja metalnosc
            i tu sie z toba zgadzam.
            Jakub 19.05.2008

            Skomentuj


              #7
              to jest zwyczajne generalizowanie...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: jaki jest polak?

                Moim zdaniem Polacy za dużo narzekają i nie potrafią cieszyć się chwilą, tym co mają. Skupiają się bardziej na tym co było, co stracili lub czego mieć nie będą. Ponadto jest takie ogólne przekonanie co kto o kim powie. Zwracamy uwagę na to co o nas pomyśli sąsiad.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: jaki jest polak?

                  Mam przyjemność pracować z polakami w niemczech niby taka uraza ale jak by mogli wleżli by" Gebelsom" do przysłowiowej.....
                  A Polak polakowi nóz by wbił w plecy.
                  Tak jesteśmy narodem wiecznie narzekającym roztrząsającym dawne czasy, nieprzystosowanym i jak chorągiewka na wietrze ulegającym wpływom.
                  Na kazdym kroku to widać ,nawet nasze kino nie jest o niczym normalnym ,codziennym tylko same bitwy,wojny ,powstania.....ale gdzie indziej mieszkać bym nie potrafiła


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: jaki jest polak?

                    A mnie denerwuje brak życzliwości, poczucia humoru, mało uśmiechu, brak tolerancji, szacunku do innych ludzi i ich odmienności, i przeświadczenie że sa najmądrzejsi, najważnieśji, i bardzo interesowni (oczywiście nie wszyscy). Z tego powodu czasami mam ochotę wyjechać z tego kraju w jakiś zakątek gdzie nie ma ąz tylu tych "buraków" jak to napisała jedna z dziewczyn Chociaz za czasów studiów przekonałam się, że s amiasta w których ludzie sa w większości świetni , weseli i przyjemni

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: jaki jest polak?

                      Brak uśmiechów, życzliwości i wielu innych poztywnych cech u Polaków spwodowany jest własnie tym co się w tym kraju dzieje, jak polityka ludzi wykańcza, pierniczą że Polak 4 tysiaće zarabia, ciekawe który ! Ten co jest wysoko ustawiony... Ja w życiu takiej kasy nie widziałam na moim koncie nawet zliczając pensję moją i męża ! Gdyby łatwiej było o prace, gdyby były zapewnione jakieś atrakcje i zniżki wtedy ludzie byli by bardziej uśmiechnięci czuli by się spełnieni czyli byli by zadowoleni.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: jaki jest polak?

                        marzena po prostu Polak ma mentalność do mraudzenia i narzekania. I
                        ci co zarabiają po 10 tysięcy uważają że mają mało i są nie zyczliwi. Nie trzeba mieć mnóstwo kasy by być miłym dla drugiego cżłowieka. Ja uważam że skoro mamy cieżko w kraju to uśmiechajmy się dla siebie, pomagajmy sobie aby jakoś ta rzeczywistość była bardziej znośna i przyjemna To nie majątek nas określa tylko nasze zachowanie.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: jaki jest polak?

                          Ja nie mówie, że majątek, ale każdy tyra jak wół by przetrwać od miesiąca do miesiąca więc niestety, ale przez to ludzie czasem mają za dużo problemów i nie mają powodu do radości. Ja tam akurat jestem z osób pozytywnie nastawionych, nawet jak mi coś nie wyjdzie, jak jest pod górkę. Ale nie każdy ma taki charakter.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: jaki jest polak?

                            Ja zauważyłam , że to właśnie osoby, które mają najmniej i najbardziej doznało ich życie są pozytywni do innych. A Ci co właśnie mają to wiecznie nie zadowoleni bo zaślepia ich tylko wizja żę mogą miec jeszcze więcej, nie dostrzegają że trzeba doceniac to co się ma, bo w każdym momencie można stracic wszystko, albo to wszytsko może stracić sens .

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: jaki jest polak?

                              Mieszkając chwilę za granicą o Polakach słyszałam tylko, że pijak, złodziej, faszysta, rasista, Polak Polakowi wrogiem, lepiej nie mieć przyjaciela Polaka...ale jeden plus taki, że bardzo pracowity... no marne pocieszenie

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X