Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jaki jest polak?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: jaki jest polak?

    Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
    Mieszkając chwilę za granicą o Polakach słyszałam tylko, że pijak, złodziej, faszysta, rasista, Polak Polakowi wrogiem, lepiej nie mieć przyjaciela Polaka...ale jeden plus taki, że bardzo pracowity... no marne pocieszenie
    pracowity i zaradny ja też pracowałam za granicą i czasami wcale się nie dziwiłam że mamy taką opinię - normalni żyją sobie spokojnie, pracują i nie rzucają się w oczy, a te pijusy, narkomani wyłażą na ulice i rozrabiaja, i co się dziwic jak widać tylko takich Polaków ? A i mamy jeszcze jedną zaletę - obcokrajowcy uważają że jak już się bawimy to jak mało kto

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: jaki jest polak?

      haha a to nie slyszałam o tym - tylko o tym, że pracowici jesteśmy Ale no własnie - jak polakowi proponowali pomoc za granicą bo był bezdomny to on nie przyjmnie pomocy od obcokrajowca - potem są takie opinie jakie są ... Ci niektórzy Polacy to by drugich sprzedali. Zresztą w firmach jest tylko nienawisć, mało gdzie umieją się zgrać by stanać jeden za drugim Ja tam pracowałam w piekarni nie szczędziłam, co mnie bolało to mówiłam i szef wcale przez to nie chciałam bym odeszła - a jak pokazałam im że oszukiwać się nie dam nie będę zapierniczać cały etat za 500 zł by on był uszczęśliwiony i jemu portfel rósł...

      Skomentuj


        #18
        Odp: jaki jest polak?

        A to, że jeden drugiemu z zawiści, zazdrości nóż wbiłby w plecy to prawda, i to podpierniczanie do szefostwa czy gdziekolwiek...nie wiem, gdzie indziej tak nie ma, turek za turkiem by w ogień skoczył a Polak by jeszcze popchnął i się śmiał...

        Skomentuj


          #19
          Odp: jaki jest polak?

          No dokładnie. A jak pracowałam już w innej pracy to była dziewczyna miała 26 lat i kurcze wydawała mi sie taka super ekstra ... Gadałyśmy jak przyjaciółki i pewnego dnia idę do dyrektorkipo podpis na pewnych firmowych dokumentach i wchodząc usłyszałam jak ta świetna znajoma nagadywała na jedną z pracownic... Nosz kurcze nóż w kieszeni się otwiera ... Od tamtej pory się z nią przestałam zadawać to na mnie też nagadała bo dyrektora na kolejny dzień już miała do mnie ciągle o coś halo.

          Skomentuj


            #20
            Odp: jaki jest polak?

            Dlatego trzeba sie starać nie byc takim : ) ja staram się nie narzekać, zauważać pozytywne cechy Polaków, ale czasami mi trudno, jak np teraz gdy jestem w ciąży i ludzie mają pretensje że mam prawo pierwszeństwa (oczywiście trzeba je sobie wywalczyć, szczerze to już mi się nie chce), tak naprawdę pierwszeństwa ustąpiły mi dwie osoby,reszta spojrzenia pełne pogardy i wzburzenia, pomine komentarze typu że jestem bezczelna że chce wejśc bez kolejki ciąża widoczna bezsprzecznie.

            Skomentuj


              #21
              Odp: jaki jest polak?

              haha to powiem Ci lepsze. miałam 2 razy przy obu ciążach taka sytuacje. Stoje w kolejce tam zakupy robiłam i miałam z 10 produktów i odwróciłam sie by z koszyka wyładować zakupy bo jeszcze nie wszystko było na taśmie. Oczom nie wierzyłam ktoś mi się bezczelnie wpierniczył w kolejke - oczywiście jakaś pijaczka - z piwem stała tak ją trzepało żeby się napić...

              Ogólnie w sklepie jak jestem jestem miła dla kasjerów, dla całego zepsołu a ludzie ludzie podchodzą jak do prostaków ... Niestety naród jest straszny :/ Kasjer pyta klienta czy ma jakieś drobne to ten z japą jak bym miał to bym dał ! Kurcze no można mieć więcej kultury - i powiedziec to inaczej ...

              Skomentuj


                #22
                Odp: jaki jest polak?

                Mi też bardzo szkoda osób pracujących za kasą i staram się być dla nich miła (chyba że za kasa też akurat stoi taki burak co Ci rzuca towarem jak bezpańskiemu psu kość). Nie wiem skąd się wzięła ta pogarda dla sprzedawców? Przecież to tez ludzie tacy sami jak my. A to pospólstwo myśli że może na nich wyżyć swoje nerwy i bolączki.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: jaki jest polak?

                  nie spotkałam się z takim czymś nigdy, żeby ktoś przy mnie był nie miły dla kasjerki czy sprzedającego. Zaskoczyłyście mnie strasznie.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: jaki jest polak?

                    Niestety tak jest ale wszędzie na całym świecie :/
                    A za granicą To jest jeszcze gorzej polak polakowi nie pomoże

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: jaki jest polak?

                      Chociaż ostatnio się przekonałam, że są na świecie też dobrzy ludzie.
                      Jakiś obcy chłopak na ogólnym wystawił post na FB, że jest już noc, zepsuło się mu auto, do domu ma 150 km a nie ma pieniędzy i prosi o mechanika, lawetę lub kromkę chleba. Ja szybko chwyciłam za sznurki i puściłam w eter info, bo sama z wielgachnym brzucholem nic nie byłam w stanie pomóc, ale ludzie z tej wsi, gdzie on tam stał zrzucili się na pomoc. To było takie miłe, rzadko się spotyka.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: jaki jest polak?

                        Taka pomoc jest super Żeby częsciej trafiały się takie przypadki

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: jaki jest polak?

                          Ale to już cecha charakteru, bo czasami obcokrajoweiec bardziej pomoże jedni lubią pomagać, a drudzy uważają to za trucie. Ja osobiście lubię pomagać, i swiat byłby o wiele milszy gdybyśmy byli bardziej empatyczni. A teraz takie czasy że każdy myśłi tylko o sobie.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: jaki jest polak?

                            Tak żebyś wiedziała bo obcokrajowiec bardziej pomoże niż polak ,chociaż taki jednostki też się znajdą ale to już mniejszość

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: jaki jest polak?

                              Miejmy po prostu nadzieję, że z czasem człowiek człowiekowi będzie człowiekiem a nie wilkiem jak to się mówi, że zacznie się coś zmieniać, zmieniać się w kraju, w którym się urodziliśmy, bo wiadomo, że jak człowiekowi jest źle i nędza z biedą się prześcigają to czasem na ten uśmiech nie ma się siły, co innego człowiek spełniony, szczęśliwy, wtedy taki aż zaraża swoim optymizmem, szczęściem, pozytywną energią.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: jaki jest polak?

                                Chociaż Polak uważany jest za fachowca to martwię się na ile jeszcze taka opinia Polaka się utrzyma, bo już niestety więcej osób z lewymi rękoma wyjeżdza i pokazuje się wyłącznie ze złej strony.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X