Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bezpieczeństwo zabawek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Bezpieczeństwo zabawek

    Witamy wszystkich,
    jesteśmy studentkami Politechniki Łódzkiej i w ramach koła naukowego chcemy przeprowadzić badania dotyczące bezpieczeństwa zabawek. Bardzo prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej zabawek:
    https://docs.google.com/forms/d/1nYk...bFoKs/viewform
    Z góry serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że nasze badania mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa dzieci.
    Nie uda nam się to bez WASZEJ pomocy
  •    
       

    #2
    Odp: Bezpieczeństwo zabawek

    W tamtym tygodniu miałam okazję uczestniczyć w wykładzie właśnie na temat bezpieczeństwa zabawek. Na prawdę wiele rzeczy mnie zaskoczyło! Np że nie każdy znaczek CE oznacza, że coś wyprodukowano zgodnie z normami unijnymi...

    Skomentuj


      #3
      Odp: Bezpieczeństwo zabawek

      Trzeba zwracać uwage aby grające zabawki miały zamykaną klapkę od baterii na śróbke bo dziecko moze otworzyć i lizać baterie

      Skomentuj


        #4
        Odp: Bezpieczeństwo zabawek

        Warto poczytać, kto odpowiada i jakie normy należy spełniać, aby dana zabawka mogła wejść na rynek:
        http://www.tuv.com/pl/poland/o_nas/b...o_zabawek.html


        Zwracam uwagę na testy, są specjalnie oznaczone na zabawkach.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Bezpieczeństwo zabawek

          Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
          Trzeba zwracać uwage aby grające zabawki miały zamykaną klapkę od baterii na śróbke bo dziecko moze otworzyć i lizać baterie
          Na to to ja zawsze zwracam uwagę. Mnie zawsze śmiesza te zabawki na odpustach. Tam to nawet 99% zabawek nie nadaje sie dla dzieci. małe elementy, strzelające pistolety. Jakaś masakra.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Bezpieczeństwo zabawek

            Podczas wyboru zabawek zawsze dokładnie je przeglądam, zawsze sprawdzam czy w zabawkach grających zamykanie klapki jest na śrubki to ważne aby dziecko samo nie mogło tego otworzyć. Również małe elementy w zabawkach nie przekonują mnie i wolę ich unikać.
            Ostatnio kupowałam zawieszkę do smoczka i zdziwiły mnie zawieszki z koralikami, jakoś miałam wrażenie, że gdyby upadło na ziemie mogłoby się rozsypać a dziecko mogłoby to połknąć

            Skomentuj

                   
            Working...
            X