Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

    Witam. Obecnie szukam dla siebie jakiegoś nowego lokum oraz zastanawiam się czy lepiej jest szukac mieszkanka na rynku wtórnym czy pierwotnym... Może macie jakieś sugestie?
    http://forum.mamotoja.pl/
  •    
       

    #2
    Odp: Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

    My właśnie kupiliśmy Na rynku wtórnym, ale w porządnym budownictwie z 1997 roku Świeżo po remoncie w podwyższonym standardzie. Wyszło taniej niż na pierwotnym i nic nie musimy robić poza kupnem mebli i odświeżeniem ścian

    Skomentuj


      #3
      Odp: Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

      To widzę,że jeszcze w miarę nowe kupiliście. Sama ostatnio się rozglądam za jakimś mieszkaniem w Warszawie ale pewnie zdecyduję się na rynek pierwotny z uwagi na to,żę ceny wcale nie są tak duzo wyższe. Są to nowe technologie oraz porównywałam sobie ceny czynszów. W budynkach starszych są zdecydowanie wyższe ( są tam wyższe koszta ogrzewania bo budynki nie są dostatecznie docieplone).

      Ze swojej strony proponuję autorko zajrzeć sobie na stronę;
      xxx
      Ze wszystkich porownywarek cen nieruchomości ta jest najwygodniejsza.Mozesz tam sobie sprawdzić ceny mieszkań nowych w całym kraju.
      Last edited by disne; 30-07-2020, 18:56. Powód: link

      Skomentuj


        #4
        Odp: Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

        Mieszkania z rynku pierwotnego moim zdaniem mają więcej zalet niż te z rynku wtórnego. Podstawową zaletą jest ich cena, która często nie jest wcale wyższa od mieszkań z rynku wtórnego. Mieszkanie w nowym budownictwie jest także dużo łatwiej urządzić, bo nie musimy niczego skuwać, wynosić itp. Koszty ogrzewania także są często dużo niższe. Ja rozważam kupno mieszkania, które znalazłam na tej stronie xxx , bo mieszkania jak i samo osiedle są bardzo nowoczesne, a ja lubię właśnie takie budownictwo. Okolica także jest przepiękna i już nie mogę doczekać się spacerów wzdłuż brzegu Odry. Znacie w ogóle to osiedle?
        Last edited by disne; 30-07-2020, 18:56. Powód: link

        Skomentuj


          #5
          Odp: Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

          Ja jestem fanem nowych mieszkań, w których nie trzeba nic robić tylko po prostu zamieszkami. Sami jesteśmy na etapie szukania domu w Legnicy. Na szczęście ofert jest bardzo duzo, np. tu: xxx Zdecydowalismy się a oferty dewelopera, bo jak sobie pomyslę o tym calym syfie podczas budowy, to mi sie odechciewa...
          Last edited by disne; 30-07-2020, 18:56. Powód: link

          Skomentuj


            #6
            Odp: Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

            Ja osobiście bym wybrał nowe, każdy chyba chciałby mieć mieszkanie od nowości.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

              Wszystko zależy od tego na co Was stać, nowe mieszkanie jednak są drogie. My kupiliśmy nowe, jeśli miałabym kupić z wtórnego to tylko do generalnego remontu, jestem przewrażliwiona na punkcie tego, że ktoś przede mną tam był.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

                Ja podczas szukania mieszkania wyszłam z założenia, że wole tworzyć swoje gniazdko od podstaw - czyli bez skuwania i przerabiania ścian, co pewnie by mnie nie ominęło podczas kupna mieszkania na rynku wtórnym. Właśnie z tego powodu zdecydowałam się na Warszawki rynek pierwotny i dzielnicę Bemowo - xxx Przede wszystkim przekonał mnie projekt i zagospodarowanie bloku, na duży plus jest również lokalizacja. Nie moge się już doczekać przeprowadzki
                Last edited by disne; 30-07-2020, 18:57. Powód: link

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

                  ja wolę z wtórnego bo można trafić bardzo fajne mieszkanie, w świetnym stanie i za mniejsze pieniądze

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

                    Teraz nie ma jakiejś dużej różnicy finansowej, jeśli chodzi o rynek pierwotny i wtóry, więc radziłabym kupić nowe. Wiadomo, że w nowym są zastosowane nowsze materiały o lepszych właściwościach.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

                      Chyba każdy chciałby nowe, takie nie używane przez nikogo wcześniej, czyste. Ja jak mieszkałam na studiach w wynajętych to nie brr, nie mogłabym kupić mieszkania używanego, chyba, że do generalnego remontu łącznie z podłogami.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

                        ja uważam, że różnica cenowa jest i to niekiedy bardzo duża

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

                          Chyba wszystko zależy od kosztów i osobistych możliwości. Każdy chciałby nowe - wiadomo, ale nie każdego stać. Ja osobiście nie widzę nic gorszego w mieszkaniach z rynku wtórnego, często są bardzo fajne, funkcjonalne, zadbane, i zawsze można je po swojemu urządzić. Naprawdę fajne propozycje oferują różne biura, np. xxx.
                          Last edited by disne; 30-07-2020, 18:49. Powód: link

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

                            Cenowo jest nie raz spora różnica, ale wczoraj ktoś mi mówił, że aby np. załapać się na program MdM mieszkanie nie może być zbyt tanie. Nie wiedziałam tego.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

                              Ja też zdecydowanie preferuje oferty z rynku wtórnego. Ale to z bardzo prostych przyczyn -> po pierwsze nie podoba mi się nowe budownictwo, wolę stare kamienice, po drugie mieszkania są dużo tańsze, a czasami naprawdę można znaleźć jakąś perełkę. Po za tym jest większy wybór możliwości. Biorąc pod uwagę ile ofert jest z rynku wtórnego sprzedaży mieszkań,a ile z rynku deweloperskiego

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X