Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zasiłki dla bezrobotnych matek

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  Zasiłki dla bezrobotnych matek

  Ułatwienia dla pracodawców, którzy przez 3 lata nie muszą płacić składek na Fundusz Pracy za kobiety wracające z urlopów macierzyńskich, uniemożliwiały młodym mamom staranie się o zasiłek dla bezrobotnych. Teraz ma się to zmienić – podaje Gazeta Podatkowa.
  Niezapłacone składki, w razie utraty pracy, powodowały, że mamie (albo ojcu) po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym nie należał się zasiłek dla bezrobotnych.
  1 lutego br. wchodzą w życie zmiany do ustawy o promocji zatrudnienia: do zasiłku dla bezrobotnych uprawnione będą także te osoby, za których pracodawcy, korzystając z ulgi, nie płacili składek na Fundusz Pracy.
  O przyznanie zasiłku mogą też ubiegać się ci, którym wcześniej go odmówiono, ale uwaga - tylko przez 90 dni od dnia wejścia w życie ustawy, czyli od 1 lutego do 1 maja 2011 roku.


 •    
     

  #2
  Odp: Zasiłki dla bezrobotnych matek

  To już coś, ale powinno być więcej zasiłków dla kobiet wychowujących dzieci, a nie bezpłatny wychowawczy... - kara za to że pracujesz i że zarabiasz. Szkoda, że nasz kraj nie dba o politykę prorodzinną.Zdesperowane mamy muszą oddać swoje dzieciaczki - babciom, nianiom albo do żłobka...

  Skomentuj


   #3
   Odp: Zasiłki dla bezrobotnych matek

   wychowujemy z mężem trzymiesięcznego synka, mąż pracuje a ja nie po urodzeniu złożyłam wniosek o zasiłek i przyznali mi 68zł na miesiąc.

   Skomentuj


    #4
    Odp: Zasiłki dla bezrobotnych matek

    ja tez tak dostaje 68zł na dziecko,ale to tylko dzieki temu ze mój dochód i meza nie przekracza 504zł na osobe... zasiłek powinien byc wiekszy bo kazdy pownien zdawac sobie sprawe jakie wychowanie dzieci sa drogie
    <a<a

    Skomentuj


     #5
     Odp: Zasiłki dla bezrobotnych matek

     Ja od września już będę musiała wracać do pracy i dać dziecko do żłobka i to w dodatku prywatnego bo do państwowego nie ma szans bo nie jesteśmy zameldowani we Wrocławiu - a oboje mamy tam prace- i jak my młodzi mamy rodzić więcej dzieci jak państwo nie pomaga???!!!!! Musimy wynająć mieszkanie, opłacić żłobek, albo nianie bo jak miejsca w żłobku nie będzie..... masakra normalnie. Człowiek uczciwie zarabia a na nic go nie stać..... A nasze Państwo jeszcze zabiera i zabierać będzie...... A do pracy muszę wrócić bo niestety zasiłek już nie będzie nam się należał a za coś trzeba żyć


     Skomentuj

            
     Working...
     X